Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
marciniozo dobrze prawi:eek:k:
Też miałem wcześniej plazmę i wiem jaka jest różnica w jakości na korzyść QN91A.Ten telewizor ,nawet bez kalibracji ,po kilku wstępnych ustawieniach z "łapy" gra lepiej niż stare plazmy. A kalibracja poprawia to, co i tak jest bardzo dobre.
 

Waldorff

Member
Nie wiem jak to opisać taki sztuczny teatralny. Przesiadłem się z plazmy i być może tak ma być ale dziwnie to wygląda.

Wchodzisz w Obraz/Ustawienia eksperckie/Ustawienia wyrazistości obrazu i albo wyłącz całkiem, albo pozostawiając upłynniacz możesz dostosować do własnych upodobań.
Ale wtedy Redukcja rozmycia:10, a Redukcja drgań w zależności od stopnia upłynnienia.
Jedni ustawiają 0 inni 3, a jeszcze inni 6-7.
Przy okazji warto wyłączyć Redukcję szumu.

Wyłącz też overscan, bo fabrycznie jest włączony.
Ustawienie rozmiaru obrazu Standardowy 16:9/ Dopasuj do ekranu - włączony.
 

robotxx

New member
Powyższy telewizor zakupiony w forumowym sklepie, po powieszeniu wyszło coś takiego. Ramka jest załamana, co widać wyraźnie na zdjęciu, od frontu nie widoczne, matryca cała a TV był nowy, nie ze zwrotów itp. Ktoś miał taki przypadek, nie ma opcji by powstało to w trakcie montażu, gdyż cały czas był w podstawie ze styropianu, aż do zawieszenia. Zwracać, reklamować czy się tym nie przejmować?
I jak się zachował sprzedawca z tego forum kiki ? Oprócz tego ze na początku totalna olewka ?
 

robotxx

New member
Cóż, OLED to stan umysłu... To jest sekta i żadne argumenty nie trafiają.

To jest fakt ;) sam mam i OLED i miniledy i dobrze widzę zalety i wady tych rozwiązań . Ale fanów oledow to żal az czytać czasami. Sekta to dobre określenie ;) chociaż po tym jak zobaczyłem nowe q oledy od Samsunga to już wiem ze jak spadna ceny za rok dwa to wszystkue tv wymieniam właśnie na te tv ;)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
ja mam ten tv , oledy i też jak oglądam oled a potem Samsung to mam takie wrażenie :) jak każda technologia ma swoje zalety ale też wady ;)

A kalibrowałeś swoje telewizory?
Pytam bo sam mam 65QN91A.Jest skalibrowany i żadnej "teatralności" nie ma.Mam porównanie do posiadanej jeszcze plazmy Panasonica.Miałem też w domu do porównań Oleda od LG.
 

Dzikus1984

New member
Czołem,
podepnę się trochę pod ten wątek.
Właśnie szukam nowego TV samsunga (niestety musi być 55cali), przesiadka z wysłużonego H6400.

W cenie do 6tys wybór padł na QN91A, chyba nic lepszego obecnie nie znajdę. Czy może macie jakieś propozycje?

Trochę martwi mnie brak obsługi niektórych formatów video., jak to wygląda, bo nie mogę znaleźć info których formatów nie obsługuje.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Czołem,
podepnę się trochę pod ten wątek.
Właśnie szukam nowego TV samsunga (niestety musi być 55cali), przesiadka z wysłużonego H6400.

W cenie do 6tys wybór padł na QN91A, chyba nic lepszego obecnie nie znajdę. Czy może macie jakieś propozycje?

Trochę martwi mnie brak obsługi niektórych formatów video., jak to wygląda, bo nie mogę znaleźć info których formatów nie obsługuje.

https://www.displayspecifications.com/en/model/b5a925ce
 

robotxx

New member
Czołem,
podepnę się trochę pod ten wątek.
Właśnie szukam nowego TV samsunga (niestety musi być 55cali), przesiadka z wysłużonego H6400.

W cenie do 6tys wybór padł na QN91A, chyba nic lepszego obecnie nie znajdę. Czy może macie jakieś propozycje?

