Samsung qe55q7xt

83piotrek

New member
Witam, ma ktoś wiedzę czy w każxym tw z serii qe77 czy qe74t (2020) jest wszedzie matryca va tego samego producenta o tych samych parametrach? Podobno: trafjaja sie 50 hz innego producenta niz z pierwszych wypustow...
 

Petru23

Banned
Jak 50hz? Są błędy na stronach sklepów. Aż takich cyrkow producent nie zrobi.
W 64R były v1, v2 gdzie różnica w jakości obraziu była znaczna. W q7t nie wiadomo jeszcze. Jutro będą miał swojego to sprawdze wersję.
Możliwe a raczej na pewno wersje na USA są inne, bo parametry np kontrastu na geex przy q74t są znacznie niższe niż na rting i q70t. 4650:1 oraz 7144:1
A podobno różnią sie tylko pilotem czy też ramkami.

Gdzie trafiłeś na info o 50hz w q77t? Podlinkuj proszę.

BTW, nie dość że jesteś mym imiennikiem to i rowiesnikiem ;)
 
Ostatnia edycja:

83piotrek

New member
Jak 50hz? Są błędy na stronach sklepów. Aż takich cyrkow producent nie zrobi.
W 64R były v1, v2 gdzie różnica w jakości obraziu była znaczna. W q7t nie wiadomo jeszcze. Jutro będą miał swojego to sprawdze wersję.
Możliwe a raczej na pewno wersje na USA są inne, bo parametry np kontrastu na geex przy q74t są znacznie niższe niż na rting i q70t. 4650:1 oraz 7144:1
A podobno różnią sie tylko pilotem czy też ramkami.

Gdzie trafiłeś na info o 50hz w q77t? Podlinkuj proszę.

BTW, nie dość że jesteś mym imiennikiem to i rowiesnikiem ;)

Zacznijmy od tego ze z ciezkim sercem oddalem panasa gx830. Podobal mi sie z wygladu,58 cali, ale czegos w nim brakowalo (podswietlenie super, lepsze od soniaka xf z salonu-tam jest tragedia,ALE BRAKI W HDR I CZERNI BYLY WIDOCZNE..przykry byl tez smart, a ja lubie nowinki techniczne. Dlatego chyba mam też odpały zeby co rok,dwa zmieniac telwziory w salonie i sypialni...).
Co do 50hz to pisza panikarze gdzies na forach, ale wole sprawdzic, w opisach sklepow tez sa bugi.
Chociaz sam bije sie z myslami czy oddanie panasa bylo dobre, ot taki kaprys...

Ja zamowilem q74t z neonetu ale takze sony xh9005. Poprostu ktoregos nie odbiore,a ceny wygladaly na fajne...
Jak tylko dojdzie Ci samsung pisz relacje na forum, bo nie moge sie doczekac :)
 

Petru23

Banned
Zacznijmy od tego ze z ciezkim sercem oddalem panasa gx830. Podobal mi sie z wygladu,58 cali, ale czegos w nim brakowalo (podswietlenie super, lepsze od soniaka xf z salonu-tam jest tragedia,ALE BRAKI W HDR I CZERNI BYLY WIDOCZNE..przykry byl tez smart, a ja lubie nowinki techniczne. Dlatego chyba mam też odpały zeby co rok,dwa zmieniac telwziory w salonie i sypialni...).
Co do 50hz to pisza panikarze gdzies na forach, ale wole sprawdzic, w opisach sklepow tez sa bugi.
Chociaz sam bije sie z myslami czy oddanie panasa bylo dobre, ot taki kaprys...

Ja zamowilem q74t z neonetu ale takze sony xh9005. Poprostu ktoregos nie odbiore,a ceny wygladaly na fajne...
Jak tylko dojdzie Ci samsung pisz relacje na forum, bo nie moge sie doczekac :)

Samsunga mam od wczoraj. Zobacz mój wpis w wątku o skalowaniu, bo bez sensu abym znów to wypisywal.
Ogolnie panas lepszy obraz, kolory a Samsung skalowanie z dekodera. I kąty widzenia. Tam, gdzie Panas juz wyraźnie nie dawał rady w Samsungu utrata kolorów jest znacznie mniejsza. Z tymi 100hz to bym był ostrożny, tv uwidacznia je w dynamicznych obrazach brak to jest 60hz (sugeruje się widocznym odświeżaniem w postaci pasów na podgladzie w aparacie. Mecze pasują, filmy tylko w dynamicznych.) za ruch i jego płynność odpowiadaja te same narzedzia co w tanich seriach.
Jestem na etapie przekonywania się do niego z nastawieniem na zwrot. Dziś znów zaskoczył mnie jakością Twierdzy z Costnerem na puls (bez HD) i galimatias na Polsacie (HD). Źródło to horizon UPC, czekam na Kate CI+.
Zastanawiam się czy znajdę coś lepszego do 3k oraz kwestia tych 100hz. No mecze na elewen w zależności od materiału. Dziś sport na TVP i jakiś fragment męczu ok. A oglądam, okazuje się z 1-2m oraz 4m.

Edit
Kiki, chyba że u Ciebie, bo w sklepach znów pod 4k wrócił. Ryzykowny model ze względu na system i serwis, ale obraz jeden z naj... Zależy kto ile ma w sobie hazardzisty ;)
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Ja zamowilem q74t z neonetu ale takze sony xh9005. Poprostu ktoregos nie odbiore,a ceny wygladaly na fajne...
Jak tylko dojdzie Ci samsung pisz relacje na forum, bo nie moge sie doczekac :)

Zdaj proszę relacje, bo juz doszło do tego, ze przeglądać zacząłem nawet tv jvc :) mam straszny dylemat co wziąć, czy dopłacać czy nie...
Wiem, ze to tv ale dopłata 600/1000 zl to sporo.

Brać panasa za 2000 zl hx580, samsunga q70t, samsunga tu71xx, czekać na promke na sony 900xh
 
Do góry