Samsung QE65QN91AAT vs Sony XR-6595J

JacQ94

New member
Hej mam pytanie dot. tych dwóch tv z 2021 r. Samsung QE65QN91AAT vs Sony XR-6595J. Od jakiegoś czasu bardzo chciałem tego samsunga + soundbar HW-Q800a. Ale będąc w salonie doradca polecił mi sony XR-6595J w tym przedziale cenowym. Pokazał parę filmów i stwierdził, że Dolby Vision robi robotę, którą HDR10+ w Samsungu QN91 nie da rady.
Tutaj pytanie jakie są Wasze zdania na ten temat?
Czy rzeczywiście to Dolby Vision robi aż taka różnicę nad HDR10+, czy to może po prostu chęć sprzedania trochę droższego tv?
 

mpDante

Member
Bez reklam
QN91A jest zdecydowanie lepszym wyborem, HDR to w większości i tak marketing... więc parę efektów w jedną czy drugą stronę. Zaletą Sony jest mniejsza degradacja kolorów przy wysokiej jasności, poza tym Samsung jest klasę wyżej. Jeżeli do tego Sony jest droższy to bym się nie zastanawiał.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To nie są TV z tej samej ligi. Tego Samsunga zestawia się raczej z Sony A90J
https://youtu.be/zCSAdW3Wejk

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Tylko, że na filmie jest QN95 a to wyższy model od QN91. Poza tym porównywać LCD do OLED (A90J)??? To różne technologie. Obie mają swoje zalety i wady. Jedna się nadaje lepiej do dziennego oglądania a inna lepiej się sprawdzi w nocy.
Samsung ma niezły obraz ale rażą mnie trochę zbyt mocno widoczne strefy podświetlenia. No i niech nikt mi nie mówi, że HDR10 (czy nawet 10+) niewiele się różni od DV bo różnica jest duża na korzyść DV. Oczywiście o ile się poruszamy w TV wysokiej klasy tak jak tutaj. Tu sprzedawca miał dużo racji. Ale jakbym miał wybierać między QN91A a XR95J to sam bym miał zagwozdkę i raczej przeważył by system w SONY, który jest rewelacyjny.
 
Ostatnia edycja:

tt_skrzynski

New member
Samsung QN91 różni się od QN95 tylko pudełkiem one box w którym elektronika jest oddzielona od ekranu i ma wszystkie 4 złącza HDMI 2.1. QN91 tylko jedno. W kwestii jakości obrazu to te same TV. Sony ma słabszy HDR ze względu na niższa jasność... której DV nie nadrobi. Zwykły HDR z blisko 2000 nitów daje większy potencjał niż niska jasność matrycy z DV.
Ale wiadomo... Każdy chwali to, co kupił.
Mnie osobiście tego DV zupełnie nie brakuje... W porównaniach rzeczywistych to są drobne niuanse... Czasem na korzyść TV z DV czasem na korzyść superjasnego Samsunga.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, różnice na DV a HDR 10+ są widoczne.
Jest film na YT - który je pokazuje.
Ja bym wybrał DV.
No i w tej klasie sięgałbym po Oleda.
Samsung na razie ich nie produkuje, ale już wie że to wyższa jakość niż Qled - więc po latach przepychanek Samsung też musi produkować OLed TV.
Musi bo traci klientów tych którzy chcą wybrać tylko Jakość.
 

tt_skrzynski

New member
Z OLEDów, z którymi miałem osobiście bezpośredni kontakt moim zdaniem najlepszy obraz oferował Panasonic HZ 2000. Jako były wieloletni użytkownik Plazmy Panasonica uważam, że nadal jest królem obrazu, ale wybrałem Samsunga ze względów praktycznych tj:
- brak problemów z wypaleniami
- brak problemów z odbiciami światła (tu niestety oled Panasonic wypada słabo względem Sony podobnie jak LG)
- świetny HDR nawet bez DV
- dobre skalowanie sygnału z TV
- wyśmienita relacja cena / jakość
Samsung przy Panasonicu OLED - ten uważam za najlepszy - to taka Alfa Romeo GIULIA QV GTAm z silnikiem Ferrari. Osiągi gorsze do 10% w cenie niższej o 50% ...
Vincent nieprzypadkowo włączył ten model Samsunga jako jedynego reprezentanta LED w testach The Best TV of 2021, bo mam wrażenie w tej technologii nie ma obecnie lepszego....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry