Samsung S81B - wszystko o serii

puniox

New member
Witam. Mam Samsunga LE 32S81B i dekoder Cyfrowego Polsatu Samsung dsb-s305g (przez SCART). Obraz jest swietny, ostry, kolorki piekne, kontrast rewelka, matryca swieci idealnie. Wszystko zalezy od indywidualnych upodoban. ja bawilem sie kilka dni z ustawieniami. Musze stwierdzic ze najlepiej wygląda przy ustawieniu standardowym bez wygladzania krawedzi (dekoder) i standardowym z wygladzaniem krawedzi w przypadku DVD (wieksza rozdzielczość) i to z odległości od 1 m wzwyż. Na ustawieniu dynamicznym telewizorek dopiero pokazuje obraz żylete ale tylko po HDMI gdyz przy rozdzielczosci zwykłej telewizji cyfrowej obraz jest zaostry i razi po oczach niepotzrebnie eksponujac czasem piksele. Ogólnie telewizor niesamowity, obudowa błyszcząca, elegancka, obrotowa podstawa (tez błyszcząca) poprostu rewelka. na necie kupilem za 2199zł. Pozdrawiam.
 

antorf

New member
Gore, napisałeś:"...zawsze masz prawo oddać tv w 7dni od kupna w stanie nierozkompletowanym i niezniszczonym opakowaniu, takie masz prawo - a potem dopiero bym się martwił czy będziesz mieć dobry odbiór na swoich stacjach..."

Gore, ja nie byłbym tego taki pewny.To przeczytałem w regulaminie popularnego sklepu internetowego:" Nabywca ma prawo odstąpić od zawartej umowy kupna towaru w sklepie........, bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki poprzez złożenie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy w w/w terminie (wzór oświadczenia do pobrania) Oświadczenie zostanie zaakceptowane tylko wówczas, gdy towar nie został otwarty. Zwrot produktu będzie możliwy wyłącznie w oryginalnym nieotwartym opakowaniu z nienaruszoną plombą"

Więc to wygląda tak, że potestowac go sobie nie mogę bo oczywiście wiąże się to z rozpakowaniem produktu a wtedy to już lipa-zwrócić nie mogę...Chyba że jest jakiś paragraf który mówi inaczej? Co o tym sądzicie?
 

NVM

New member
zip squad

Do antorf: Nie został otwarty towar, a nie pudełko ;]; czyli testować sobie możesz a potem oddać.


Mam zamair kupić Samsung LE22S81B. I teraz pytanie czy ktoś to ma?; no i co może o tym TV powiedzieć. Myśle o tym TV ze względu na to że zamierzam go wykorzystać do PC/X360.


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

antorf

New member
..właśnie sprawdziłem telefonicznie. Jest tak jak napisałem-mój przedmówca się myli. Towar możesz oddać bez ponoszenia kosztów w ciągu 10 dni ale tylko wtedy gdy nie był używany. Poinformowano mnie że fakt włączenia (uzycia) telewizora oznacza utratę tego prawa. Dodam tylko że dotyczy to sklepu topmarket.pl- podaję nazwę aby poinformować wszystkich tych, którzy liczą na tą dogodnośc prokonsumencką. Jednocześnie prosze poinformowanych aby podali nazwy sklepów internetowych, którzy nie mają takich zapisów w regulaminie i dopuszczają taką możliwośc, czyli bezpłatny zwrot towaru do 10 dni bez podania przyczyny.pozdrawiam
 

julo23

New member
Jest możliwość żeby w tym LCD Samsunga sprawdzić ile ma przepracowanych roboczogodzin ? Mam model LE32S81BX/XEC


EDIT:

OK. Już znalazłem :D

Musisz wejść do menu serwisowego. Przy wyłączonym TV należy z pilota wcisnąć sekwencję przycisków:
info -> menu -> mute -> power.
Pierwsza pozycja w menu - 'Panel on Time' informuje o ilości "wyogladanych" godzin.]
 
