Samsung QLED QE55Q90TAT-pilot nie działa z dekoderem NC+

ernet

Active member
Bez reklam
Jakoś 2 miesiące temu kupiłem Samsung QLED QE55Q90TAT. Pokazały się 2 aktualizacje ( ostatnią wgrałem z USB ) i (mam wrażenie ),że od tego czasu pilot od TV nie działa z dekoderem NC+ 4K.
Konfiguruję pilot poprzez menu TV na pewno dobrze. Wybieram dostawcę sygnału TV > NC+> dalej i... mam zmienić kanały " w górę", " w dół ". Nic nie działa . Pilot totalnie nie obsługuje dekodera NC+.
Uwaga: po kupnie TV nie nie było żadnego problemu z konfiguracją pilota od TV "pod" dekoder NC+.
Tak, TV był resetowany do ustawień fabrycznych. Macie jakiś pomysł ? Bo pilot od TV jest bezużyteczny..
 

ernet

Active member
Bez reklam
Masz tam wpięty amplituner? wtedy trzeba zrobić konfiguracje kino domowe-nc+.

Nie. Jest opcja w konfiguracji pilota, w Menu na ekranie TV >wybór kino domowe lub Dekoder podłaczony do TV> i tak mam wybrany. TV jest bezpośrednio połączony po HDMI z dekoderem. Tak wybrałem, bo wolę aby TV skalował do 4K niż robił to ampli.
 

Petru23

Banned
Jak Ci przy konfiguracji pilota nie zmienia programów to wcisniej, że nie zmieniło i wykonaj kolejna próbę. I tak do skutku, aż nie karze Ci podać modelu dekodera. Wtedy podaj i powinno działać. Mnie często z upc rozłączał i podczas konfiguracji za 7 czy 8 razem potrafił załapać. Także próbuj, w końcu się połączy.

I tv Ci nie skaluje tylko dekoder nc+. TV robi za monitor i wyświetla to, co dostał z dekodera. Zamów sobie kartę ci+ to wtedy tv będzie ogarniał obraz.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jak Ci przy konfiguracji pilota nie zmienia programów to wcisniej, że nie zmieniło i wykonaj kolejna próbę. I tak do skutku, aż nie karze Ci podać modelu dekodera. Wtedy podaj i powinno działać. Mnie często z upc rozłączał i podczas konfiguracji za 7 czy 8 razem potrafił załapać. Także próbuj, w końcu się połączy.

I tv Ci nie skaluje tylko dekoder nc+. TV robi za monitor i wyświetla to, co dostał z dekodera. Zamów sobie kartę ci+ to wtedy tv będzie ogarniał obraz.

A nie jest tak.. ;-) Bo w dekoderze 4K ustawiłem 1080p aby- jak napisałem wyżej- nie dekoder skalował, tylko telewizor, który na pewno robi to lepiej...chyba ,że się mylę i czegoś nie wiem ;-(
 

andrew01

New member
Jesteś Wielki !!!!! Drugi numer zadziałał- wszystko śmiga. Warto zachować Twoje info na przyszłość.
Skąd Twoja wiedza na ten temat, jeśli wolno zapytać.

Małe sprostowanie, do wyboru jest NCP4740SF lub USW4001NCP.

Sam mam tuner NC+ 4K ADB NCP3670SF i jak tego nie znalazłem to wybrałem najbliższy, czyli NCP4740SF i ten już działał :)
 

andrew01

New member
Telewizor oczywiście też skaluje aby materiał o niższej rozdzielczości wyświetlić na 4K ale, jak to chyba @Petru23 gdzieś pisał (ale mogę się mylić), telewizor zrobi to gorzej niż tuner - tak mieli powiedzieć na infolinii Samsunga. Sam co prawda nie widzę jakoś specjalnie różnicy ale w dekoderze mam ustawione 4K.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Małe sprostowanie, do wyboru jest NCP4740SF lub USW4001NCP.

Sam mam tuner NC+ 4K ADB NCP3670SF i jak tego nie znalazłem to wybrałem najbliższy, czyli NCP4740SF i ten już działał :)

A z ciekawości.. czy podzielasz moje zdanie skalowania w moim komentarzu wyżej ?
Heheh, mineliśmy się postami, jak towarowy z osobowym ;-)

"..., telewizor zrobi to gorzej niż tuner... Przez tuner rozumiesz dekoder NC+ ? Jeśli tak, to ciekawe spostrzeżenie, bo to jednak TV ma mocny(-niejszy) procek do tej roboty, niż tani dekoder NC+. Ale to tylko moje zdanie, więc nie będę "zanieczyszczał " ;-) wątku. Jeszcze raz dzieki za pomoc !
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Jeszcze dopytam.. jak ustawić , w trybie Ambient Mode aby wyświetlał zdjęcia z chmury samsunga ? Bo wyświetla tylko swoje obrazki.
 
Do góry