SAMSUNG QLED QE55Q64R bądź inna propozycja tv 55" za 3000 zł

piotyrek

New member
Witam,

przymierzam się do kupna nowego tv, głównie do oglądania naziemnej telewizji plus jakieś serwisy typu hbo go, netflix, Telewizor do stosunkowo jasnego pokoju (salon), oglądany głównie na wprost z około 4m. Myslę nad 55" albo 65" do kwoty 3000zł (w porywach 3500)

Mój wybór padł na SAMSUNG QLED QE55Q64R albo ostatecznie ten sam model tylko 65" w większej cenie
Co o nim sądzicie ? Czy warto wydawać na niego takie pieniądze ? Moje zainteresowanie przyciągnął głównie z powodu matrycy, która ma 100hz

Inne propozycje mile widziane ( również te tańsze, nawet sporo :D )

Wersje 65" są obecnie głównie jako towar z ekspozycji, warto kupować taki telewizor ? Można sprawdzić ile godzin dany tv był włączony więc jeśli to jest rozsądny wyznacznik to do jakiego "przebiegu" warto kupic taki tv

Czy ten model ze 100Hz matrycą występuje w kilku wariantach? mam na myśli czy poza oznaczeniem QE55Q64R może występować QE55Q64Rxxx gdzie x to dodatkowe symbole i wtedy tv np nie ma już 100hz matrycy ??

Kuszącą i zdecydowanie tańszą alternatywą, którą ostatnio zacząłem rozważać jest TCL EP680 w rozmiarze nawet i 65" Jak się mają oba tv względem siebie, czy znacznie lepszy obraz reprezentuje samsung? Pomijam androida, który jakby nie było daje znacznie większą funkcjonalność telewizorowi TCL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, ma https://www.displayspecifications.com/en/model/fbc41923 - matrycę 100 HZ.
Ale do Twoich warunków i potrzeb zdecydowanie powinieneś sięgać po 65".
Wielkość niesie najwięcej radości i to przez lata.
A telewizor się "kurczy" bo przyzwyczajasz się do niego i zaczynasz żałować , że nie posłuchałeś już po miesiącu !
Na Twoim miejscu brałbym 65EC780 za 2999 zł z pakietem.
Masz extra dźwięk z głośników Onkyo, pełne wyposażenie, najlepsze multimedia w klasie.
 
Do góry