Samsung QE75Q70T problem z brixby - nie działa

Morcin94

New member
Witam,

Posiadam od około miesiąca model QE75Q70T. Żona zwróciła uwagę że posiadamy funkcję bixby z której nie korzystamy a zdecydowanie by to zwiększyło wygodę korzystania z TV.

Tutaj zaczyna się problem. Wg instrukcji TV powinien reagować na sam głos, komendę np Hi brixby, bądź brixby explore. Tylko że tv zero reakcji. Posiadam Smart remote, także wciskam na nim przycisk mikrofonu, dioda na pilocie miga, ale tv nadal zero reakcji. Wg instrukcji już powinna wyskoczyć ikona brixby na ekranie. Uznałem że nie mam zarejestrowanego głosu więc podjąłem próbę. Przechodzę do ustawień brixby, daje aby zarejestrować głos, pierwsza komenda to powtórzyć Hi, Brixby. Powtarzam bez końca, ostatecznie tv przejdzie do komendy Hi Brixby, Nice to see you. Po chwili otrzymuje komunikat że Brixby nie umiał rozpoznać mojego głosu i mogę spróbować ponownie. Próbowałem mówić do "pilota" przy wciśniętym guziku mikrofonu, czy po jednorazowym wciśnięciu, czy prosto do TV, zgodnie z instrukcją że ma być około 1,5m od niego.



Po tym wszystkim wnioskuję że nie działa cała aplikacja. Nic się nie pojawia, nic nie reaguje. Już brak mi pomysłów.
 

Machej

New member
Witam, takie inne pytanie, a masz może jakieś fajne ustawienia,/kalibracji obrazu?Ja mam tv qe75q74TAT
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
 
Do góry