samsung qe65q80a vs qe75q67a

bartoleq

New member
Cześć
Mam dylemat. Z racji zbliżającej zmiany standardu kodowania dvb-t2 muszę zmienić telewizor. W tej chwili mam Samsunga 60j6240 i niedługo przestanie mi działać. Więc jest okazja zmiany na nowy telewizor - większy :). Telewizora używamy w zasadzie tylko do telewizji naziemnej, dzieci trochę konsolę ps4, ale mało.
Niestety wymogiem jest możliwość nagrywania na dysk programów telewizyjnych. Warunek konieczny.
I tutaj mam do wyboru:
- mniejszy ale lepszy 65 cali 80A
- większy, ale gorszy 75 cali 67A.
Co lepiej wybrać? Telewizję oglądamy z 4-5 metrów.

Pamiętam że aktualnego samsunga 60 cali wymieniłem po awarii sony 50 cali (chyba 50w655) i od razu poczułem różnicę wielkości. Teraz przejście z 60 na 65 może nie dać tego efektu pozytywnego zaskoczenia. Może lepiej brać większe 75 cali kosztem gorszej jakości obrazu?
Nie chce też wydawać za dużo pieniędzy więc 75q80a odpada, nie jestem uzalezniony od tv, netflixow wogole nie ogladam.
Pozdrawiam
 

Rachet

Member
A ja większy ale gorszy. Telewizja naziemna, odległość 4-5 metry, ps4 grane sporadycznie. I pisze to jako zadowolony właściciel 65q80a. Poza tym q67a to nie jest przecież żadna tragedia, do telewizji spokojnie wystarczy.
 

tomasi

New member
A ja bym do tych wymagań zaproponował jednak większy. Dlaczego? Zmiana telewizora nie ze względu na jakość obrazu, ale z powodu wymagań technicznych (możesz też kupić dekoder po prostu).
Z opisu wynika, że źródeł HDR za wiele to nie ma. Także jasność w SDR będzie w przypadku tych dwóch TV większa jak w poprzednim. Zgoda, 80a jest najlepszy z trójki, ale przecież 67 też będzie lepszy niż poprzedni. Ja bym poszedł w wielkość. :)
 

VitoCx

Member
Z 4-5 metrów to w 65 calach nie za dużo zobaczysz, tym bardziej jak dzieci grają na konsoli.
Poza tym do tv naziemnej w zupełności wystarczy słabszy model. Bierz 75'
 
Do góry