Samsung QE55Q64R - UWAGA

Petru23

Banned
Witam,

Nowy wątek aby był widoczny.

Poszedlem dziś do media expert po wspomnianego samsunga. Jest aktualnie w promocji za 2777 co jest najlepsza oferta do 3k aktualnie że względu na natywne 100hz i jakość obrazu adekwatna do półki cenowej. Ale nie kupiłem.

Oglądając go na wystawce nie podobały mi się kąty. Po przełączeniu z trybu oczojebnego na film ekran stracił na jasności co najmniej połowę, do tego stopnia że nie dalo się nic oglądać przy sklepowym oświetleniu. Katy zniknęły, tzn lekki odchyl od "na wprost" i masakryczna degradacja wszystkiego.

Na półkę obok postawili identyczny model ale w cenie ok 3500. Pytam czemu. Odpowiedź - nie zdążyli kartki powiesić. Ale.. Byłem tam prawie 2h i kartka się nie pojawiła. Ale zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Kolory i katy tego droższego. Ustawiliśmy tryb film, ten sam materiał co na poprzednim egz i szok. Świetne katy, dobra jasność. Jakby dwa różne modele tv, jeden budżet drugi adekwatny do ceny 3500zl.

https://drive.google.com/folderview?id=1-UJYPn7ZxKM_8SRE3LubFSCWgwJma3gx



Zdjęcie nie oddaje wszystkiego, ale ten tańszy świecił gorzej niż Sharp za 1600zl.



Co się okazało. Tańszy, z gorszym obrazem to wersja V1, oznaczenie na wlepce z tyłu. Ten ze świetnymi katami i wyższa jasnością to V2.

Uważajcie jak będziecie zamawiać czy kupować, bo możecie się zdziwić.



Ja zrezygnowałem. Zobaczyłem Sony 49XH8505 i jakość obrazu, katy, kolory, szczegółowość na np Stopklatce - rewelacyjna. Ten samsung w cenie 3500zl V2 nie ma podlotu do Sony w tej samej cenie. Zmasakrował go, nie mówiąc już o V1
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
To wiem, naczytałem się właśnie tam, jaki to 55q60r nie jest super. Szkoda tylko, że nie wspomnieli, że 60 ma chyba 1000nit jasność, 67 500nit chyba. Co do 64 nie ma info, ale raczej jak 60, czyli jest znacznie jaśniejszy. Ale... To co zobaczyłem na własne oczy a to, co było w geex to dwa różne tv, gdzie wg oficjalnych info druga cyfra stanowi o kosmetyce czy pilocie.

Ja porzuciłem poszukiwania. Czekam aż plazma padnie i biorę Sony, który - uwaga robił lepsze wrażenie niz oledy. Czemu? Bo w świetle dało się go bez problemu oglądać, a oledow już nie. A katy i jakość obrazu powala w Sony.
Ew kupię używana plazmę VT za grosze bo ok 700-800zl ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy inny będzie lepszy niż Samsung w klasie.
Sony XH gra świetnie !.
Ale Philips 8535 czy TCL C715 też zagrają lepiej.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsunga nie kupować także że względu na traktiwanie nas Polakow gorzej w stosunku do reszty europy, nam na Polske dają wersję HbbTV 1.0 z 2010 a do innych krajow potrafią dać HbbTV 2.0.1
Dlatego że jest stara wersja HbbTV nie działa Polsat News na Samsungu!
 

czaro49

New member
Samsunga nie kupować także że względu na traktiwanie nas Polakow gorzej w stosunku do reszty europy, nam na Polske dają wersję HbbTV 1.0 z 2010 a do innych krajow potrafią dać HbbTV 2.0.1
Dlatego że jest stara wersja HbbTV nie działa Polsat News na Samsungu!
Jakis nawiedzony gosciu jestes co do tego HbbTV ,,, poczytaj pierw co jest juz ustalone i jakie standardy emisji mają byc ... jak ci Samsung nie pasuje to nie kupuj ,,, ale nie mów co kto ma robic ... Najwazniejsze w nowych telewizorach jest aby posiadał odpowiedni kodek do DVB-T2 .... anie jakies zasrane hbbtv ...
 
Do góry