Samsung QE65Q77C razem z Blu-ray Samsung HT-C5500

Azar

New member
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich :)

Do rzeczy.
Kupiłem TV QE65Q77C. Do tej pory miałem innego starego samsunga który dawno stracił wsparcie więc na nim dosłownie nic już nie działała. Do niego było podłączone kino domowe samsung HT-C5500. Głównie tego kina używałem do odtwarzania dźwięku przestrzennego przy oglądaniu telewizji i filmów z telewizora. Dźwięk działał przez kabel optyczny bo telewizor przez hdmi nie wysyłał dźwięku. Dolby działało poprawnie i byłem z tego rozwiązania zadowolony.
Dzisiaj nowy TV podłączyłem do tego kina. Pomijając długą i dość zawiłą instalację telewizora przez telefon wszystko wydaje sie w tym momencie ok lecz blu-ray nie umiem zmusić do pracy z tym TV. Telewizor wykrył mi te kino domowe i wymyślił, że to jest zewnętrze źródło dźwięku. Kategorycznie kazał mi podłączyć pod HDMI ARC. Gdy przełączę sygnał wideo na blu-ray wszystko jest ok. Gdy przejdę np. na dekoder kablówki telewizor automatycznie wyłącza blu-ray. Chcę aby dzwięk z kablówki czy czegokolwiek innego był puszczony przez głośniki kina domowego a ono automatycznie się wyłącza po 2-3 sekundach. Przez chwilę nawet słyszę, że blu-ray odtwarza dźwięk z TV lecz następuje natychmiast wyłączenie tego blu-ray. W samym blu-ray wyłączyłem opcje Any Net co skutkowało tym, że w ogóle kino przestało współpracować z TV.
Jak zmusić oba urządzenia by działały ze sobą poprawnie a na początek co zrobić aby kino przestało się automatycznie wyłączać zamiast odtwarzać dźwięk z telewizora?
 
Do góry