Ostatnia edycja:

ArturNOW

New member
Właśnie kupiłem ten model i mam pytanie zanim zaczne czytać księge instrukcję. Jak zrobić, żeby jak mam podgląd w PiP z antenty, żeby słyszeć dźwięk z kanału?
 

malygalu

New member
Kupilem sobie le 40 s81bx .
Jestem zadowolony z roznicy pomiedzy starym odbiornikiem a LCD .
Trzeba pamietac ze telewizory te potrzebuja dobrego sygnalu .
Przy slabszym sygnale mozna zauwarzyc rozmazywanie twarzy . Np. na eurosporcie w moje kablowce jest rzyleta , bola oczy . Duza mozliwosc regulacji barw . Glosniczki jak w tv , bez powalenia .:roll:
Ogolnie jestem zadowolony choc chcialbym miec cos jescze bardziej powalajacego , ale to prowdzi do ciaglego podnoszenia polki
 

ArturNOW

New member
Zauważyłem, że w grach na PS3 nie ma płynnego przejścia kolorów np. przy niebie w Motorstorm i w innych grach gdy mamy do czynienia z ciemnymi błękitami. Czy to normalne? Myślałem, że matryca S-MVA ma cały zakres barw. Czegoś takiego to mogę się spodziewać po TN.

I mam pytanie jak wejde do menu to te paski kontrast jasność kolor itp są jakby w 16 kolorach, ale rozumiem, że po prostu Samsung dał takiej jakości grafike do menu z ich znanego tylko powodu?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
ArturNOW napisał:
Zauważyłem, że w grach na PS3 nie ma płynnego przejścia kolorów np. przy niebie w Motorstorm i w innych grach gdy mamy do czynienia z ciemnymi błękitami. Czy to normalne? Myślałem, że matryca S-MVA ma cały zakres barw. Czegoś takiego to mogę się spodziewać po TN.

I mam pytanie jak wejde do menu to te paski kontrast jasność kolor itp są jakby w 16 kolorach, ale rozumiem, że po prostu Samsung dał takiej jakości grafike do menu z ich znanego tylko powodu?

Witam.Efekt nierównego przejścia między kolorami to tzw Color banding.Osobiście posiadam tv r71 i też tak mam i zapewniam Cię że w chwili obecnej większość lcd tak ma (np sharp wd1 i wiele innych).Mam tak w x360 ale tylko po hdmi,po komponencie problem znika.Sprawdz na boku telewizora jaką masz naklejke:są 3 opcje chyba:am01,02 - masz matryce auo a-mva czyli jest dobrze.sp01,02,03 - panel samsung s-pva czyli też jest dobrze.Ale jeśli na naklejce jest napis cmo1,2,3 to jest to starsza matryca firmy chimei i to jest najgorsza opcja.Ale obecnie "banding" to standard,choć większość ludzi go nie zauważa.Nie ma się czym przejmować choć ja obecnie wstrzymuję się z zakupem nowego tv właśnie do momentu wyeliminowania tego problemu przez producentów.A menu samsungów takie poprostu jest.
 

ArturNOW

New member
A takie pytanie do osób, które mają czas bawić się w ustawienia obrazu. Jak optymalnie ustawić kontrast, ostrość itp?
 

juby456

New member
Witam,panowie mam problem,zakupilem dzis TV 37s81b wszystko gra i buczy tylko przy obrazie ze standardowego dekodera Motorola,ktory AsterCity daje do pakietu C+ obraz i dzwiek tnie niemilosiernie.W dekoderze sa tylko wyjscia scart i jest on wlasnie kabelkiem scart-scart podlaczony pod TV.Prosze o pomoc
 

milanoa

Member
Witam

czy ten model Samsunga bedzie dobrym wyborem do PS3
chodzi o to czy nie bedzie smuzyl bo o jakosc obrazu jestem spokojny widzialem w sklepie jest OK

Pozdrawiam
 

pepe87

New member
podłączenie do pc przez KABEL S-VIDEO/AUDIO-EURO

witam posiadam kabel S-Video/Audio-euro . telewizor to LE32S81B a karta graficzna GF 8400 GS . Kiedy podłączam telewizor do kompa za pomocą tego kabla obraz na telewizorze jest czarno biały , a na komputerze wszystko jest dobrze. czy ktos może wie co trzeba zrobić aby był kolor. prosze o odp. próbowałem jesczze podłączyc za pomocą s-video/s-video . komputer niby znajduje TV ale telewizor nie daje żadnych znaków że widzi PC . jesli ktoś by wiedział jak rozwiązać te problemy prosze o odp np. na gg 7244008 .
 

