Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jeśli kolega kupił nowy uchwyt, to w zestawie powinno być kilka różnych kompletów śrub o różnej długości.O ile M8 to chyba standard to trzeba dobrać długość bo uchwyt może być do różnych tv ,które mają tylną pokrywę o różnym kształcie.
W wieszaku który kupiłem do Samsunga były chyba dwa komplety śrub mocujących o różnej długości i kołki rozporowe.
Zobacz jak to wygląda np. tu
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/uchwyty-do-tv/uchwyty/uchwyt-lcd-led-vesa-400x400-motion
 
Ostatnia edycja:

Rif

New member
Wczoraj w Media Expert sprawdzilem wiszącego na ekspozycji. Miał wręcz minimalne wysunięcie na środku. Najpewniej tak się działo się, gdy wyjmujemy z pudła i instalujemy. Wolę to niż ewentualne pęknięcie.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj w Media Expert sprawdzilem wiszącego na ekspozycji. Miał wręcz minimalne wysunięcie na środku. Najpewniej tak się działo się, gdy wyjmujemy z pudła i instalujemy. Wolę to niż ewentualne pęknięcie.

Ciekawe czy podobne wygięcia ekranów występują u innych producentów? Czy to tylko tylko "specyfika" Samsunga?
Macie jakieś informacje na ten temat?
 

Ricardo11

New member
Nie wszystkie Samsungi mają wygięcia. Jestem posiadaczem od miesiąca 75QN91A i nie zaobserwowałem żadnego wygięcia ekranu. Za to obraz miodzio.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie wszystkie Samsungi mają wygięcia. Jestem posiadaczem od miesiąca 75QN91A i nie zaobserwowałem żadnego wygięcia ekranu. Za to obraz miodzio.

Mój odbiornik też jest prosty.Zdaję sobie sprawę ,że nie wszystkie egzemplarze mają omawianą "przypadłość".Zastanawiam się tylko dlaczego niektóre tv nie są proste.Najważniejsze,że "krzywe" działają prawidłowo i nie przeszkadza to w codziennej eksploatacji.Inna sprawa,że wykrzywienie nie oznacza łuku pod kątem 90 stopni tylko często niemal niedostrzegalne odchylenie od linii prostej.
A jeśli chodzi o obraz to zgadzam się z Tobą.Miodzio.Szczególnie po kalibracji.:bober:
 

marioo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Tv 55' kupiony w rtveuroagd za 4999 gdy była promka na black week dokładnie 29.11. Były jakieś problemy i doszedł dopiero wczoraj, i tak wszędzie (rachunek, na kartonie te naklejona z kodami, na tabliczce z tyłu tv i w menu tv) pisze model QN91A a karton w którym przyszedł jest od QN90A. Spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś ?

Co do obrazu to przesiadałem się z plazmy Samsunga 51D6900 z 2011r to obraz rewelacja:)
 
witam, posiadam 75QN91AAT od kilku dni, i mam podejrzenia iż dostałem model z ekspozycji, gdzie w systemie tizen mogę sprawdzić licznik godzin ?

w ustawieniach zrodel zewnetrznych obrazu mialem zapisane jakies dwa iphony, a sam nie posiadam ani jednego ;-)

mialem kiedys podobna sytuacje z phlipsem z allegro ktory kupilem jako nowy a po sprawdzeniu w systemie android mial prawie 4000 godzin przelotu...

