Samsung Q9F

Kraszor

New member
Na Avsforum pojawiają się już pierwsze wrażenia użytkowników, którzy zakupili flagowy model Samsunga q9f na 2018 rok. Jest hit i pogromca najlepszego do tej pory LCD z 2016 roku Sony ZD9.

Kto ciekawy proszę poczytać te dwa wątki. Dotychczasowi użytkownicy ZD9 wprost piszą, że Samsung pomimo mniejszej ilości stref podświetlenia (480 w 65 calach vs 650 w ZD9) ma głębszą czerń, większy kontrast 20000:1 vs 5000:1 w ZD9, wyższą jasność HDRu na dużym obszarze obrazu, czarne pasy pozostają czarne nawet czy całym jasnym ekranie podczas filmu, napisy na czarnym tle również nadal są czarne, brak efektu halo i bloomingu. Do tego input lag 18ms. Pół matowa matryca, Samsung odrobił lekcje i w 2018 roku raczej nie będzie miał konkurencji.
 

barburian

New member
Bez reklam
Zobaczymy co pokażą testy, pamiętaj że są jeszcze OLED-y które są tańsze
od tego Samsunga z kontrastem 1: nieskończoności
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Myślę , że telewizor Ultra HD LCD firmy Sony ZF9 , który firma Sony zaprezentuje jesienią 2018 r. , będzie mógł śmiało konkurować z najnowszym telewizorem Ultra HD LCD firmy Samsung Q9F - linia 2018 .
Można sobie kliknąć w poniższy link , gdzie na filmiku widać , jaki obraz oferuje nowy topowy telewizor firmy Samsung .

https://www.youtube.com/watch?v=09gMBRCucb8

Dobrze , że firma Samsung ma jednak w portfolio taki "rodzynek" . :wink:
I będzie wybór , oczywiście dla tych którzy mają "zasobny" portfel i nie koniecznie preferują telewizory w technologii OLED .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

makus3

Member
kiki tu jest mowa o nowym qledzie Q9F 2018 z podswietleniem strefowym a nie Q7F z 2017 wiec nie ma co porownywac philipsa pos9002 z ktorego ludzie co zakupili tez niewszyscy sa zadowoleni :/
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Co nie zmienia faktu, że i tak znajdą się tacy co wybraliby samsunga..

Np. Ja wybrałbym Samsunga. Jakoś nie uśmiecha mi się martwić o oleda i wypalenia gdy dużo gram na xboxie czy oglądam np tvpinfo, a oled i stateczne obrazy= wystarczy prześledzić youtube i testy:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież wyraźnie widać różnice jakości po stronie Oleda.
Różnice są bardzo duże.
 

Janunio63

New member
Przecież wyraźnie widać różnice jakości po stronie Oleda.
Różnice są bardzo duże.
Witam
No właśnie że nie widać wyraźnych różnic... Przynajmniej dla przeciętnego Kowalskiego. Bezdyskusyjnie oled jest lepszy dla kino maniaka z dostępem do dobrych materiałów filmowych, ale czy ja, dostrzegę te niuanse w codziennym oglądaniu TVP INFO ? Właśnie stoję przed decyzją zakupu w kwietniu nowego tv. Dobrze że mam wybór: LG C8 vs Samsung Qled Q9. Pozdrawiam i dziękuję za info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tematem jest jakość LCD i zawsze będzie konfrontacja w klasie cenowej i innymi modelami czy inna technologią .
A opinie się nie zmieniły:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...msunga-65-i-75-z-serii-q9n-na-rok-2018-a.html
Samsung spadł z 52 % na pomniżej 10% w tym segmencie.
A przecież nowe seria nic a nic nie zmieniły.
Samsung sam opisuje że technologia być może ruszy za dwa lata.
Na razie kontynuuje prace. Jaki skutek ?
Myślę, że dalej w tym samy trendzie.
 
Do góry