Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

Rif

New member
Ale jesteś niezły manipulant. Wrzucasz najpierw testy OLED vs QLED zamiast mini-led, na dodatek robione po ciemku. Następnie wrzucasz test samych OLEDów też właściwie po ciemku, a w dzień nie ma konkurencyjnych odbiorników i normalnego sygnału. Na koniec najlepszy test, w którym bezkonkurencyjnym w jasnym pokoju jest QN95 (5 punktów, a następny ma poniżej 4, czyli przepaść). W pozostałych kategoriach QN95 też się fajnie sprawował, żeby nie było wątpliwości.

Zatem zgodzić się, że do oglądania w piwnicy rekomendujemy OLED, z zastrzeżeniem, żeby nie przełączać co pół godziny kanał, bo może się wypalić matryca, ale można sobie ustawić alarm, więc co to za problem :)

Natomiast, jeśli ktoś chce oglądać telewizję o każdej porze dnia, chce oglądać dowolny program o dowolnej długości i cieszyć się nieskazitelną matrycą przez wiele lat, to rekomendujemy miniLED :)

Wiem, że jednak nie zgodzisz się, bo przecież masz interes w tym, żeby klienci wymieniali swoje telewizory co kilka lat. Tylko czy taki klient nie wybierze już innego sprzedającego, który pokaże prawdziwe wady i zalety wielu technologii?
 
Zatem zgodzić się, że do oglądania w piwnicy rekomendujemy OLED, z zastrzeżeniem, żeby nie przełączać co pół godziny kanał, bo może się wypalić matryca, ale można sobie ustawić alarm, więc co to za problem :)


Przepraszam nie siedzę tak głęboko w tematyce OLED-a. Jak rozumieć "na przełączać kanału co 30minut". Czym różni się zmiana kanału od zmiany scen w filmie ? co sekundę jest inna scena i piksele są wyświetlane o innej kolorystyce i jasności niż wcześniej, to chyba dobrze ? a przełączenie to tym bardziej lepiej ? Niż oglądać jeden kanał 1-2 godziny ??



Ja już nic nie rozumiem.


Czy dla Oled-a przełączenie z kanału na kanał w poszukiwaniu ciekawego filmu czy programu jest zabójcze ??
 

Rif

New member
Przepraszam nie siedzę tak głęboko w tematyce OLED-a. Jak rozumieć "na przełączać kanału co 30minut". Czym różni się zmiana kanału od zmiany scen w filmie ? co sekundę jest inna scena i piksele są wyświetlane o innej kolorystyce i jasności niż wcześniej, to chyba dobrze ? a przełączenie to tym bardziej lepiej ? Niż oglądać jeden kanał 1-2 godziny ??



Ja już nic nie rozumiem.


Czy dla Oled-a przełączenie z kanału na kanał w poszukiwaniu ciekawego filmu czy programu jest zabójcze ??

Wybacz, celowo wyolbrzymiłem. Wiadomo, że OLED miewa problemy ze statycznymi obrazami, które długo wyświetlane, mogą wpłynąć na matrycę. Osobiście nie obawiałem się programów informacyjnych, bo prawie nie oglądam czy gier, ale tego, że.dzieciaki często potrafią zostawić obraz na pauzie, albo jakimś menu. To jedna z głównych przyczyn dla których kupiłem minileda. Coś za coś. W innej rzeczywistości np. kawalera, co nie obawia się działań dzieci,.albo siedzenie w ciemnym pomieszczeniu w ciągu dnia, pewnie bym rozważył OLED.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Doucz się, bo masz braki takie, że aż wstyd. Powidoki to były w plazmach. Regenerowały się same, dlatego większość plazm ma ładne matryce pomimo upływu tylu lat. OLEDy mają wypalenia - trwałe wypalenia. Nie żadne powidoki. I nie ma na to żadnych SKUTECZNYCH zabezpieczeń. Można je maskować (np. podnosząc napięcie zużytych pikseli, czy obniżając jasność pozostałych) ale do czasu. Zazwyczaj niedługiego czasu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze , że jesteś . Nie ma to jak nie omylna osoba .
Oled Philipsa ma system anti bur-in.
Nie jest pewnie jeszcze idealny - ale nie am idealnych trzeczy na świocie. Dlatego świat się rozwija.
 