Ponadto kilka moich uwag:

-oczywiscie na moim pudelku rowniez jest qn90
-wyrwalem w promocji na black friday za 8999pln
-mój 75 cali nie jest krzywy :)
-sprawdzę wieczorem jąką ma matryce bo zupełnie o tym zapomniałem,
-mam karte ci+ od upc, wcześniej miałem od firmy toya, a jeszcze wczesniej dekodery toya, ogólnie jest to dramat w kategorii obrazu z kablówki, moim punktem odniesienia jest mały osiedlowy dostawca u moich rodziców, zawsze stary tv wedrukuje do nich i zawsze jestem w szoku jak u nich wyglada glupi TVN, odnosze wrazenie ze te komercyjne firmy typu upc zawsze oszukuja na jakosci. No chyba ze moj kabel koncentryczny do tv jest jakis trefny ? to ma jakiś wplyw gdybym kupil cos lepszego za 20/30pln z metra ?
-mam problem z ogarnieciem najlepszych dla siebie ustawien, więc mam prosbe abyście wkleili swoje preferowane ustawienia.
 
Ostatnia edycja:
Witam

Tv 55' kupiony w rtveuroagd za 4999 gdy była promka na black week dokładnie 29.11. Były jakieś problemy i doszedł dopiero wczoraj, i tak wszędzie (rachunek, na kartonie te naklejona z kodami, na tabliczce z tyłu tv i w menu tv) pisze model QN91A a karton w którym przyszedł jest od QN90A. Spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś ?

Co do obrazu to przesiadałem się z plazmy Samsunga 51D6900 z 2011r to obraz rewelacja:)

Miałem to samo z 55' i kartonem. Przy okazji mam do wszystkich pytanie o ustawienie trybu inteligentnego i dopasowującej się głośności. W kablówce Multimedia jeden, czy dwa kanały są dużo głośniejsze od pozostałych, co trochę mnie irytuje. Włączanie i wyłączanie dopasowującej się głośności niczego nie zmienia. Czy nie powinno być przy różnych ustawieniach tej opcji różnicy w głośności?
 

andrew.84

Member
Ja również kupiłem ten telewizor w 75". Jak Philips wróci z naprawy pójdzie do pokoju na piętrze.
Co do opakowania, to jest na nim też qn90 ale jak sprawdzisz na wąskim boku, powinien tam być dokładny model napisany qn91 itd. i u mnie właśnie tak jest.
Co do ustawień, to skorzystałem w ustawień kolegi wyżej, i póki co jest fajnie, później się jeszcze pobawię. Sam system o niebo szybszy od androida, przynajmniej tego philipsowego.
Mój jest idealnie prosty.
Początkowo nie chciał współgrać z soundbarem Philipsa Fidelio B8, ale teraz jest ok.
 

andrew.84

Member
Jedyne co, to to soundbar mimo że się włączy, nie chce grać od razu, trzeba przełączyć zrodla w te i z powrotem i potem gra. Muszę jeszcze pokombinować z tym
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
witam, posiadam 75QN91AAT od kilku dni, i mam podejrzenia iż dostałem model z ekspozycji, gdzie w systemie tizen mogę sprawdzić licznik godzin ?

Podobno w menu telewizorów QN91A nie ma informacji o ilości przepracowanych godzin(tak powiedziano mi w Samsung Polska) ale zainstaluj na smartfonie aplikację "SmartThings".
Połącz ją z telewizorem.Mi się jakoś udało.
I po kolei,jak na zdjęciach zaznaczono żółtym kółkiem
 

Attachments

  • Screenshot_20211215-180432_SmartThings.jpg
    Screenshot_20211215-180432_SmartThings.jpg
    230 KB · Wyś: 62
Ostatnia edycja:

andrew.84

Member
Dzięki kolego, u mnie 7 czyli funkiel nówka.
A mógłby się ktoś, kto ma.podlaczonego soundbara, podzielić opcjami? Chodzi mi o to, że jak włączę tv soundbar się uruchomią, źródło normalnie pokazuje hdmi arc, gra kilka sekund i potem dźwięk zanika. Źródło w tv czas pokazuje soundbar. Muszę soundbara przełączyć na jakiekolwiek inne źródło i potem z powrotem na hdmi arc i wtedy działa. Soundbar to Fidelio B8. Kabel może mieć znaczenie?. Oryginalny od soundbara
 
Do góry