Samsung QE55Q77B migotanie pewnych partii obrazu

tadek85

New member
Cześć, z uwagi na to że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich przywitać :)

Zgłaszam się od razu z problemem który występuje w tegorocznym Qledzie Samsunga. Problem polega na tym, że tv przy wyświetlaniu filmików z telefonu poprzez udostępnianie, czy też podczas oglądania normalnej telewizji taj jakby migocze w partiach dynamicznych, w konstrastowych częściach obrazu. Np podczas ruchu migoczą drzewa typu wierzba, murawa podczas oglądania meczu też wydaje się migać. Nie wiem czy jest to wada tv czy ustawień ale bawiłem się w ustawieniach zmniejszając do 0 redukcje drgań ale nie to nie daje. Zablokowana jest na stałe opcja contrast enhancer nie moge tam nic zmienić. Proszę o pomoc lub wskazówki. Podczas oglądania filmu obraz jest bardzo ładny, dość naturalny. Przy włączaniu tv na czarnym tle widać sporo jasnych smug, ale pewnie te matryce już tak mają.
 

tadek85

New member
Jak sprawdzić podświetlenie matrycy? Chodzi o to czy w ustawieniach obrazu mam zaznaczone LED? Jeżeli to zaznacze to nie moge patrzeć na obraz, strasznie wygląda na tym trybie. Tryb czy zrównoważony czy ten drugi to nie ma wiekszej różnicy. Sygnał też niezależnie gdyż filmik udostępniałem ze smartfona, włączałem także youtube skróty meczów i efekt podobny. Nie rozumiem dlaczego niedostępna jest funkcja contrast enhancer.
 
Do góry