VitoCx

Member
Można je maskować (np. podnosząc napięcie zużytych pikseli, czy obniżając jasność pozostałych) ale do czasu. Zazwyczaj niedługiego czasu.
Co to znaczy niedługiego czasu? Dwa lata to długo? Bo mam tyle i nic się nie dzieje. Skąd masz info na czym polega odświeżanie pikseli? Robie systematycznie ręcznie co miesiąc wg zaleceń producenta i dalej obraz jest ostry jak żyleta. Na podstawie czego wypisujesz podobne rzeczy? To są tylko twoje dywagacje i urojenia na temat Oledow. Nie masz pojęcia jak to wyglada w praktyce. Powielasz jedynie internetowe herezje.
Nie twierdze ze tematu wypaleń nie ma, ale nie wyglada to tak jak przedstawia to większość forumowych przeciwników tej technologii.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Robie systematycznie ręcznie co miesiąc wg zaleceń producenta i dalej obraz jest ostry jak żyleta.
Nie twierdze ze tematu wypaleń nie ma, ale nie wyglada to tak jak przedstawia to większość forumowych przeciwników tej technologii.

Nie jestem przeciwnikiem Oled, wręcz przeciwnie .I bardzo się cieszę Vito,że Twój tv działa wyśmienicie.
Ale jest to temat o QN91A i opiniach o tym telewizorze i jako autor tego wątku proszę o trzymanie się tematu.
Jeśli ktoś chce udowadniać wyższość świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia to proszę o przeniesienie się do właściwego tematu.
 

VitoCx

Member
Jak chcesz być taki obowiązkowy to nie mnie powinieneś uwagę zwracać tylko adwersarzowi mojego posta. Ja zadałem jedynie pytania, na które kola wciąż szuka odpowiedzi
 
Mam pytanie do użytkownikówQN91A
Odpakowałem TV i mam dziwne wrażenie że coś jest nie tak z płynnością obrazu jak by nie było odświeżania 120Hz.
Jeśli chodzi o mnie film leciał z Satelity więc najwyższej jakości.

Nie wiem czy to wina nagranego filmu, dekodera, czy ustawień TV.
Ale mam wrażenia że na niektórych scenach innych filmów mam podobnie.

Proszę o opinie was, puście film "Plan doskonały" np. od 10minuty i 40sec.
https://www.cda.pl/video/37058083e

Teraz zaczynam przestawiać ustawienia fabryczne w zakładce "Ustawienia wyrazistości obrazu" coś tam poprzesuwałem i jak by było lepiej ale jestem zaskoczony że na ustawieniach fabrycznych wyglądało to nie za ciekawie.

Czy macie wrażenie że obraz się rwie / nie ma płynności ?
Jakie macie ustawienia w "Ustawienia wyrazistości obrazu" ?

Niech też przetestują użytkownicy Oled-a ten kawałek czy to wina filmu ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdż sobie Inside Man (Plan Doskonały) chociażby na Amazonie Prime, a nie na jakimś pirackim dziadostwie CDA, a najlepiej odpuść.
Testuj na dobrych żródłach.
Sprawdzałeś chociażby na Netflixie, pierwszy lepszy "Altered Carbon", "Extraction" itp. ba, nawet materiały na YT? Nie wspominając już o żródłach referencyjnych. Pogrzeb też w ustawieniach płynności - tutaj też masz pole do popisu.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie widziałem jak to gra u Ciebie więc trudno mi się odnieść do problemów o których pisałeś.
Oglądam ten film z Netflixa i nie mam żadnych problemów z płynnością.
A tu moje ustawienie wyrazistości
Wyrazistość obrazu-użytkownika
Redukcja rozmycia-10
Redukcja drgań-2
Wyraźny ruch-wyłączone
Redukcja szumu-wyłaczone
 
Hmmm nadal mam mieszane uczucia.

Puściłem film (Inside Man (Plan Doskonały)) na platformie Netflix i hmm wrażenia podobne do tych z CDA.

Puściłem to na ustawieniach
Redukcja rozmycia-10
Redukcja drgań-2
i na
Redukcja rozmycia-10
Redukcja drgań-10 ----> według mnie najbardziej upłynnia obraz ale mam wrażenie że jeszcze tnie na BARDZO szybkich ruchach jak by procesor nie wyrabiał albo coś innego ... .

Może przesadzam ale muszę jeszcze raz to sprawdzić na innym TV czy to wina filmu czy procesora w TV.

