Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

VitoCx

Member
VitoCX...
zapodaj zdjęcie niebieskiej planszy na swoim tv i pokaż wszystkim jak to powinno wyglądać.


Co to w ogóle za moda tu zapanowała z wrzucaniem do sieci zdjęć plansz, żeby się "pochwalić". Rozumiem sytuację, w której ktoś ma problem z obrazem i chce pokazać na czym on polega (tak jak SD:lol:). Ale wrzucanie zdjęć obrazu telewizora w innym przypadku, zrobionych aparatem w telefonie za 1-2k nie mam pojęcia czego ma dowodzić.

Od wrzutek tego typu mamy forumowego farmazona, dla którego audio-wideo do żywioł od 40 lat i jest wysokiej klasy "specjalistą" w tej dziedzinie ;)
 

VitoCx

Member
Przykre to jak można być takim człowiekiem, ja napisałem, że to wina aparatu co potwierdziłem innym zdjęciem, a on dalej w zaparte, czyli troll.

@VitoCx - może już mu się popsuł wzrok od lustrzanego OLED`a, to że tak się dzieje potwierdzi każdy okulista -pozdrawiam lekarzy.

Nie ma opcji aby coś wkleił bo nie ma z czego i czym i na sam koniec - nie umie :lol:
Szydzić to trzeba umieć, w przeciwnym razie wychodzi się na gościa z pewnymi ograniczeniami intelektualnymi. To taka rada dla ciebie, gdybyś nie skumał. :mrgreen:

Oj tam ,oj tam...zaraz "nie umie".
SDman...trochę wiary w bliźniego.Chyba nie ma nic trudnego w pstryknięciu fotki i w zapodaniu na forum?
On myśli, że to jest wyczyn.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Co to w ogóle za moda tu zapanowała z wrzucaniem do sieci zdjęć plansz, żeby się "pochwalić". Rozumiem sytuację, w której ktoś ma problem z obrazem i chce pokazać na czym on polega
To nie jest kwestia mody tylko jak być może pamiętasz ,mateuszpce uważał że kolory w Jego tv są nieco nie teges i zapodał poglądowe zdjęcia.
SDman zapodał swoje i tak się to potoczyło.
Tu nie chodzi o chwalenie się.
Pstryknij zdjęcie swojego tv .Pokażesz jak u Ciebie wygląda ten niebieski,zamkniesz usta niedowiarkom i przy okazji zyskasz na wiarygodności.
 

VitoCx

Member
To nie jest kwestia mody tylko jak być może pamiętasz ,mateuszpce uważał że kolory w Jego tv są nieco nie teges i zapodał poglądowe zdjęcia.
SDman zapodał swoje i tak się to potoczyło.
Tu nie chodzi o chwalenie się.
Pstryknij zdjęcie swojego tv .Pokażesz jak u Ciebie wygląda ten niebieski,zamkniesz usta niedowiarkom i przy okazji zyskasz na wiarygodności.


Tak pamiętam. Wrzucił zdjęcie, na którym widać ciemne strefy w narożnikach i się dziwi, że ktoś to zauważył i napisał prawdę, co widzi. To obrazuje sens wrzucania tego typu zdjęć do sieci.

Posłużę się cytatem z konkurencyjnego portalu:
Aparat jest najgorszym urządzeniem do pokazywania obrazu (jako całość) na wyświetlaczu. Pojedyncze zjawiska tak. Kontrast, kolory i wszystko inne co składa się na ekspresję obrazu nie. Kropka.
Poczytaj więcej na ten temat to przestaniesz się wygłupiać.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tak pamiętam. Wrzucił zdjęcie, na którym widać ciemne strefy w narożnikach i się dziwi, że ktoś to zauważył i napisał prawdę, co widzi. To obrazuje sens wrzucania tego typu zdjęć do sieci.

Posłużę się cytatem z konkurencyjnego portalu:
Aparat jest najgorszym urządzeniem do pokazywania obrazu (jako całość) na wyświetlaczu. Pojedyncze zjawiska tak. Kontrast, kolory i wszystko inne co składa się na ekspresję obrazu nie. Kropka.
Poczytaj więcej na ten temat to przestaniesz się wygłupiać.

Nie muszę na ten temat czytać bo zdaję sobie sprawę ,że aparat w telefonie to nie jest odpowiednie narzędzie do fotografowania ekranu tv.Robiłem takie zdjęcia i żeby wiedzieć co z tego wychodzi,nie jest mi do tego potrzebne "konkurencyjne forum".
Owszem,powiedziałeś SDmanowi co widzisz na zdjęciach.Ale jak On zapodał zdjęcie z "czystym" narożnikiem i bocznymi liniami to już nie odpowiedziałeś na to.
Prosiłem Ciebie o zdjęcie Twojego tv.Nie chcesz tego zrobić.Bo na innym forum napisali że zdjęcie telefonem jest beee.
A może są inne powody dla których nie chcesz tego zrobić?
I na koniec.
Nie wygłupiam się.Bynajmniej.
 

