Samsung S81B - wszystko o serii

słodo

New member
Witam jestem posiadaczem tego modelu od wczoraj (jeszcze nie wiem czy szczęśliwym) i odrazu proszę o pomoc. Mianowice chodzi o dzwięk a w szczególe to chyba o głośniki. Czy u Was również gdy na ekranie jest dużo jasnych kolorów to wkurzająco buczą głośniki. Jest na to jakiś sposób może w ustawienich a może to przywara tego modelu a może wada akurat mojego. (telewizor podłaczony do cyfrowego polsatu) Proszę o pomoc
 

tsc

New member
Przede wszystkim witam wszystkich bo jestem tu nowy.

Kolego mam taki telewizorek i na pewno nie zauwazylem nic zwiazanego z glosnikami takze mysle ze u Ciebie cos jest nie tak
Nie mowie ze TV jest zwalony bo moze to kwestia Polsatu...
A jak sprawa sie ma na zwyklej dachowej antenie? i np na PC??

Ogolnie rzecz biorac TV wypas nie moge sie do niczego przyczepic.

Mam tylko 1 pytanie czy ktos instalowal ten TV na kompie? chodzi mi o konkretne stery do niego bo mi system widzi go jako monitor plug and play
Tzn chodzi wszytko OK ale moze sa jakies stary dedykowane do niego
PRosze o info pozdro
 

słodo

New member
w związku z moim pytaniem powyżej to już doszedłem dlaczego tak się działo. Była to wina kabla EURO. Połączyłem dekoder z tel. kablem takim za prawie 100 zł i problem zniknął jak ręką odjął. Więc gdybyście mieli takie problemy to najpierw spróbujcie z kablami
Pozdro
 

Wojciaszek

New member
Rozglądam się....

Cześć

już od pewnego czasu szukam LCD, krąg zawęziłem do chyba jednej słusznej marki Samsung, :mrgreen:
czytam też że niektórzy mają jakieś jaja, może piszcie skąd je kupowaliście, może są jakieś trefne serie ?

Niemal wszyscy piszą tutaj o modelach z przekątną 32-40-42 i wiecej cali... ja chce czegoś max 23 cale bo mam mały pokój i dlatego zwróciłem uwagę na LE22S81B :eek:k:
ewentualnie coś z serii[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] LE23R82B (może nawet wer 19 cali)
Może ktoś mnie uświadomić co jest lepszym rozwiązaniem ? będę wdzięczny

Czy ten wątek również dotyczy LE22 ? (chyba tak w koncu to seria S81)

bro:eek:k:



[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
 

effe

New member
Pytaliście jakie są różnice pomiędzy Serią S i R. Jedyną różnica to kontrast na korzyść serii R oraz 3 wejście HDMI. No i oczywiście wygląd.

Reszta jest ta sama.
 

Wojciaszek

New member
effe napisał:
Pytaliście jakie są różnice pomiędzy Serią S i R. Jedyną różnica to kontrast na korzyść serii R oraz 3 wejście HDMI. No i oczywiście wygląd.

Reszta jest ta sama.

Jeszcze chwalą się rozdzielczością 1680 x 1050
ale czy jest to normalnie osiągane np podczas oglądania programu TV ?

Dla S kontrast 2000
dla R kontrast 4000 (przy lcd 22-23 cale)

czyli....? lepsza jest R ?

aha jeszcze jak długo trzeba czekać na przełączenie kanału ?
czytałem że w R trwa to długo :???:
 

effe

New member
ja mam R82 ze względu na wygląd. Moim zdaniem jest łądniej wykończony srebrną listwą, i przyciskiem na środku. A 81 ma przezroczystą listwe i podświetlany bajer na niebiesko, co mi się średnio podoba:) Poza tym telewizory są identyczne.
 

Wojciaszek

New member
effe napisał:
ja mam R82 ze względu na wygląd. Moim zdaniem jest łądniej wykończony srebrną listwą, i przyciskiem na środku. A 81 ma przezroczystą listwe i podświetlany bajer na niebiesko, co mi się średnio podoba:) Poza tym telewizory są identyczne.

:eek:k:

przyjzalem sie i rzeczywiscie r82 wygląda lepiej.

EOT.
 

Yearman

New member
Roznica miedzy S i R jest chyba jeszcze podstawa ktora w przypadku R jest ruchoma.

Biore pod uwage najbardziej wypasione TV za jak najnizsza cene oprocz s81b biore pod uwage jeszcze LG 32LC52. Nie wiem ktory bedzie lepszy.
 

effe

New member
Moim zdaniem o lepszym wyborem będzie samsung. LG lc51 jak dla mnie słabo świeci, kiepska martyca. Mam porównanie, bo pracuje w sklepie RTV.
 

sagakama

New member
Witam wszystkich. Kilka dni temu zakupiłem dekoder Cyfrowego Polsatu ECHOSTAR DSB-717. Mam 3 miesięczny telewizor SAMSUNG LCD LE32S81B. Po podłączeniu dekodera i ustawieniu anteny stwierdziłem że niedziała pilot. Dekoder pod pache i do sklepu. W sklepie szok bo wszystko działa.
Po "testach" stwierdziłem że pilot niedziała przy włączonym telewizorze i nie robi różnicy czy dekoder jest podłączony kablem euro. Jest to bardzo dziwne bo jak wyłączam tv to pilot działa bez problemu a jak włączam tv to klapa.