kaniu

New member
do ps3 najlepiej z serii r81 badz full hd jakiegos:) testowalem na kilku telewizorach te konsole lacznie z 40s71b samsunga i na full pieknie to wygladala 46 cali i resistance miodzio
 

mosol

New member
brak dzwieku przy kablu D-Sub

Czesc Wszystkim,

Z wielkim zaciekawieniem czytalem wasze informacje na temat tego modelu samsunga. Sam zakupilem taki LCD podczas jednej z wyprzedazy w Saturńie i jak na razie jestem zadowolony.

Jednakze kiedy podlaczam laptopa do tego LCD poprzez kabel D-Sub (VGA-VGA) dzwiek z laptopa jest nieslyszalny w telewizorze (podlaczony przez chinche). Czy ktos mial podoby problem i zdolal rozwiazac go?

dzieki,
Mosol
 

glebur

New member
A jak ze smuzeniem? Bo na ceneo.pl w komentarzach do Le32S81 ludzie uskarzaja sie na smuzenie. Czy rzeczywiscie wplywa na jakosc grania/ogladania? Czy jest gorzej niz w serii R pod tym wzgledem, czy oba telewizory rozni jedynie kontrast + dodatkowe wejscie?
 

hugo75

New member
mosol napisał:
Czesc Wszystkim,

Z wielkim zaciekawieniem czytalem wasze informacje na temat tego modelu samsunga. Sam zakupilem taki LCD podczas jednej z wyprzedazy w Saturńie i jak na razie jestem zadowolony.

Jednakze kiedy podlaczam laptopa do tego LCD poprzez kabel D-Sub (VGA-VGA) dzwiek z laptopa jest nieslyszalny w telewizorze (podlaczony przez chinche). Czy ktos mial podoby problem i zdolal rozwiazac go?

dzieki,
Mosol

też miałem ten problem zaraz po zakupie tego TV model LE40S81 ale w końcu wyczaiłem że obok wejścia D-sub jest normalny wtyk mini jack i przez to trzeba zapodać dzwięk :eek:k:
 

Kiteq

New member
Witam

Dziś stałem się posiadaczem Samsunga LE32S81B... wolałbym R81B jednakże niestety z przyczyn nie zależnych, byłem zmuszony kupować LCD-ka w sieci marketów typu MM i Saturn, a co za tym idzie musiałem wydać za tą S-kę tyle co za w sklepie internetowym zapłaciłbym za R-kę... a budżet ograniczony ;]
Pytanie jest następujące:
Czy posiadając LE32S81B mam czego żałować porównując do LE32R82B??
Różnice:
o 1000 większy kontrast(dynamiczny) i trochę większa jasność... a w cenie 300~350zł.

Z góry dzięki bo mnie gryzie;) i troszkę psuje radochę bo mogłem mieć "lepszy":D
 

slavii

New member
Kiteq napisał:
Witam

Dziś stałem się posiadaczem Samsunga LE32S81B... wolałbym R81B jednakże niestety z przyczyn nie zależnych, byłem zmuszony kupować LCD-ka w sieci marketów typu MM i Saturn, a co za tym idzie musiałem wydać za tą S-kę tyle co za w sklepie internetowym zapłaciłbym za R-kę... a budżet ograniczony ;]
Pytanie jest następujące:
Czy posiadając LE32S81B mam czego żałować porównując do LE32R82B??
Różnice:
o 1000 większy kontrast(dynamiczny) i trochę większa jasność... a w cenie 300~350zł.

Z góry dzięki bo mnie gryzie;) i troszkę psuje radochę bo mogłem mieć "lepszy":D
Spoko, też mam LE32S81Bi jestem naprawdę zadowolony. A LE32R82B ma chyba ponadto trzecie wejście HDMI. Wg mnie nie masz czego żałować.
 
Do góry