Samsung QN95C vs QN92C

stadcom

Member
W porównaniu do 65QN91B , to jest zmieniony algorytm sterujący strefowym przyciemnianiem.
Hmm...no to w mojej opinii kwitnienie w zeszłorocznym modelu było mniejsze., bądź mi się tylko zdaje. Ten Samsung to już mój czwarty Samsung i też nie jest idealny jeśli chodzi o DSE. Zauważyłem że na białym tle widoczna jest ciemna plamka w jednym miejscu. Zauważyłem to podczas testowania TV gdy oglądałem mecz hokeja. Nie mam już siły zwracać szósty raz tv ( wcześniej zwróciłem 2 Hisense i 3 Samsungi). Chyba muszę się już z tym pogodzić że każdy tv LCD ma dse
 

luck76

Well-known member
Hmm...no to w mojej opinii kwitnienie w zeszłorocznym modelu było mniejsze., bądź mi się tylko zdaje. Ten Samsung to już mój czwarty Samsung i też nie jest idealny jeśli chodzi o DSE. Zauważyłem że na białym tle widoczna jest ciemna plamka w jednym miejscu. Zauważyłem to podczas testowania TV gdy oglądałem mecz hokeja. Nie mam już siły zwracać szósty raz tv ( wcześniej zwróciłem 2 Hisense i 3 Samsungi). Chyba muszę się już z tym pogodzić że każdy tv LCD ma dse
kup x95k albo x95l a zobaczysz, że są tv bez DSE
 

Browiec95

New member
Czy ktoś się orientuje ile 75 qn92c ma stref podświetlenia i jaka tam siedzi matryca VA czy IPS, bo w sieci jest kilka stron z sprzecznymi informacjami.
Wyżej jest tu post,że niby VA, natomiast na samsung community piszą,że są różne i zależy od wielkości..
 

stadcom

Member
Hmm...no to w mojej opinii kwitnienie w zeszłorocznym modelu było mniejsze., bądź mi się tylko zdaje. Ten Samsung to już mój czwarty Samsung i też nie jest idealny jeśli chodzi o DSE. Zauważyłem że na białym tle widoczna jest ciemna plamka w jednym miejscu. Zauważyłem to podczas testowania TV gdy oglądałem mecz hokeja. Nie mam już siły zwracać szósty raz tv ( wcześniej zwróciłem 2 Hisense i 3 Samsungi). Chyba muszę się już z tym pogodzić że każdy tv LCD ma dse
 

Attachments

  • IMG_20240211_014223.jpg
    IMG_20240211_014223.jpg
    2,2 MB · Wyś: 97

stadcom

Member

Czyli nie jest to jakiś poważny defekt ? W zasadzie to rzuca się on tylko w oczy jak są jednolite tła, ale trzeba się przyjrzeć w to miejsce. Żona powiedziała że widzi dopiero jak jej pokazałem a tak to by nie zauważyła. No ale wiadomo kobiety raczej tak się nie przykładają do sprzętów;). Nie wiem co robić. Zwracać czy dać sobie już spokój bo to loteria. Na jednym z zagranicznych forów piszą:
" Niezależnie od przyczyny problemów z jednolitością, w większości przypadków niewiele można zrobić, aby zwalczyć DSE pojawiające się na telewizorach LED. Niektóre osoby zwracają lub wymieniają wiele kopii tego samego telewizora, mając nadzieję, że w końcu zdobędą jedną z mniejszą, mniej zauważalną kwestią jednolitości. Czasami ich wytrwałość jest nagradzana; czasami te obsesyjne wysiłki są daremne." Mam rozumieć że mam obsesję ? ;).
Co to x95k, x95l to czytalem ze też mają problem z dse a dokładnie z widoczną strukturą podświetlenia. Obecne tv są kiepskiej jakości i marka jak Sony czy Samsung nie są już synonimem jakości. Teraz patrzą na to by zarobić najtańszym kosztem. Co do Sony mam ps5,,wcześniej mialem PS4 i ps3 i widzę że co nowsza generacja to gorsza jakość. Obecne Sony to już nie to samo co kilka lat wstecz
 

stadcom

Member
Jak się zwraca taki duży tv np 85 cali?
Ja zamawiałem kuriera na epaka.pl
Za 65 cali 36 kilo z ubezpieczeniem zapłaciłem 240 zł . Przy większym tv cena zapewne będzie wyższa. Oczywiście kurier przyjeżdża sam i trzeba mu pomóc wnieść tv do samochodu. Nie było możliwości wybrania przedziału godzinowego odbioru więc cały dzień trzeba było mieć wolny
 

Browiec95

New member
Witam, troszkę odkopię temat, ale takie pytanko - czy tv samsung qn92c 75cali może brać prądu za ok 70zl miesięcznie działając 3h dziennie? Bo korzystamy z mieszkania jak zawsze, mieszkamy w dwójkę i zawsze prad ok stówki, a od zmiany tv to używamy prawie połowę więcej kWh, zawsze ok 100kwh szło, a jak doszedł tv i ps5 to używamy ok 150-170kwh gdzie jesteśmy w domu głównie tylko popołudniami i wieczorami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się, że niemożliwe.
Robię pomiary od kilku msc. smart gniazdkami i patrząc na statystyki, to takie zużycie wychodzi, ale przy 98" i tv chodzi często całymi dniami.
Przy 85" Samsunga, to zużycie było mniejsze, coś w granicach 40zl.
U Ciebie powinno być pewnie w granicach 20zl.

Nie wiem natomiast na ile te pomiary są wiarygodne i nie wiem jakie zużycie ma ten model w tym calarzu. Dużo też zależy od tego, czy oglądasz w hdr.
Tutaj zużycie skacze prawie drugie tyle.
 

Browiec95

New member
Na stronie euro rtv agd znalazłem informacje, że zużycie energii hdr 248khw /1000h = 190zl za 1000h, więc tak jak piszesz ok 20zl za 100h miesięcznie, a sdr już wgl połowę mniej. Jak mogę zmierzyć co ile mi w domu zużywa, jest jakiś sposób?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie miernikiem, aczkolwiek ja kupiłem z 10 sztuk gniazdek Gosund, cena jednego ok. 50zl, więc można wziąść na próbę. Masz aplikacje na telefonie i można na żywo podglądać zużycie, zapisuje też zużycie dzienne, miesieczne itd.

Tak to wygląda u mnie z ostatnich miesięcy, trzeba przemnożyć KWh na stawkę:

1000019580.jpg
 

Browiec95

New member
@armanig
Jak sprawdzić czy hdr mam odpalony? Bo z czego wiem dzięki temu jest lepszy obraz? W ustawieniach o hdr nic nie mogę znaleźć, chyba że to dotyczy trybu filmmode maker? Bo obecnie mam tryb film
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym okienku z trybami nie pojawia się ikona "hdr"?
Musiałbym sprawdzić, ale generalnie odpal Netflixa, czy coś z YT w HDR.
Np. to i powinno być, zobaczysz, bo zwiększy się jasność z automatu.

 

stadcom

Member
Aż tak dużo to raczej nie przy założeniu że faktycznie tylko 3h dziennie,, aczkolwiek ten tv pobiera dużo prądu w HDR (ogólnie każdy w HDR i z dużą ilością nitów), ps5 też pobiera dużo prądu przy wymagających grach stricte pod ps5. Zwróć uwagę czy nie masz czasem w tv załączonej opcji wzbudzania przez wifi i koncentratora matter - bo ten potrafi pobierać 40 Watt przy tv w stanie spoczynku. Ja załączyłem opcje tryb oszczędzania by tv dostosowywał jasność do otoczenia
 
Do góry