Samsung QE55Q85R vs Sony 55XG9505 ?

mpDante

Member
Bez reklam
Potrzebuję porady, najlepiej "za" i "przeciw". Aktualnie mam OLEDa od Philipsa, którego będę zwracał z rękojmi, ponieważ znowu mam wypalenia... więc chyba rozsądniej będzie wrócić do LCD.


Testy Sonego czytałem, ale nie mogę znaleźć zbyt wiele na temat Q85...
 

mpDante

Member
Bez reklam
Ok, na szybko co udało mi się ustalić:
55Q85R:
kontrast: 5700? (nie znalazłem potwierdzenia)
HDR: 1500 nitów
strefy wygaszania: 96

55XG9505:
kontrast: 3900
HDR: 1000 nitów
strafy wygaszania: 60

Różnica w cenie, ok.1000zł (na korzyść Sony)
 

feromann

Member
Ok, na szybko co udało mi się ustalić:
55Q85R:
kontrast: 5700? (nie znalazłem potwierdzenia)
HDR: 1500 nitów
strefy wygaszania: 96

55XG9505:
kontrast: 3900
HDR: 1000 nitów
strafy wygaszania: 60

Różnica w cenie, ok.1000zł (na korzyść Sony)
Q85 to inna liga, ma wszystko lepsze od XG
 

qvalek

New member
a może OLED od LG?
Kolejny raz dzisiaj czytam o wypaleniach w philipsie a o lg ostatnio nic nie czytałem. Tym bardziej o b/c9.
 

werf

Active member
Bez reklam
Mam 85R puki co nie bardzo mogę do czegoś się przyczepić. Genialny szybki stabilny Tizen, doskonały pilot.
Jedyną rzeczą, która mnie lekką drażni to brak możliwości zmiany proporcji obrazu z aplikacji wbudowanych np. Prime Video,Netflix,Hbo GO.
Wydaje mi się, że w starym tv to działało.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Korci spróbować kolejnego OLEDa, tylko czy to nie są nadal te same matryce? Sam system przesuwający obraz o kilka pikseli na boki, nie będzie skuteczny na pasek TVN24, który zajmuje 3/4 ekranu.



Inna liga dla XG9505 to jest Q90, który ma 480 stref wygaszania, obawiam się, że czy to 60 czy 98 to będzie nadal za mało. Będzie niewiele materiałów, na których będzie zauważalna różnica w kontraście, więc wszystko zależy od algorytmów wyciemniających, które w Sony są chwalone.
Q85 nadal jaśniejszy w HDR, ale z drugiej strony, można się pokusić o 65" Sony w zbliżonej cenie do Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

qvalek

New member
Wszystko zależy od tego co będziesz oglądał.
Samsungi nie mają dolby vision a porównywalny jakościowo obraz do sony dostaniesz w wyższej cenie xg9505 vs samsung q80 o q85 nie wspominając bo to kilka dodatkowych stówek.
Ja osobiście napaliłem się na OLED'a i wypaleń się nie boje a jak hajsu mi nie starczy to po kolei albo xg95 albo xf95.
Jak mawia kiki OLED to OLED i takiego obrazu nie daje żadna inna technologia (przynajmniej w tej cenie).
 

mpDante

Member
Bez reklam
Wiem, że OLEDa nie da się niczym zastąpić i bardzo nad tym ubolewam... Myślę, że Q80 będzie odpowiednikiem XG9505, ale nawet Q90 nie jest w stanie zbliżyć się do OLEDa.



Ciągle zastanawiam się, jak jest szansa, że LG radzi sobie z oczyszczaniem obrazu. W teorii Philips powinien to robić samoczynnie po dłuższym wyłączeniu TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twoja kasa , Twój wybór.
Na Samsunga Q850 masz specjalną ofertę - jeśli zostajesz przy LCD.
 
Do góry