Samsung qe55qn91 problem z obrazem

robert17

New member
Witam,
Kupiłem niedawno Samsung qe55qn91, ogólnie jestem bardzo zadowolony, obraz super z wyjątkiem oglądania piłki nożnej. Problemem jest rozmywający się obraz w czasie ruchu zawodników lub podczas ruchu kamery. Za zawodnikami jest rozmyty obraz, tak jakby za biegającym zawodnikiem jest widoczna kolorowa poświata. Próbowałem się bawić ustawieniami ale niestety nie pomogło. Proszę o pomoc w jaki sposób można się tego pozbyć.
 

robert17

New member
Kalibracji nie mam.
Na ściągniętym filmiku trochę lepiej niż ostatni mecz, który oglądałem z CP ale niestety nie jest idealnie, zawodnicy też się rozmywają najwyraźniej to widać na jaskrawych kolorach jak np. różowy sędzia
 

SDman

Banned
Na tych ustawieniach jest czysty i bez jakichkolwiek rozmyć, oczywiście Q90T spróbuj:
=============
czujnik oświetlenia włączony i min. jasność na 11


Tryb: filmmakermode
Jasność: 19
Kontrast: 43
Kolor: 24
Ostrość: 7
Tint (G/R): 0
Wyrazistość obrazu: user
rozmycie: 8
drgania: 6
redukcja szumu: Auto
Local Dimming: Wysoko
Contrast Enhancer: Nisko
Tryb Film: Auto
Temperatura barwowa: Ciepły2
Gamma: BT.1886: -2
Szczegóły cieni: -4

White balance: 2point
R -Gain: 3
G -Gain: 7
B -Gain: -15
R -Offset: 15
G -Offset: 5
B -Offset: -5

Color space: Red
R: 65
G: 50
B: 45

Color space: Green
R: 65
G: 60
B: 40

Color space: Blue
R: 65
G: 50
B: 50

Color space: Yellow
R: 80
G: 45
B: 35

Color space: Cyan
R: 30
G: 55
B: 30

Color space: Magenta
R: 65
G: 70
B: 45
======================
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
No wiedziałem już o tym wcześniej, udało mi się jednak z Q90T, był na początku negowany za to, że ma połowę mniej stref niż Q90R, a jednak później uznano, że algorytmy są świetne i w całości odbioru wypada lepiej (dual LED) paleta barw WCG mimo, iż Q90R ma 10bit panel.
 

MarcinGD

New member
Tak tutaj od drugiej minuty jest pokazane że liczba stref to nie wszystko https://youtu.be/k4p3MBg4prA . I przy dzisiejszym wyścigu szczurów, wątpię żeby samsung przeznaczył środki na rozwój oprogramowania do tegorocznego modelu. Także na tym filmie można zobaczyć że zmiana ustawienia local dimming jakoś to może usprawnić na statycznym obrazie, nie mam pojęcia jak towyjdzie na ruchomym. Także pomijając sponsorowane recenzje samsung serią qn zrobił krok w tył.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wyrazistość obrazu ustaw swoje 10 / 5 i sprawdź, w każdym razie obraz powinien być płynny na tym tv.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Problemem jest rozmywający się obraz w czasie ruchu zawodników lub podczas ruchu kamery. Za zawodnikami jest rozmyty obraz, tak jakby za biegającym zawodnikiem jest widoczna kolorowa poświata. Próbowałem się bawić ustawieniami ale niestety nie pomogło.
Jeśli masz na myśli smużenie, to jest to niestety taka cecha matryc VA. Mają natywnie lepszą czerń i kontrast ale kosztem słabszych kątów widzenia i niestety zazwyczaj też zwiększonego smużenia. Co prawda pojawiają się już panele VA, które mają te wady wyraźnie zmniejszone ale panele takie są jednocześnie droższe. Najwyraźniej SAMSUNG zaoszczędził.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
@kiki czasami "urywasz się z choinki" , @robert17 sięgnął po mini-LED`a !
Chciałeś chyba napisać: Sięgaj po TCL`a :confused:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Odnoszę wrażenie -nie pierwszy raz, że TV na "S" nie są tutaj popularne, co więcej na 100% nie zestawiłeś TCL vs Samsung 1:1 w tym samym rozmiarze, ale z góry zakładasz, że TCL będzie lepszy ?!
Pamięciówka jest bardzo popularna w audio, lepiej nie wiedzieć (nie porównywać) jak się już kupiło.
Nikt z audiofilów nie chce tzw. "ślepego testu".
Dawno temu (90rok) w blokach na antenie były dwa gniazdka, kupiłem sobie Sony 21" Trinitron, ojciec miał Rubina
w dużym pokoju, psuł mi nerwy, że przecież grają tak samo.
Nie wytrzymałem i postawiłem Sony obok "ruska".
Za dwa tygodnie były w domu już dwa Sony :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
TV SONY Trynitron w latach 90-tych robiły wrażenie. Zwłaszcza te z płaskim ekranem. Ale w Twoim porównaniu Rubin miał jednak jedną przewagę - większą przekątną ekranu tj. 24-26" (w zależności od wersji). Oczywiście obraz w nich był podłej jakości ale nie każdy to dostrzegał. Ważne, że był kolorowy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ludzie mają różne własne oceny.
Niektórzy byli bardzo zadowoleni z Rubina !
Wszystkie ślepe testy jak na razie wygrywa Oled, więc ojciec by też docenił.
 

SDman

Banned
Hmm, nie bardzo wiem jak obraz może wygrać w "ślepym teście" jeszcze takiego nie widziałem -nigdy i nigdzie, daj jakiś link.
Bez obrazy @kiki dla mnie i wielu oczywiste jest, że biznes się musi kręcić, zawsze polecać będziesz to co nowe, nigdy to co starsze i niedostępne.
OLED również z pozycji czysto handlowej może zaowocować szybszym powrotem po następny zakup.
Obecnie mam dwie osoby przy zakupie TV , jedna bogata , druga rozsądnie wydaje pieniądze bo innych potrzeb wiele.
Tej drugiej nie mam szans namówić przekonać do OLED`a, co gorsza osoba, która może co rok zmieniać TV jak telefon, też się chyba nie da, ale pracuję nad tym.
Osobiście chciałbym bardzo mieć znajomego (obok), który ma OLED`a byłoby co porównywać :wink:.
 
Ostatnia edycja:
Do góry