Samsung qn91b

S65V

New member
Wtam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowym na tym forum, więc jeżeli nie dopełniłem jakiś formalności lub złamałem niepisane zasady to proszę o wyrozumiałość.

Od tygodnia jestem „szcześliwym” dostępem do telewizora Samsung qn91b, z zasilaczem, który daje bardzo realistyczny obraz i niesamowite wrażenia. Nawiązując do tych efektów, emitują już efekt-tęczy widocznych na ciemnych scenach jak światło dzienne lub z lamp pada na matrycę, uprzejmie proszę forumowiczów, którzy mogą się z tym zetknęli lub mają zasięg w tym zakresie, o informacjach i efektach na obrazie (załączone zdjęcia) ), to rzecz normalna w tej technologii i nie ma się czym przejmować???Czy jednak jest to jakaś usterka matrycy???Jak na razie zaobserwowałem to na obrazie 4k w serialu pt. „Podróżnicy” na Netfliks, szczególnie w scenach nocnych, gdy białe światło pada pod kątem lub w kierunku oglądającego.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Piotr.
 

Attachments

  • image000008.jpg
    image000008.jpg
    33,3 KB · Wyś: 66
  • image000009.jpg
    image000009.jpg
    34,7 KB · Wyś: 72
  • image000007.jpg
    image000007.jpg
    31,4 KB · Wyś: 66
  • image000000(1).jpg
    image000000(1).jpg
    29,8 KB · Wyś: 67

luck76

Well-known member
Wtam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowym na tym forum, więc jeżeli nie dopełniłem jakiś formalności lub złamałem niepisane zasady to proszę o wyrozumiałość.

Od tygodnia jestem „szcześliwym” dostępem do telewizora Samsung qn91b, z zasilaczem, który daje bardzo realistyczny obraz i niesamowite wrażenia. Nawiązując do tych efektów, emitują już efekt-tęczy widocznych na ciemnych scenach jak światło dzienne lub z lamp pada na matrycę, uprzejmie proszę forumowiczów, którzy mogą się z tym zetknęli lub mają zasięg w tym zakresie, o informacjach i efektach na obrazie (załączone zdjęcia) ), to rzecz normalna w tej technologii i nie ma się czym przejmować???Czy jednak jest to jakaś usterka matrycy???Jak na razie zaobserwowałem to na obrazie 4k w serialu pt. „Podróżnicy” na Netfliks, szczególnie w scenach nocnych, gdy białe światło pada pod kątem lub w kierunku oglądającego.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Piotr.
Jak najbardziej jest to efekt naturalny dla tej powłoki antyodblaskowej tego modelu. W Sony podobnie.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
S65V...
nie zrozum nie źle.Ja jestem wyrozumiały. ,Ale takie "kwiatki" jak poniżej? No błagam. 🤪
jestem „szcześliwym” dostępem do telewizora Samsung qn91b, z zasilaczem,
. Nawiązując do tych efektów, emitują już efekt-tęczy widocznych na ciemnych scenach jak światło dzienne lub z lamp pada na matrycę,
tym zetknęli lub mają zasięg w tym zakresie, o informacjach i efektach na obrazie
Nie jestem purystą językowym ,ale pisanie w ten sposób nie pomaga w rozwiązaniu problemu.
A wracając do Twojego pytania...wszystko jest OK z telewizorem.I tu nie chodzi o technologię w jakiej wykonano odbiornik tylko o taką a nie inną powłokę antyodblaskową.
Ale o tym już wspomniał już luck 76
 

S65V

New member
Jak najbardziej jest to efekt naturalny dla tej powłoki antyodblaskowej tego modelu. W Sony podobnie.
Dzięki za info, w cale mnie to nie uspokoiło. Czy dobrze rozumiem, to dotyczy technologii mini led niezależnie od producenta Tv??? Czy poprostu w tv Sony są matryce Samsunga? A co z TV OLED, są od takich efektów wolne???
Szkoda,że w testach o tym nie mówią i nie piszą, bo sklepy wiadomo. Za nim się zdecydowałem na ten model, przeczytałem kilka recenzji m.in. recenzję tego tv na hdtv. Ale przyznam,że nie przyszło mi do głowy poszukać na forach.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź i sorki za tyle pytań. Nie siędzę w temacie.
Czyli jak zwykle, jak się nie jest zorientowanym w temacie, to później wychodzą takie kwiatki.
Pozdrawiam.
 

Waldorff

Member
Z tęczą nic nie zrobisz bo tak ma ta seria. Możesz jedynie zejść serię niżej do QN85B gdzie nie ma tej powłoki, za to są tam matryce IPS/ADS. Chyba w 85" jest VA.
 

Marlo

Active member
Wychodzi na to że w QN92C jest trochę inna powłoka , bo nie ma efektu tęczy , natomiast w QN95C jest ten sam typ powłoki ,
bo jest widoczny efekt tęczy.
 

luck76

Well-known member
Dzięki za info, w cale mnie to nie uspokoiło. Czy dobrze rozumiem, to dotyczy technologii mini led niezależnie od producenta Tv??? Czy poprostu w tv Sony są matryce Samsunga? A co z TV OLED, są od takich efektów wolne???
Dla uściślenia, ten efekt występuje tylko w kombinacji z opcją poprawy jakości obrazu oglądanego pod kątem innym niż 90stopni. Obecnie stosowany jest w droższych wariantach, tj miniLED, natomiast wcześniej był stosowany tez w tradycyjnym podświetlaniu FALD
 
Do góry