Samsung QE55Q70RA czy SONY KD-55XG9505

Makszyman

Member
Jak w temacie, Samsung mam do nabycia w cenie 3300, zaś Sony za 4100 i zastanawiam się, czy warto dopłacić 800 zł do Sonego czy relacja cena-jakość będzie lepsza w Samsungu?
TV będzie służył do Netflixa, PS4 Pro oraz nc+
 

SDman

Banned
Sony ma Androida i to bardzo szybko działającego i bardzo poukładanego.
Obsługuje wszystko.
Samsung nie ma Dolby Vision i problem z xvid codec.
Ale obraz i oceny Q70R zbiera lepsze. Wg AVForums dostał 8pkt.vs Sony 7.
Sony może pokazać więcej detali w cieniach, Samsung przy formacie kinowym nie rozświetla czarnych pasów -ma lepsze algorytmy wygaszania.
 

Makszyman

Member
Akurat xvid codec nie jest dla mnie wyznacznikiem bo do TV nie będę podpinał żadnych materiałów z zewnątrz. A czy Dolby vision warte jest tej dopłaty 800 zł? Niektórzy piszą przy samsungach, że brak DV to wielka wada.
 

SDman

Banned
Akurat xvid codec nie jest dla mnie wyznacznikiem bo do TV nie będę podpinał żadnych materiałów z zewnątrz. A czy Dolby vision warte jest tej dopłaty 800 zł? Niektórzy piszą przy samsungach, że brak DV to wielka wada.

To jedyny powód, dla którego waham się z zakupem Samsunga od modelu Q80R wzwyż lub tegoroczne od Q90T.
Powyższe modele mają jeszcze powłokę antyrefleksyjną, Sony ma ją dopiero w tegorocznym modelu XH-9505.
Oczywiście jest jeszcze technologia OLED -tylko straszne "czarne lustro" i wypalenia, które mogą się przytrafić, gorzej jak po gwarancji.
Nie łatwy wybór dzisiaj, ważne że go mamy :).
 

SDman

Banned
Gdybyś poczekał z obniżką cen na 100% najlepszym wyborem będzie Sony XH-9505 ma szansę na 4,5k na jesień-zima
 

Makszyman

Member
Niestety czekać można tak w nieskończoność, a ja tego czasu nie mam ponieważ padła mi płyta główna w moim philips pus6561 i zanim ogarnę temat z naprawą, chciałbym mieć na co patrzeć ;)

Poza tym, z tego co czytałem testy, Sony XH9505 nie jest jakiś zjawiskowo lepszy od XG9505? Czy coś błędnie zinterpretowałem?
 

Makszyman

Member
Z racji, że posiada antyrefleks uważam, że ma lepsze kąty widzenia i w dzień XH będzie sporo lepszym wyborem.

Przykład: bez powłoki i z powłoką w dzień
https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o
Jak mówiłem, potrzebuje TV na już, a ten model XH jest póki co dla mnie za drogi. Szczerze mówiąc już miałem brać samsunga ze względu na cenę, ale okazało się, że wszystko w okolicy pochodzi z ekspozycji - zarówno Samsung jak i Sony. Ehh chyba muszę wziąć coś z tego roku jednak.
 
Ostatnia edycja:

Makszyman

Member
A co powiecie o modelu KD-55XG8505? Wiem, że matryca IPS i nie te czernie i gorszy HDR, ale cena też fajna za niego, bo do 3000 zł można go dostać. Jakieś uwagi co do niego?
 

SDman

Banned
A co powiecie o modelu KD-55XG8505? Wiem, że matryca IPS i nie te czernie i gorszy HDR, ale cena też fajna za niego, bo do 3000 zł można go dostać. Jakieś uwagi co do niego?

Ten model trzeba mieć możliwość zwrotu (jakby się trafiło źle).
Miałem wysoki model Philipsa 9664 z 2009 i w 2013 zamiana na Plazmę.
Stały obok siebie skalibrowane i ten sam materiał -było bardzo podobnie nawet czerń w zupełnej ciemności ten Philips dawał radę.
Więc na IPS można zrobić dobrą robotę, a paleta barw jest bardziej zbliżona do plazm niż VA.
Jest ponoć szybki Android jak w XG.
 
Do góry