Samsung qe55q77tat czy philips 58pus8535/12

andrew01

New member
A ja wręcz odwrotnie. Miałem gx810 i obraz bdb. Ale skalowanie leży tak jak dźwięk. Oddalem
Kupiłem q77t i dźwięk super, skalowanie super ale kolory rozjechane. Oddałem. Zobaczyłem w sklepie hx8096 i q74t. Zamówiłem znów Samsunga, ale Q74t.
120hz Hz to jednak 120 Hz. Sony klatkowal na Król Lew z naziemnej, Samsung ogarnął.

Tak z ciekawości, rozważałeś może Q80T? Sam szukam i się zastanawiam czy jest wart swojej ceny w porównaniu do takiego Q74T, którego nabyłeś. W moim przypadku 65 cali to jakieś +7 stówek.
 

Petru23

Banned
Nie zastanawiałem się nad q80 bo nie ten budżet. Pisałem już, że u mnie zakup tv to wspomaganie w rzuceniu palenia i fanaberia. Mam sprawne 42 neopdp ;)
Ale jak postawiłem 50" to korzyść od razu była widoczna. 55 idealne do moich warunków.

Czy klatkowanie przeszkadza... Zależy od odbiorcy. Ja wychowany jestem na operze mydlanej charakterystycznej dla właśnie plazm. Jak na gx810 włączyłem niedawno puszczany park jurajski, mając na podłodze włączona plazme to ciężko opisać różnice. Na gx810 klatkowanie było tak straszne, że nie dało się oglądać. Oczy bolały i wymiotować mi się chciało. Niektórzy lubią taki efekt a niektórzy nie.

Obraz idzie skokowo a nie płynnie, w szczególności tło. Pierwszy plan zazwyczaj jest ok. W parku jurajskim scena jak szli po kladce to oni szli płynnie, ale całe tło przesuwalo się skokowo.

https://youtu.be/CuEZIJDEQyo

Może też być to przemieszane z czasem wyświetlania klatki. Niektóre tv nie są w stanie utrzymać klatki przez określony czas i też klatkuje.

Edit
Ma tym porównaniu pięknie widać o co mi chodzi. Zaczynam podejrzewać, że to nie tylko o judder chodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=ou7CEvzZ_1c
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Niby tak ale to przecież Samsung. A on lubi psikusy z matrycami. Tego do końca nie wiesz. Tak samo jak q70t to niby to samo a jednak nie to samo. Aby nie powtarzać w każdym wątku powiem tylko że ma najniższe PQI z całej serii. W skrócie - może a nawet będzie najgorszy z nich.
Mój q77t miał coś nie tak z obrazem. Q74t inaczej na sklepie świecił, w szczególności jak po bawiłem się nim. Nie widziałem tej żółci na twarzach i powiaty jakby pod matrycą, takiego przeswietlenia.
 

CineQ

New member
Tutaj zdecydowanie poszedłbym w stronę Philipsa ze względu na odwzorowanie kolorów oraz Androida. Dodatkowo różnica w ilości posiadanych HDR. Jak sam zauważyłeś jest różnica w odświeżaniu matryc natomiast materiały są głównie odtwarzane w 60fps co z procesorem upłynniającym obraz nie odbiega płynnością od 100hz matrycy.
 
Do góry