O dziwo do czerni nie mam zastrzeżeń jest naprawdę dobrze (nie jest idealnie ale jest bardzo dobrze jak na LCD). O które bałem się najbardziej.

Teraz mam dylemat mam jeszcze 7 dni na odstąpienie od umowy (czy jeśli odpakowałem podstawę Metal + plastik + śruby i przykręciłem je w całość ale nie zrywałem folii z ekranu to czy przyjmą taki zwrot ? czy mogą pomniejszyć wartość TV z faktury ?)
 

Waldorff

Member
Aktualizacja softu już była od wyjęcia z pudła? Jeśli tak to spróbuj resetu:

- Odłącz telewizor od zasilania
- Naciśnij przycisk zasilania na pilocie na 15 sekund - Podłącz ponownie
urządzenie do zasilania i włącz je.

Czasem trzeba zrobić to nawet kilka razy.
A jak nie to reset z poziomu tv.
 
Aktualizacja softu już była od wyjęcia z pudła? Jeśli tak to spróbuj resetu:

- Odłącz telewizor od zasilania
- Naciśnij przycisk zasilania na pilocie na 15 sekund - Podłącz ponownie
urządzenie do zasilania i włącz je.

Czasem trzeba zrobić to nawet kilka razy.
A jak nie to reset z poziomu tv.


Wymusiłem sprawdzenie aktualizacji i otrzymałem info że system jest aktualny.
Próbowałem wykonać reset jak piszesz kilka krotnie, i nie zauważyłem aby telewizor się resetował.
Jak to dokładnie wykonać ?
* odłączyć TV od zasilania --> na jak długo go odłączyć ? wyciągnąć wtyczkę z kontaktu czy wyłączyć go pilotem a może fizycznym przyciskiem pod ramą TV ?
* nacisnąć przycisk zasilania na pilocie 15 sekund --> wydaje się że tu muszę robić to dobrze :)

* podłączyć ponownie urządzenie do zasilania i włączyć je --> pilotem czy przyciskiem na obudowie ?

Czy pojawi się jakaś informacja o restarcie ?
Czym różni się ten reset od tego z menu telewizora ?

Czy taki reset jak ty piszesz z przytrzymaniem przycisku zasilania na pilocie kasuje wszystkie dane w tym zarejestrowane konto ?
Czy reset z poziomu menu tv też trzeba wykonać kilkakrotnie ?
Skoro nie udaje mi się wykonać resety za pomocą pilota czy reset z poziomu menu ta ten sam rezultat ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem te sceny jeszcze raz.Dodatkowo odpaliłem Netfliksa na plaźmie.Te sceny są tak nagrane.To ruch kamery powoduje "szarpanie".Natomiast obraz jest ostry na Samsungu i plaźmie.
 

Waldorff

Member
Ja robiłem to tak:
TV wyłączony pilotem, potem wyłączona listwa do której był podpięty. Przycisk włączenia na pilocie na 15 sekund, aby rozładować to co jeszcze zostało w kondensatorach. Zostawiłem tak z minutę i potem włączona listwa, a następnie włączony z pilota.
Ten reset nie powinien kasować ustawień kont.
Jak to nie pomaga to:
Menu:
> Wsparcie
> Autodiagnostyka
> Reset.
Tutaj jest już fabryczny reset i czyści wszystko do "zera". (dane, konta)

Dodatkowo jak tak Ci rwie obraz to może pokombinuj z "Ustawienia eksperckie/Tryb film".
 
OK dzięki za info zaraz spróbuję zresetować tym pilotem.

Mam kolejne pytanie, jak połączyć TV z Nas-em np. poprze dlna lub inny system.
Mam na nasie np. filmy i chce je oglądać na TV co teraz ?

Drugie pytanie widziałem że TV na możliwość wyświetlenia ekranu monitora z komputera, ale nie udaje mi się sparować komputer z TV czy trzeba mieć do tego Windows Professional ?
 

Rif

New member
Przede wszystkim jak ktoś korzysta z upłynniaczy (dla mnie to teatr telewizji i zawsze wszystkie wyłączam), to musi zrozumieć, że film źródłowy ma tak czy siak 24fps i muszą się dziać dziwne rzeczy z obrazem (lekkie rwanie), by film nie przyspieszał za nadto, gdy dodaje mu sztucznie liczbę klatek. Jestem przekonany, że to nie wina telewizora, a po prostu musisz się przyzwyczaić.
 
Do góry