SDman

Banned
Na zakończenie szkoda wdawać się w dyskusje, @VitoCx nie ma pojęcia o fotografii, za to wie najlepiej co u innych osób w domu jak świeci -taki jasnowidz forumowy :).
Najlepiej potrafi obsmarowywać innych samemu nic swoimi wypowiedziami nie prezentując, a o czynach już nawet nie wspomnę.
 

Rif

New member
Na drugim zdjęciu oczywiście żadnych linii nie było, ale nie wygłupiajmy się, żeby pstrykając na różnych aparatach porównywać kolory. Na tym samym aparacie można mieć problem, aby powtórzyć zdjęcie z tym samym kolorem. Do tego kompresja, no i oczywiście każdy z nas ogląda zdjęcia na przeróżnych monitorach/ekranach, z tysiącami ustawień temperatury czy natężenia barw :D

Wracając do samego telewizora, to aż powróciła mi chęć do grania. Pięknie gierki wyglądają, do tego HDR robi robotę.
 

VitoCx

Member
Nie muszę na ten temat czytać bo zdaję sobie sprawę ,że aparat w telefonie to nie jest odpowiednie narzędzie do fotografowania ekranu tv.Robiłem takie zdjęcia i żeby wiedzieć co z tego wychodzi,nie jest mi do tego potrzebne "konkurencyjne forum".
Owszem,powiedziałeś SDmanowi co widzisz na zdjęciach.Ale jak On zapodał zdjęcie z "czystym" narożnikiem i bocznymi liniami to już nie odpowiedziałeś na to.
Prosiłem Ciebie o zdjęcie Twojego tv.Nie chcesz tego zrobić.Bo na innym forum napisali że zdjęcie telefonem jest beee.
A może są inne powody dla których nie chcesz tego zrobić?
I na koniec.
Nie wygłupiam się.Bynajmniej.
No dobrze, co Ty chcesz na tym zdjęciu zobaczyć? Chcesz mnie podejść na wszystkie sposoby, żebym Ci koniecznie to zdjęcie udostępnił tylko po co? Podałem przykład wypowiedzi osoby, która ma pojęcie jeśli chodzi o kwestie związane z obrazem po to, aby przedstawić brak jakiegokolwiek sensu w tego typu publikacjach. Aparat nie radzi sobie z widmem światła wyświetlacza, przez co powstają bardzo duże przekłamania w odwzorowaniu barw. Do tego dochodzi Twój monitor, który też te barwy wyświetli na swój sposób. Widzisz w tym sens?
 

VitoCx

Member
Na zakończenie szkoda wdawać się w dyskusje, @VitoCx nie ma pojęcia o fotografii, za to wie najlepiej co u innych osób w domu jak świeci -taki jasnowidz forumowy :).
Najlepiej potrafi obsmarowywać innych samemu nic swoimi wypowiedziami nie prezentując, a o czynach już nawet nie wspomnę.
Jaki jasnowidz? Wrzucasz zdjęcia wątpliwej jakości, chcesz na ich podstawie uprawiać samozachwyt, to ci wyjaśniłem ile to jest warte. Jakbyś miał minimalne pojęcie o fotografii to byś wiedział, że wrzucanie tego typu zdjęć jest pozbawione logiki, a nie lecisz po lepszy aparat, żeby coś mi udowadniać, bo ci zdjęcie nie wyszło.

Kogo obsmarowuje? Nie zgadzam się głównie z tobą bo usilnie rżniesz wielkiego specjalistę audio-wideo, fotografii i Bóg wie czego jeszcze, w każdym temacie. Przestań gwiazdorzyć i się napinać to ci lżej będzie, i w życiu, i na forum.
 

VitoCx

Member
VitoCX...
zapodaj zdjęcie niebieskiej planszy na swoim tv i pokaż wszystkim jak to powinno wyglądać.

Oj tam ,oj tam...zaraz "nie umie".
SDman...trochę wiary w bliźniego.Chyba nie ma nic trudnego w pstryknięciu fotki i w zapodaniu na forum?

Pstryknij zdjęcie swojego tv .Pokażesz jak u Ciebie wygląda ten niebieski,zamkniesz usta niedowiarkom i przy okazji zyskasz na wiarygodności.

Prosiłem Ciebie o zdjęcie Twojego tv.Nie chcesz tego zrobić.Bo na innym forum napisali że zdjęcie telefonem jest beee.
A może są inne powody dla których nie chcesz tego zrobić?

Podejść Ciebie?Nie mam takiej potrzeby i zupełnie nie wiem po co miałbym to robić.
Nie pal frana. Możemy się różnić, ale szanujmy się. EOT
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam
i tak wszędzie (rachunek, na kartonie te naklejona z kodami, na tabliczce z tyłu tv i w menu tv) pisze model QN91A a karton w którym przyszedł jest od QN90A. Spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś ?
Miałem o tym pisać już wcześniej ale tak jakoś wyleciało z głowy.
U mnie jest dokładnie tak samo.
 

SDman

Banned
Czyli jak to mówią "gra i buczy panie" u kolegi taka sama sytuacja nawet coś mu tam tłumaczyli w salonie Samsunga -dlaczego tak jest, chyba chodzi o "eko".
Brawa za to bo po chorobę komu ładne pudło !
 
Ostatnia edycja:
Do góry