Zauważyłem też że pilot działa bez problemu jeżeli dekoder stoi więcej niż dwa metry od TV. Wydaje mi się że telewizor wytwarza jakieś pole i blokuje sygnał z pilota do dekodera.

Ale zauważyłem jedna rzecz...jak telewizor chodzi przez dłuższy czas ponad 1,5 czy 2 godziny pilot z dekodera zaczyna jakby łapać. Nie moge napisać że chodzi bo to nie jest normalne że guzik na pilocie trzeba trzymać około 3-4 sekund wciskając go z całej siły.

Zrezygnowałem z Cyfrowego w terminie 10 dni od podpisania umowy. Bo czytałem gdzieś że Polsat daje daremne dekodery.

Dziś nabyłem dekoder z n-tv. Problem zakłócania sygnału z pilota tu też występuje ale zanika po 10-15 minutach. Biorąc enkę miałem nadzieje że wszystko będzie w porządku ale niestety są małe utrudnienia.

Miał ktoś kiedyś coś takiego??? A może jakieś pomysły czy sugestie....

Pan w serwisie samsunga stwierdził że to wina producentów dekoderów....
 

ramzespp

New member
Ja mam Samsunga LE37S81B i nbox recorder. Brak problemow z pilotami. Moze jakies inne urzadzenia, ktore masz w pokoju wysylaja jakies zaklocenia. ;)
 

ramzespp

New member
S i R to ogolnie bardzo podobne telewizory. Jak ktos ma zamiar brac jakis model z tych serii to niech bierze ten, ktory wizualnie najbardziej odpowiada ;)

Yearman napisał:
Roznica miedzy S i R jest chyba jeszcze podstawa ktora w przypadku R jest ruchoma.
W przypadku S podstawa tez jest ruchoma.


PS: Sorry, ze post pod postem ale niechcacy tak wyszlo :)
 

p_piotr

New member
słodo napisał:
Witam jestem posiadaczem tego modelu od wczoraj (jeszcze nie wiem czy szczęśliwym) i odrazu proszę o pomoc. Mianowice chodzi o dzwięk a w szczególe to chyba o głośniki. Czy u Was również gdy na ekranie jest dużo jasnych kolorów to wkurzająco buczą głośniki. Jest na to jakiś sposób może w ustawienich a może to przywara tego modelu a może wada akurat mojego. (telewizor podłaczony do cyfrowego polsatu) Proszę o pomoc
Witam !!!
Jestem również posiadaczem tego modelu od wakacji i mogę tylko potwierdzic jego piszczenie i to bez względu na jasność kolorów. Piszczy i już, ale czy z tego powodu można złożyć na niego reklamację ? Proszę o poradę.
Pozdrawiam
 

rmati1

New member
p_piotr napisał:
Witam !!!
Jestem również posiadaczem tego modelu od wakacji i mogę tylko potwierdzic jego piszczenie i to bez względu na jasność kolorów. Piszczy i już, ale czy z tego powodu można złożyć na niego reklamację ? Proszę o poradę.
Pozdrawiam
Mam ten tv i mam nboxa połączonego przez całkiem dobry hdmi i nic takiego nie mam...
 

gore

New member
czy może ktoś dla pewności potwierdzić/zaprzeczyć jakoby model S81 (w moim wypadku 26") smużył lub były jakieś brzydkie kolory w jakijkolwiek konsoli podpięte w jakikolwiek sposób ? ps1/ps2/ps3/xbox/xbox360/wii
 

antorf

New member
..., już prawie dziś kupiłem s81 ale jeszcze się wstrzymałem, choć z reguły szybko podejmuje decyzję, ale do rzeczy. Otóz mam dekoder cyfrowego polsatu i to mnie trochę zniechęca. Byłoby super i niezwykle pomocnie gdyby wypowiedziały się osoby, który mają polsat i ten model tv? Jaka jakośc obrazu? Jak z dźwiękiem? Które kanały są dobrej jakości a które nieco gorszej, a które fatalne? Jakie są Wasze opinie? Czy jesteście zadowoleni? z góry dzięki
 

gore

New member
antorf, ja osobiscie czekam tydzień już prawie na KONKRETNE odpowiedzi.. wiesz... nie zastanawiaj się i bierz tv, ja tak pewnie zrobie w następnym tygodniu zamawiam, a za 2 tygodnie będe mieć... postanowione... sądze ze się nie zawiodę :)
Na twoim miejscu szedł bym głosem impulsu i kupił... zawsze masz prawo oddać tv w 7dni od kupna w stanie nierozkompletowanym i niezniszczonym opakowaniu, takie masz prawo - a potem dopiero bym się martwił czy będziesz mieć dobry odbiór na swoich stacjach... masz tv kineskopowy ? podoba ci się obraz? to nie zmieniaj tv moim zdaniem...
 
Do góry