Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

Luk.Wlk

New member
Którego OLEDa Philips masz na myśli? Widzę, że 806 ma bardzo dobre recenzje, ale to już sporo większa kasa niż ten Samsung…
 

Luk.Wlk

New member
Hm, brałem go pod uwagę, ale odpuściłem głównie ze względu na brak HDMI 2.1. Jak już się jakoś finansowo odbiję po remoncie, to Xbox na pewno zagości
 

Rif

New member
Hm, brałem go pod uwagę, ale odpuściłem głównie ze względu na brak HDMI 2.1. Jak już się jakoś finansowo odbiję po remoncie, to Xbox na pewno zagości ��

Miałem dokładnie ten sam dylemat przy dokładnie tej samej odległości od telewizora. W pierwszej chwili po instalacji wydawało się, że to potwór, ale po paru miesiącach użytkowania jestem zachwycony rozmiarem. Zresztą telewizorem również i nie, nie kupiłbym oleda. Rzadko kiedy byłem tak zadowolony z zakupu, jak z tego telewizora :)

Oczywiście daj na ścianę, bo z nóżką można zawału dostać przechodząc obok.
 

Luk.Wlk

New member
Dzięki Wam za podpowiedzi. Wczoraj przyjechał 65" - ustawiłem w odległości podobnej jak docelowa i rzeczywiście jest to monstrum, przez co wciąż się waham, czy jednak nie odesłać. Choć pewnie się przyzwyczaję i zostanie.

Jednak poza rozmiarem mam jeszcze inną rozkminkę: pierwsze co to uruchomiłem plansze testowe i dostrzegłem dwie ciemniejsze kropki oraz poziomą, taką jakby nieco szklistą kreskę od prawej krawędzi na ok. 30-35 cm w lewo (wszystko widoczne na planszach: białej, czerwonej, zielonej i niebieskiej). Starałem się złapać to na załączonych fotkach. Nie ściągałem jeszcze co prawda folii z ekranu na wszelki wypadek żeby nie było jakichś problemów ze zwrotem, ale też chciałbym Was podpytać, czy to mogą być jakieś śmieci pod folią lub rysa na folii, czy raczej gorzej - w/na matrycy? Na zdjęciach widoczne są też inne linie pionowe i poziome, ale poza tą jedną zaznaczoną prostokątem "na oko" ich nie widać (rozumiem, że to naturalne i wynika z budowy ekranu). Czy powinienem jednak na pewno odkleić folię i dopiero wtedy sprawdzać? Pytanie tylko, czy wtedy nie będzie problemów, gdyby te defekty nadal były widoczne i chciałbym zwrócić TV?

EDIT, bo widzę, że na dodanych zdjęciach nie jest to dobrze widoczne:te kropki to są jakby plamy/zaciemnienia na subpikselach, ale nie jest tak, żeby któryś subpiksel w ogóle nie świecił.
 

Attachments

  • Kropka 1.jpg
    Kropka 1.jpg
    50,6 KB · Wyś: 39
  • Kropka 2.jpg
    Kropka 2.jpg
    52,3 KB · Wyś: 32
  • Krecha.jpg
    Krecha.jpg
    780,7 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dzięki Wam za podpowiedzi. Wczoraj przyjechał 65" - ustawiłem w odległości podobnej jak docelowa i rzeczywiście jest to monstrum, przez co wciąż się waham, czy jednak nie odesłać. Choć pewnie się przyzwyczaję i zostanie.

Jednak poza rozmiarem mam jeszcze inną rozkminkę: pierwsze co to uruchomiłem plansze testowe i dostrzegłem dwie ciemniejsze kropki oraz poziomą, taką jakby nieco szklistą kreskę od prawej krawędzi na ok. 30-35 cm w lewo (wszystko widoczne na planszach: białej, czerwonej, zielonej i niebieskiej). Starałem się złapać to na załączonych fotkach. Nie ściągałem jeszcze co prawda folii z ekranu na wszelki wypadek żeby nie było jakichś problemów ze zwrotem, ale też chciałbym Was podpytać, czy to mogą być jakieś śmieci pod folią lub rysa na folii, czy raczej gorzej - w/na matrycy? Na zdjęciach widoczne są też inne linie pionowe i poziome, ale poza tą jedną zaznaczoną prostokątem "na oko" ich nie widać (rozumiem, że to naturalne i wynika z budowy ekranu). Czy powinienem jednak na pewno odkleić folię i dopiero wtedy sprawdzać? Pytanie tylko, czy wtedy nie będzie problemów, gdyby te defekty nadal były widoczne i chciałbym zwrócić TV?

EDIT, bo widzę, że na dodanych zdjęciach nie jest to dobrze widoczne:te kropki to są jakby plamy/zaciemnienia na subpikselach, ale nie jest tak, żeby któryś subpiksel w ogóle nie świecił.
Jeśli chodzi o rozmiar to nie zmieniaj na mniejszy .Po miesiącu zobaczysz ,że to "monstrum" mogłoby być spokojnie większe.
Co do reszty twojego postu to na zdjęciach trudno cokolwiek zobaczyć a w związku z tym cokolwiek doradzić.
 

Luk.Wlk

New member
Z kreską jest trudniej, ale odnośnie kropek, może takie foto pomogą?
 

Attachments

  • Kropka_1.jpg
    Kropka_1.jpg
    19,5 KB · Wyś: 49
  • Kropka_2.jpg
    Kropka_2.jpg
    10 KB · Wyś: 46

Luk.Wlk

New member
Yhymm… czyli mówisz, że oficjalna reklamacja będzie lepsza niż odstąpienie od umowy w 14-dniowym terminie i odesłanie TV?
Ściągnąłem kawałek folii zabezpieczającej i niestety kropka jest gdzieś „w ekranie”…
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak możesz odeślij. Zgłosisz reklamację, serwis stwierdzi, że TV jest OK i będziesz się męczył z problemem zamiast cieszyć się z nowego telewizora.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Reklamacja nie będzie lepsza, będzie tak jak Kolega wyżej napisał.
Ruszą procedury i zacznie się zabawa, fochy i niepotrzebny stres.
Zwracaj, jeżeli masz taką możliwość i łaski bez, dosłownie.
 

Marcinek321

New member
Pytanie do osób które posiadają 65QN91A.
Czy jesteście zadowoleniu z zakupu ? Czy telewizory maja jakieś mankamenty o których się nie mówi w recenzjach ?
Może ktoś mial okazje porównać z OLEDem jak wypada czerń w ciemnym pokoju ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń jak na LCD jest bardzo dobra.
Ale Oled to nie jest i nie będzie !

Jaki masz teraz telewizor ?
Ile masz max kasy ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

Marcinek321

New member
Teraz nie mam żadnego telewizora :D
Miałem przez pół roku XH8096 i był ok ale to był zakup na szybko i przez matryce IPS w nocy obraz był tragiczny…

Chcę teraz kupić telewizor który posłuży kilka lat. Zależy mi na tym żeby oglądanie filmów to była czysta przyjemność, dlatego zainteresowałem się mini LEDami.

Więcej niż 7500 raczej nie chcę wydać ::)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra mini ledy i wybierałbym w kolejności :

- Philips 65PML9506
- LG 65Qned 913
- TCL 65C825
- Samsung 65QN91
Jak będziesz niebieski masz w specjalnej cenie z pakietem gratisów dodatkowo.
 
Do góry