Samsung QE75Q77AAT Pionowe linie na niektórych tłach

nexim12

New member
Witam.
Posiadam telewizor QE75Q77AAT, który miał wade pol ekranu bylo wyblakle(Zdjecia ponizej), na gwarancji wymieniony został ekran wszystko wydawalo sie ok, ale zauwazylem ze na niektórych tłach głównie jasnym czerwonym/pomaranczowym/zoltym widac takie biale pasy przez srodek, podczas normalnego ogladania ciezko to wylapac chyba ze jest np. na ujecie nieba o zachodzie slonca w kolorze lekkopomaranczowym, albo np. logo tvn na zoltym tle wtedy widac ewidentnie. Czy to jest normalne? Jezeli ktos ma podobny tv 75 cali to prosze o porownanie.
Mozna cos z tym zrobic? Co to jest?
Pierwsze dwa zdjecia to stara matryca, drugie dwa to matryca po wymianie.
 

Attachments

  • 20221005_192542.jpg
    20221005_192542.jpg
    646,4 KB · Wyś: 69
  • 20221006_012059.jpg
    20221006_012059.jpg
    1,8 MB · Wyś: 58
  • 20221027_004156.jpg
    20221027_004156.jpg
    2 MB · Wyś: 60
  • 20221028_191235.jpg
    20221028_191235.jpg
    2,4 MB · Wyś: 75

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest banding. Może się zdarzać częściej w technologii LCD w tańszych telewizorach ( choć w drożych też może się pojawiać).
Najlepiej sprawdzać przed zakupem o ile to Ci przeszkadza.
Niektóry firmy potrafiły uniknąć tego błędu nawet w tańszych modelach 77".
 

stadcom

Member
Zmiana na ten sam model?
Hej. Mam ten sam problem tyle tylko że w tegorocznym modelu QE65Q8B. Te telewizory Samsunga tak niestety mają - winę ponosi sposób podświetlenia matrycy. Wymieniłem hisense u7hq (miał bardzo ciemne, niedoświetlone rogi ekranu) na Samsunga QE65Q8B i szczere żałuję gdyż hisense nie miał tego problemu, a ciemniejsze narożniki byly chyba mniej dokuczliwe.
Jeśli masz możliwość to zwróć TV i kup innej firmy
 

stadcom

Member
Hej. Mam ten sam problem tyle tylko że w tegorocznym modelu QE65Q8B. Te telewizory Samsunga tak niestety mają - winę ponosi sposób podświetlenia matrycy. Wymieniłem hisense u7hq (miał bardzo ciemne, niedoświetlone rogi ekranu) na Samsunga QE65Q8B i szczere żałuję gdyż hisense nie miał tego problemu, a ciemniejsze narożniki byly chyba mniej dokuczliwe.
Jeśli masz możliwość to zwróć TV i kup innej firmy
Szkoda tylko że w żadnych recenzjach nie wspominają o tej wadzie tylko zachwalają jakie to telewizory Samsunga są super
 

Seweryn Czaja

New member
Witam też borykam się z takim samym problemem w grudniu też połowa ekranu odmówiła prawidłowej pracy i kolory były wyblakłe. Samsung wymienił w styczniu mi matryce na nową co prawda inny numer matrycy niż oryginalny ale zmienili mi w menu serwisowym numer na nowy. Po tygodniu zauważyłem dokładnie taki sam efekt jak u autora postu czyli pionowe pasy w szczególności na menu głównym xbox. Zgłoszone do serwisu i na początku lutego wymienili mi kolejną matryce na nową lecz wczoraj znów pojawiły się pasy. Moje pytanie czy reklamować dalej czy rękojma w sklepie EURO z wymianą na inny tv w ogóle da się to zrobić. Pozdrawiam
 

Attachments

  • 1676220881596.jpg
    1676220881596.jpg
    1,8 MB · Wyś: 44

Sew Cz

New member
Pojawiło się po tygodniu od zamontowania nowej matrycy. Zauważyłem że można zmniejszyć trochę te pionowe pasy poprzez zmianę
Przestrzeni kolorów na auto - to zielony jest bledszy i jest mniej pasów
a gdy przestrzeń kolorów jest na automacie to są pasy i żywsze kolory
 
Do góry