Samsung Q7F-propozycja ustawień obrazu

andrju75

New member
Witam.
W związku z tym ,że nikt jeszcze nie założył takiego postu , postaram się udostępnić moją propozycję ustawień dla Samsung 49" Q7F do oglądania telewizji pod UPC MediaModuł CI+ :
1)Rozmiar obrazu 16:9
-tutaj Dopasuj do ekranu Wyłączone
2)Typ obrazu Film
3)Ustawienia eksperckie :
Podświetlenie 15
Jasność 0
Kontrast 98
Ostrość 30
Kolor ok.65-70 (w zależności od preferencji)
Odcień(Z/C) -nie zmieniałem
Zastosuj ustawienia obrazu -Bieżące źródło
Czysty obraz cyfrowy -zaznaczony (włączony)
Ustawienia Auto Motion -Wyłączone
Local Dimming Standardowy
Contrast Enhancer Wyłączony (chociaż ciekawie -ostro z głębią, wygląda obraz ruchomy ,,Wysoko" , ale w takiej konfiguracji gubi odcienie)
Tryb HDR Wyłączone
Tonacja kolorów Ciepły 1
Pozostałe (balans bieli itd.) -nie zmieniałem
Ps.Powyższe ustawienia trzeba lekko dopracować.Obraz uważam za OK.Czekam na Wasze propozycje ustawień Samsungów.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.
W związku z tym ,że nikt jeszcze nie założył takiego postu , postaram się udostępnić moją propozycję ustawień dla Samsung 49" Q7F do oglądania telewizji pod UPC MediaModuł CI+ :

1)Ustawienia rozmiaru obrazu :16:9

Automatyczna szerokość : zaznaczone

Rozmiar ekranu: 4:3 Standardowy: 16:9

Dopasuj do ekranu :Włączone (KONIECZNIE !!!)

2)Typ obrazu : Film

3)Ustawienia eksperckie :

Podświetlenie 15

Jasność 0

Kontrast 95- 98

Ostrość 0-30 (wg preferencji)

Kolor ok.65-70 (w zależności od preferencji)

Odcień(Z/C) -nie zmieniałem

Zastosuj ustawienia obrazu -Bieżące źródło

Czysty obraz cyfrowy -zaznaczony (włączony ale sugerowanym ustawieniem jest wyłączenie tego filtra wygładzającego obraz. Przez niego będziemy tracić detale obrazu)

Ustawienia Auto Motion -Użytkownika (W tym menu powinniśmy ustawić pierwszy suwak (redukcja rozmycia) na wartość maksymalną, zaś drugi (redukcja drgań) na taką wartość,
by płynność obrazu była akceptowalna.)

Local Dimming Standardowy

Contrast Enhancer Wyłączony (chociaż ciekawie -ostro z głębią, wygląda obraz ruchomy ,,Wysoko" , ale w takiej konfiguracji gubi odcienie)

Tryb HDR Wyłączone

Tonacja kolorów Ciepły 1

Pozostałe (balans bieli itd.) -nie zmieniałem

Ps.Powyższe ustawienia trzeba lekko dopracować.Obraz uważam za OK.Czekam na Wasze propozycje ustawień Samsungów.
Pozdrawiam.

Uwaga korekta.
Wkradł się błąd w ,,Dopasuj do ekranu Włączone " a było ,,Wyłączone".By zobaczyć cały obraz należy udać się do menu „ustawienia rozmiaru obrazu” i włączyć funkcję „dopasuj do ekranu”.Proszę koniecznie zmienić na ,,Włączone".
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.
Dzisiaj postanowiłem napisać w jaki sposób uzyskać polską czcionkę w przewodniku telewizyjnym tzw.EPG , w chwili , gdy telewizor serii 2017r.- Q ,MU pracuje na karcie UPC MediaModuł CI+.Ponieważ na chwilę obecną w telewizorze niestety, instalacja MediaModułu CI+ nie jest możliwa , trzeba przy konfiguracji wstępnej zrobić mały myk tzn.:
1).Wybierz język : Polska
2).Wybierz kraj : Czechy (to tutaj , abyśmy uzuskali polskie znaki w EPG , koniecznie trzeba wybrać Czechy - nie POLSKA!)
3).Dalej wg wyświetlanej kolejności
Antena - kablowe
Typ kanałów - Cyfrowe
Typ wyszukiwania - Sieć
4).Połączenie np.bezprzewodowe
Wybierz sieć
5).-tutaj nie pamiętam
6).Wybieranie źródła TV :
a) antena
b) brak odbioru sygnału tv
c) dekoder kablowy lub satelitarny
7).Skanuj kanały
Tutaj telewizor automatycznie wyszukuje dostępne kanały telewizyjne UPC.
Poprzez typ wyszukiwania ,,Sieć" tv znalazł : 212 (brakuje kilku , np. HGTV , TV 4HD-dziwne bo TV 4 znalazł).
Poprzez typ wyszukiwania ,,Pełne" tv znalazł : 334 (są wszystkie , ale jest też pełno śmieci , są radiowe).Wadą szukania ,,Pełne" , jest brak aktualizacji programów przy zmianach w MUXach.Stan na dzień 30.09.2017r.
Ale żeby cieszyć się z polskich znaków w EPG postępuj jak wyżej tzn.należy wybrać kraj : Czechy
 

Kris_6

Member
Ja mam takie ustawienia w modelu MU7052

Tryb: standardowy
Podświetlenie: 10
Jasność: 0
Kontrast: 90
Ostrość : 40
Kolor: 64
Odcień z/c: 50/50
Czysty obraz cyfrowy : wyłączony
Auto motion Plus: użytkownika : redukcja rozmycia 10, redukcja drgań 5
Local dimimg: niski
Contrast enhancer: wysoki
Tryb film: wyłączony
Tonacja kolorów: standardowa
Balans bieli: nic nie zmienialem
Gama: bt.1886
Bt.1886: 0
Ustawienie przestrzeni kolorów : oryginalna
 
Do góry