Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
Philips ma dodatkowo większe możliwości, prawie dwa razy lepsze podświetlenie 1040 stref, zdecydowanie lepsze multimedia, ambilight, Dolby Vision.
 

outcold

Member
Krzywa ramka

Powyższy telewizor zakupiony w forumowym sklepie, po powieszeniu wyszło coś takiego. Ramka jest załamana, co widać wyraźnie na zdjęciu, od frontu nie widoczne, matryca cała a TV był nowy, nie ze zwrotów itp. Ktoś miał taki przypadek, nie ma opcji by powstało to w trakcie montażu, gdyż cały czas był w podstawie ze styropianu, aż do zawieszenia. Zwracać, reklamować czy się tym nie przejmować?
 

Attachments

  • IMG_20220524_161242.jpg
    IMG_20220524_161242.jpg
    361,5 KB · Wyś: 67

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja bym wymienił, to nie kosztuje 5 zł żeby ryzykować...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Chyba lepiej wymienić.Aczkolwiek jak dobrze przeszukasz ten wątek to znajdziesz kilka podobnych wpisów.Poszukaj i przeczytaj.Sam musisz zdecydować.
 

outcold

Member
Informacja z serwisu, po oględzinach na czacie video telewizor mogą naprawić jednak na infolinii Pani nie była w stanie powiedzieć na czym polegała by naprawa, prostowanie ramki, wymiana na inny itp. Teraz mam nowy, sprawdzony na planszach i jest naprawdę świetny a jeśli odeślą inny ze zwrotów itp i znów kopanie się....? Co radzicie?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
po oględzinach na czacie video? to do tego już doszło?


skoro tv kupiony u Kikiego to może nich się wypowie co z tym zrobić...
 
Ostatnia edycja:

outcold

Member
skoro tv kupiony u Kikiego to może nich się wypowie co z tym zrobić...[/QUOTE]


Kontakt jest taki, że od poniedziałku gdy mu wysłałem zdjęcie codziennie dostaje info "za chwile oddzwonię" mamy czwartek...
 
Obydwa są dobre.
Philips ma dodatkowo większe możliwości, prawie dwa razy lepsze podświetlenie 1040 stref, zdecydowanie lepsze multimedia, ambilight, Dolby Vision.

1040 stref w 65 calowym Philipsie z gorszym algorytmem niż w Samsungu vs 792 sterefy w QN91A to nie jest "prawie dwa razy lepsze podświetlenie".
 

Woyty

Member
Witam wszystkich. Mam nietypowe pytanie czy po wyjęciu TV z pudełka mieliście na matrycy jaką folie lub coś podobnego? Kupiłem ten Tv i po rozpakowaniu mam wrażenie że coś jest nie tak. Na matrycy miałem przyklejone tylko takie dwa plastikowe paski po bokach. I jeszcze jedno pytanie jakie macie ustawienia do oglądania sportu? Dziś gra Iga a wczoraj jak włączyłem Eurosport i leciał jakiś mecz w tenisa to nie dało się tego oglądać. Obraz jakiś taki sztuczny.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam wszystkich. Mam nietypowe pytanie czy po wyjęciu TV z pudełka mieliście na matrycy jaką folie lub coś podobnego? Kupiłem ten Tv i po rozpakowaniu mam wrażenie że coś jest nie tak. Na matrycy miałem przyklejone tylko takie dwa plastikowe paski po bokach. I jeszcze jedno pytanie jakie macie ustawienia do oglądania sportu? Dziś gra Iga a wczoraj jak włączyłem Eurosport i leciał jakiś mecz w tenisa to nie dało się tego oglądać. Obraz jakiś taki sztuczny.

Zakładając,że masz tv przy którym nikt wcześniej nie "grzebał" to od 10 min i 45 sekundy
https://www.youtube.com/watch?v=rcZwxsQMU-E&t=647s
 

Woyty

Member
Kalibracji nie mam zrobionej. Przyjrzałem się dokładnie i folia jest a w zasadzie to była, już ją usunąłem. A macie jakieś sugestie co do ustawień obrazu do sportu?
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Woyty...
a ten "Obraz jakiś taki sztuczny." to było jeszcze przed ściągnięciem folii czy masz tak też po jej zdjęciu z ekranu?
I opisz nieco dokładniej co masz na myśli mówiąc ,że obraz jest "sztuczny".
 

Woyty

Member
Nie wiem jak to opisać taki sztuczny teatralny. Przesiadłem się z plazmy i być może tak ma być ale dziwnie to wygląda.
 
Do góry