Samsung QLED Q77A 2021 - Tryb Game Motion Plus nie działa

Beeercik

New member
Cześć,

jakiś czas temu kupiłem Samsunga Q77A skuszony trybem Game Motion Plus, czyli upłynniaczem (30fps -> 60fps) bez znacznego zwiększania input laga (~21ms).
No i mam problem, bo ten tryb u mnie zwyczajnie nie działa.

Uruchamiam go, przesuwam suwaki, nic kompletnie się nie zmienia, obraz nie upłynnia się w żaden sposób. Wszystko oczywiście w Trybie Gry, gdzie jest dostępny tryb Game Motion Plus.

Gdy używam zwykłego upłynniacza (poza Trybem Gry) to wszystko jest ok, obraz robi się płynny, ale za to input lag jest zbyt duży, żeby grać w ten sposób.

Gdy chcę skorzystać z Game Motion Plus nic się nie dzieje, obraz zostaje taki sam bez względu na pozycję suwaków. Nie upłynnia się.

Sprawdzałem wszystkie gniazda HDMI, resetowałem telewizor, podpinałem inną konsolę, Mi Boxa i wszędzie jest to samo, obraz nie robi się płynny.

Kontaktowałem się z supportem, łączyli się zdalnie z telewizorem, robili jakiś test i nie znaleźli żadnego problemu.

Help :|
 

Beeercik

New member
Cześć!
A jaka konsola?Może to kwestia włączonego freesynca lub ustawienia odświeżania 120 Hz w konsoli?


Cześć :)

podpinałem Xboxa Series X i Xboxa 360.

Przy włączonym Freesyncu i 120hz tryb Game Motion Plus jest nieaktywny, więc uruchamiałem go tylko przy 60hz z wyłączonym freesyncu.

Ciągle nic :niewiem:
 

panamejra

New member
A jakim kabelkiem to spinasz ? Aby przeszło 4K 120Hz potrzebny jest standard HDMI 2.1 oczywiście kabel również.
https://www.x-kom.pl/p/511171-kabel-hdmi-unitek-kabel-hdmi-21-hdmi-15m-8k-60hz-4k-120hz.html


@SDman A jakim ma spinać? kupując Xboxa Series X masz oryginalny kabel HDMI 2.1

@Beeercik ty lepiej sprawdź do jakiego HDMI podpiołeś Xboxa bo z tego co widzę TV ma cztery złącza HDMI a tylko jedno obsługuje HDMI 2.1, jak to nie pomoże to trzeba szukać przyczyny. Tylko uważaj na HDMI z Xboxa Series X bo jest bardzo delikatne i można ukruszyć złącza posyłam link:
https://www.youtube.com/watch?v=zp8oSmVp_fk
 
Ostatnia edycja:

Beeercik

New member
A jakim kabelkiem to spinasz ? Aby przeszło 4K 120Hz potrzebny jest standard HDMI 2.1 oczywiście kabel również.

Spinam oryginalnym od Series X, to kabel Ultra High Speed, czyli HDMI 2.1


@Beeercik ty lepiej sprawdź do jakiego HDMI podpiołeś Xboxa bo z tego co widzę TV ma cztery złącza HDMI a tylko jedno obsługuje HDMI 2.1, jak to nie pomoże to trzeba szukać przyczyny. Tylko uważaj na HDMI z Xboxa Series X bo jest bardzo delikatne i można ukruszyć złącza posyłam link:
https://www.youtube.com/watch?v=zp8oSmVp_fk

Podpinam do HDMI 4, które jest właśnie HDMI 2.1, zresztą próbowałem każdego portu i na każdym jest to samo. W ogóle mam wrażenie, że próbowałem już wszystkich możliwych kombinacji i ustawień, czy to w konsoli czy to w TV.
Tak, wiem o delikatnych złączach w Xboxie, staram się nie odpinać bez potrzeby :)

'Rozszerzenie sygnału wejściowego' również mam zaznaczone na wszystkie porty HDMI.
Próbowałem ustawiać konsolę na 720p, 1080p, wyłączać HDR, włączać tryb YCC 4:2:2 - bez zmian :(
 

panamejra

New member
A co Ci pokazuje w Xbox
Ustawienia/Ogólne/Tv i opcje wyświetlania/TV 4K - szczegóły
wrzuć fote


"Komfort gry zwiększa także Game Motion Plus, czyli system poprawy płynności i ostrości obrazu. Technologia ta pozwala precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu, co intensyfikuje wrażenia wizualne. Telewizory QLED oferują także Automatyczny Tryb Gry, który uruchomi się zaraz po wykryciu włączonej konsoli. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba zmieniać poszczególnych parametrów telewizora z poziomu menu za każdy razem, kiedy będziemy mieli ochotę zagrać."
 
Ostatnia edycja:

Beeercik

New member
A co Ci pokazuje w Xbox
Ustawienia/Ogólne/Tv i opcje wyświetlania/TV 4K - szczegóły
wrzuć fote


"Komfort gry zwiększa także Game Motion Plus, czyli system poprawy płynności i ostrości obrazu. Technologia ta pozwala precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu, co intensyfikuje wrażenia wizualne. Telewizory QLED oferują także Automatyczny Tryb Gry, który uruchomi się zaraz po wykryciu włączonej konsoli. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba zmieniać poszczególnych parametrów telewizora z poziomu menu za każdy razem, kiedy będziemy mieli ochotę zagrać."

Proszę, screeny z Xboxa





Tak, Tryb Gry włącza się automatycznie, ale to w sumie bez znaczenia czy uruchomię go ręcznie czy zrobi się to automatycznie
 
Ostatnia edycja:

Beeercik

New member
Zauważyłem 'ciekawą' rzecz - z włączonym Game Motion Plus kiedy przewijam bibliotekę gier w menu Xboxa to jest to płynne, wyraźnie płynniejsze niż na wyłączonym. Czyli można założyć, że upłynnianie działa.

Tylko dlaczego nie działa w grach? :/
 
Do góry