SAMSUNG QE65QN91B ustawienia kalibracyjne-potrzebne

daab

New member
Witam
Jak w temacie poszukuje jak najlepszych ustawien obrazu dla tego modelu,Bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nikt nie ma w miare dobrych ustawien kalibracyjnych,szkoda
Nawet jeśli ktoś podeśle Ci ustawienia do tego telewizora, to będą to tylko " w miarę dobre ustawienia".Masz bardzo fajny telewizor i jeśli chcesz mieć możliwie najlepszy obraz jaki on oferuje to umów się na profesjonalną kalibrację u siebie w domu.
 

daab

New member
Nawet jeśli ktoś podeśle Ci ustawienia do tego telewizora, to będą to tylko " w miarę dobre ustawienia".Masz bardzo fajny telewizor i jeśli chcesz mieć możliwie najlepszy obraz jaki on oferuje to umów się na profesjonalną kalibrację u siebie w domu.
Wiem ,mam zamiar zamówic profesionalna kalibracje w domu ale chcialem troche sam go ustawic,Kalibracja jaka oferuje ten telewizor z aplikacja Smartthings niestety u mnie nie wykrywa telefon(Realme 8) tego menu kalibracji ,szkoda.Pozdrawiam
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W znanej firmie pełna kalibracja kosztuje 490 zł.W tą cenę wliczony jest dojazd do klienta.
QN91B kosztuje teraz ok.8 k więc cena kalibracji to koszt ok 5-6 % ceny tv.Ale masz konkretnie zrobioną kalibrację a nie wklepane ustawienia z innego egzemplarza.Na usługę masz gwarancję oraz raport z kalibracji.
Czy przy cenie tego Samsunga 490 zł to jest dużo?Każdy musi sobie sam odpowiedzieć.
wiele osób narzeka na efekt
Możliwe.Ale to chyba tylko po " kalibracji " od kikiego.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie koniecznie, co ty masz za problem z Kikim?
Kalibracja profesjonalna o której mowa nie wszystkim pasuje czesto obraz jest mdły i wyblakły , a zapłacić musisz czy się podoba czy nie oczywiście 500zł to nie wiele ale musi być efekt a gwarancji nie ma.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
co ty masz za problem z Kikim?
Nie mam żadnego problemu.
Irytuje mnie natomiast ,że ustawienia które kiki rozsyła ludziom mailowo ,nazywa kalibracją.To nie jest żadna kalibracja.
jeżeli nie jesteś zadowolony z efektów to płacić nie musisz...
I tak jest w znanej firmie "Skali...uj TV".Efekt kalibracji nie pasi to reset do fabrycznych i "żegnaj Gienia".
Robili u mnie.
Kalibracja profesjonalna o której mowa nie wszystkim pasuje czesto obraz jest mdły i wyblakły
Tak.Jest "mdły i wyblakły" o ile ktoś jest fanem ustawień sklepowych i ogląda tv na maksymalnych nastawach obrazu.
Po profesjonalnej kalibracji obraz zyskuje w każdym aspekcie.
Ale o ile mnie pamięć nie myli Ty nie kalibrowałeś swojego telewizora? Więc skąd wiesz jaki jest obraz po kalibracji?
No nie mów ,że wyczytałeś o tym w internecie?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Miałem kiedyś zamiar zamówić kalibracje do 8102 , to było w 2017 może coś się zmieniło na lepsze , wtedy miałem okazję zobaczyć na żywo u kolegi efekt takowej kalibracji jemu się podobało dla mnie to było nie do przyjęcia.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
To nie jedyna firma w Polsce , ja mieszkam w Trójmieście myślisz że przyjadą zrobią jak się nie będzie podobało podziękują i pojadą , jak tak to szacun .Maciej Koper to chyba najbardziej znana .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
jak się nie spodoba podziękują i pojadą
Tak właśnie będzie.Chociaż ja bym cię w takim razie jednak skasował.Tak dla zasady.:ROFLMAO:
A poważnie to nie jest tak,że jeden kalibrator ogrania całą Polskę.I jak poparzony dogina od Kasprowego po Hel.
U mnie był kalibrator 4.Ktoś na forum kilka dni temu ,że u niego był kalibrator 5.Nie wiem ilu dokładnie ich jest ,ale mają coś w rodzaju "rejonizacji".Zbierają "zamówienia" i planują to logistycznie.
Tak że spokojnie.Do Ciebie nie przyjedzie kalibrator do południowo-wschodniej Polski tylko po to aby usunąć Ciebie za rezygnację z kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Mi ta kalibracja nie jest do niczego potrzebna jak mam wyrzucić 500zł w błoto to zamiast karmić Pana M wolę wrzucić Owsiakowi, sam sobie ustawiłem pod siebie .
 
Ostatnia edycja:
Do góry