Samsung q9fn zmiana regionu

Baarneyy

New member
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i niestety z dużym problemem.
Posiadam tv samsung q9fn i chciałbym zmienić region na polski. Telewizor został zakupiony w niemczech i jedynie mogę wybrać refion niemiecki i austriacki. Niestety nie znalazłem żadnych informacji odnośnie tego modelu w internecie.
Proszę bardzo o rady.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Skontaktuj się z Samsungiem, może konieczne będzie wejście do trybu serwisowego. Nie wiem, tak tylko zgaduję :) ale zadzwonić nie zaszkodzi.
 

Baarneyy

New member
Po pierwszym kontakcie z samsungien dowiedziałem się, że nie ma takiej możliwości bo tv jest skonfigurowane pod dany region i potem konsuktant zerwał połączenie.
Wiem, że ludzie zmieniają regiony za pomocą pilota serwisowego lub za pomocą odpowiedniej kombinacji w menu, ale odnośnie tego modelu nie znalazłem informacji. Z tyłu boxa do tv jest port jack pod który można podłączyć jakieś urzadzenie do konfiguracji tv. Ogólnie tv używam w niemczech, ale to nie powinno być przeszkodą. Zastanawiam się czy gdy podłączę tv do polskiej sieci i skonfiguruje ustawienia to moze wtedy ściągnie polskie apki?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Po pierwszym kontakcie z samsungien dowiedziałem się, że nie ma takiej możliwości bo tv jest skonfigurowane pod dany region i potem konsuktant zerwał połączenie.
Wiem, że ludzie zmieniają regiony za pomocą pilota serwisowego lub za pomocą odpowiedniej kombinacji w menu, ale odnośnie tego modelu nie znalazłem informacji. Z tyłu boxa do tv jest port jack pod który można podłączyć jakieś urzadzenie do konfiguracji tv. Ogólnie tv używam w niemczech, ale to nie powinno być przeszkodą. Zastanawiam się czy gdy podłączę tv do polskiej sieci i skonfiguruje ustawienia to moze wtedy ściągnie polskie apki?

Zamów serwisanta do domu , postaw gościowi flaszkę i Ci to zrobi za parę złotych .
Przez infolinie tego nie załatwisz ,raczej tylko z serwisantem na boku .
 

Baarneyy

New member
QUOTE=slawko_23;1486927]Tylko czy będziesz mógł z nich korzystać za granicą. Bo o to tu chyba chodzi?[/QUOTE]

Myślę, że tak. Teraz już można korzystać za granicami kraju z vod itd bez regionalizacji. Zresztą zawsze mogę wykupić vpn. Z tv sony miałem tak, że gdy podłączyłem się do polskiej sieci kub użyłem vpn to on z automatu zmieniał wszystko na polski system.
Tutaj po podłączeniu tv do polskiej sieci tylko netflix zmienił region na pl, czyli może będę musiał zrobić na nowo konfigurację tv.

Zamów serwisanta do domu , postaw gościowi flaszkę i Ci to zrobi za parę złotych .
Przez infolinie tego nie załatwisz ,raczej tylko z serwisantem na boku .

Myślę, że gdyby jednak się nie zgodził to musiałbym zapłacić za nieuzasadnione wezwanie serwisanta. Głupia sprawa z tymi regionami tv, powinna być możliwość wyboru.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Byś musiał sprawdzić ale to musisz wejść w menu serwisowe i tam są dostępne zmiany regionu i wtedy będziesz wiedział na 100% czy jest dany kraj /region w zapisie w sofcie
 

Baarneyy

New member
A jak sie w to menu wchodzi?

chętnie bym się dowiedział :) niestety z tego co ja wiem to zostaje pilot serwisowy. Wejście do menu serwisowego = utrata gwarancji. Ja mam 5 lat gwarancji, więc mi się nie uśmiecha.
na dzień dzisiejszy ten problem jest chyba nie do rozwiązania. Podpięcie tv pod polskie IP też nie pomaga i nie instalują się polskie aplikacje.

pozdr.
 
Do góry