Samsung QE Q60 czy naprawdę taki dobry???

strazakp

Banned
Czytałem trochę opinii nt tego modelu Samsunga i widząc cenę poniżej 4000 zł za 65cali to wydaje się być super oferta.
Co myślicie o tym?
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Dobry, bierz.
Kumpel kupił 65' Q60RAT , a ja 55' Q70RAT i specjalnej różnicy nie widzę.
Miałem brać SONY KD-55XG9505 ale jak zobaczyłem podświetlenie i te jego strefowe wygaszanie to padłem. Zaoszczędziłem tysiąc złotych i mam lepszy obraz na Samsungu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria Q65 została określona jako najsłabsza seria Qled Samsunga.
Pytanie na czym Ci najbradziej zależy ?
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Najsłabsza bo najtańsza? Ja kupiłem 75q60 i jestem bardzo zadowolony. W samung brand store podłączyli mi obok siebie q70 i q60 i wyszedłem z tym drugim. Nie widziałem takiej różnicy żeby dopłacać. Wcześniej miałem 65ks7000 i 75mu7002 i ten q60 jest lepszy od obu. 2 minusy - brak one connecta i słabe głośniki, ale u mnie już gra Hitachi HSB460BT i jest wypas :)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
W tym roku minimum q70 zeszłoroczny nu8002 jest nawet od niej lepszy. Wszystko zależy kto do czego potrzebuje i kupuje świadomie
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Już nie musisz odpowiadać, znalazłem.

Zeszłoroczny NU8000 ma matrycę z podświetleniem Edge LED czyli krawędziowym więc jego tegoroczny odpowiednik to Q60.
Q70 to już inna i lepsza bajka.


Pozdrawiam i Wesołych Świąt.


.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi ci o ten test na "hdtv polska" to nic z niego nie wynika względem porównania obu telewizorów. HDR jest na podobnym poziomie, doczytaj. A tym tekstem, że czerń w Q70R jest lepsza, ale temu NU8000 nic nie brakuje rozbroiłeś mnie na detale. Masz poczucie humoru. Gratuluję.Wesołych Świąt ;)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Porównując q70 względem nu to różnią sie systemem wygaszania w nu zachowuje dobry poziom czerni kontrastu i jasności jak na tv LCD. Q70 jest ciemniejszy wiec jakość hdr jest niższa . Nu8002 nic nie brakuje to dobry tv w swojej klasie
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
No brak wiec w tym roku raczej skłaniać się w stronę q70 w q60 efekt hdr jest słabszy o połowę pokrycie szerokiej palety barw dci w q60 jest na poziomie 85% a nu8002 94% do tego maksymalny efekt hdr w q60 jest na poziomie 500 nitów gdzie nu8002 ma go na poziomie ponad 800. Wiec jak widać paleta barw i jasność miażdży q60 i zbliża nu do seri q70 o której pisze wyżej kolega.
 
Ostatnia edycja:
Do góry