Trochę martwi mnie brak obsługi niektórych formatów video., jak to wygląda, bo nie mogę znaleźć info których formatów nie obsługuje.

jak chodzi o lcd to nic lepszego nie ma , mam tez wersje na ips ( 85 ) oraz oledy od LG . Pierszw lcd ktore naprawde daja rade z czernia.

Swoja droga napiszcie jakie macie ustawienia obrazu dla SDR i HDR .
 
Czołem,
podepnę się trochę pod ten wątek.
Właśnie szukam nowego TV samsunga (niestety musi być 55cali), przesiadka z wysłużonego H6400.

W cenie do 6tys wybór padł na QN91A, chyba nic lepszego obecnie nie znajdę. Czy może macie jakieś propozycje?

Trochę martwi mnie brak obsługi niektórych formatów video., jak to wygląda, bo nie mogę znaleźć info których formatów nie obsługuje.

Kilka miesięcy temu kupiłem QN91A. Też musiał to być model 55 calowy. Gorąco polecam ten telewizor. Obraz rewelacja i dźwięk też całkiem dobry jak na telewizor.
 

Dzikus1984

New member
Kilka miesięcy temu kupiłem QN91A. Też musiał to być model 55 calowy. Gorąco polecam ten telewizor. Obraz rewelacja i dźwięk też całkiem dobry jak na telewizor.

OK, w takim razie trzeba poczekać na jakąś promocję do końca lipca mam czas :)

Jeśli chodzi o dźwięk z TV, to sprawa drugorzędna mam soundbar Samsunga HW-J6500 (póki się nie zepsuje to nie mam potrzeby wymiany)

Edit.
Czy ktoś w vobisie robił zakupy?
 
Ostatnia edycja:

outcold

Member
Ja bym wymienił, to nie kosztuje 5 zł żeby ryzykować...

Serwis Samsunga po oględzinach wymienił matryce, z poprzedniego została tylko tylna obudowa, reszta wszystko jest nowe, gdyż jest zespolone razem. Po zdjęciu tylnego panelu okazało się, że to blacha jest skrzywiona w wyniku czego powstawało załamanie tv. Nie ma możliwości fizycznie tak skrzywić tv w trakcie montażu itp, gdyż prawdopodobnie pękła by matryca. Na zdjęciu trochę słabo to widać.
Kolejna ciekawostka to, że serwis kwalifikuje nowe tv w przypadku uszkodzeń, do wymiany około 20h przepracowanych, mój miał 32h ale wszystkie folie itp na matrycy.
 

Attachments

  • IMG_20220609_133546.jpg
    IMG_20220609_133546.jpg
    338,8 KB · Wyś: 43
  • IMG_20220610_081537.jpg
    IMG_20220610_081537.jpg
    368,5 KB · Wyś: 43

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja bym wymienił, to nie kosztuje 5 zł żeby ryzykować...

Serwis Samsunga po oględzinach wymienił matryce, z poprzedniego została tylko tylna obudowa, reszta wszystko jest nowe, gdyż jest zespolone razem. Po zdjęciu tylnego panelu okazało się, że to blacha jest skrzywiona w wyniku czego powstawało załamanie tv. Nie ma możliwości fizycznie tak skrzywić tv w trakcie montażu itp, gdyż prawdopodobnie pękła by matryca. Na zdjęciu trochę słabo to widać.
Kolejna ciekawostka to, że serwis kwalifikuje nowe tv w przypadku uszkodzeń, do wymiany około 20h przepracowanych, mój miał 32h ale wszystkie folie itp na matrycy.

Fajnie,że serwis Samsunga stanął na wysokości zadania.A Tobie życzyć , żebyś już nie musiał z niego korzystać.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Brawo że nie kombinowali tylko załatwili sprawę jak należy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
To się dopiero okaże, czy C835 będzie lepszy. C825 nie był. 576 stref wygaszania w 55QN91A vs 240 w 55C835, czy 792 strefy w 65QN91A vs 288 w 65C835 temu drugiemu nie pomoże w konfrontacji.
 
Do góry