Samsung Q7f vs LG c7d

grzybol

New member
Witam.
Porownywalem obydwa odbiorniki na programach HD.
Samsung ma jakies lepsze skalowanie ? Obraz jest super ostry i nawet z bliska nie widac pikseli, w LG natomiast widac roznice... wiadomo ze kolory i kontrast sa lepsze... ale ogolne lepsze wrazenie robi samsung. Ma ktos podobne wrazenia? Ale umie to wytlumaczyc?
Pozdrawiam :)
 

grzybol

New member
Najbardziej roznice widac w obrazie ruchomym, tak jakby w LG sprzet sie nie wyrabial (jakies przetwarzanie grafiki ?? )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled daje sobie doskonale radę z płynnością.
Jaki try wybrany w Samsungu a jaki w Oled C7 ?
 

grzybol

New member
Samsung tryb normalny. Qled - probowalem na roznych. Na jaki najlepiej ustawic?
Doczytalem ze lg to 50 hz.. a za 100 hz oled trzeba 4000zl doplacic :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak. Sprawdź na własne oczy będziesz miał swój pogląd bo telewizor jest dla Ciebie.
 

grzybol

New member
w tym oledzie brakuje mi tylko ostrosci w ruchu, jezeli da sie to wyeliminowac to wiadomo ze oled lepszy.
na tą chwile q7 wygrywa, bo obraz jest caly czas ostry (w obu przypadkach chodzi mi o sygnal hd)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wolisz mega ostry obraz to zostań przy Samsungu.
Oled ma obraz plastyczny.
 

grzybol

New member
Ktos wie moze czemu ceny oledow tak szybko spadly? Samsungi obserwuje dluzszy czas i spadaja bardzo powoli. Cena oleda spadla dosyc znacznie przez ostatnie pol roku :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo komercjalizuje się technologia.
Był jeden sprzedawca teraz jest ośmiu, więc i konkurencja robi swoje.
Jak model masz na myśli ?
 

grzybol

New member
Na mysli mam oledy z 2017 roku, ktore teraz sa do 6-7tys zl. Qledy bardziej trzymaja cene... moze tylko sprzedaz nie idzie, chyba ze poprostu tyle sa warte.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung mia udział w rynku tym 52,4 %- teraz ma 8%.
Więc chyba Qledy z uwagi na cenę nie są akceptowalne tak jak Oledy.
A technologia jak się spłaciła nakłady na badania, produkcję , inwestycje - kosztuje znacznie taniej. To znaczy, że się rozwija.
Cena np na Oledy Philipsa są rewelacyjne i oby tak dalej.
 
Do góry