Samsung S81B

boski

New member
Witajcie.
Niedawno postanowiłem zmienic Tv na nowy.Myslalem ze pojdzie to szybko i sprawnie. Niestety nie wiedziałem ze wybór jest taki trudny. Wiem ze jest masa postow o tym ktory wybrac ale zazwyczaj sa one pisane pod konkretne wymagania kupujacego.
Ustalilem sobie przedział cenowy do max 2200 zl ale jest do gorna granica i jesli nie bedzie takiej potrzeby to wolałbym jej nie osiągać. Tv zamierzam kupic w interniecie a tam ceny sa owiele niższe niz w normalnych sklepach. Pierwszy problem to jaką wybrac wielkosc myslalem nad 26' ew. 32'. telewizor bedzie stał w odleglosci od kanapy 2,5- 3m. Sygnał odbieram przez kablówke UPC. korzystac zameirzam z niego jako tv i odbiornika do konsoli. Najpierw chciałem prztestowac sprzet w skiepie zanim kupie go przez internet ale nie wiem ktore sklepy w szczecinie oferuja cos takiego jak prezentacja w domu. Oglonie sprzedawcy w MM i ERTV sa malo zaznajomieni z tematem i nie potrafia nic doradzic ani wytłumaczyc. Nie wiem na co zwroic uwage niektorzy mowią ze kontrast inni ze jasnosc, sam nie wiem. Mam na oku kilka modeli. Pierwszy to Samsung LE26S81B,LE26R81B i te same tylko ze 32 cale. Jesli mozecie powiedzcie cos na temat tych modeli i doradzcie czy warte sa uwagi ,doradzcie tez czy moze jakies inne wybrac
Aha i pytanie z seri głupicha le nigdzie w danych nie ma jakia czestotliowsc maja te tv. moze 100Hz?
 
Ostatnia edycja:

bor@s

New member
hmm

ja bym brał R, zazwyczaj tak jest u Samsunga, że R ma lepsze matryce niż S. Co do 100Hz to mają je tylko najdroższe modele M i F.
 

boski

New member
Bylem dzis w Eurortv... i normalnie kpina jakas. Chcialem zeby pokazali mi te tv na roznych materialach filmowych a facet ze obecnie nie posadaja sampów. Wogole to nie posiadaja nic zeby pokazac mozliwosci telewizroa. Pytam czy mozna przetestowac go w domu a on ze u nich takiej opcji nie ma, a ja gdzies czytalem ze powinno byc?Ktos wie moze czy maja to w ofercie a jak nie to moze wiece jakie sklepy w szczecinie prowadza cos takiego jak prezenatcja modeli w domu
 
Do góry