Samsung PS64F5000

miguel_

New member
witam,
potrzebuje opinii w kwestii 64" samsunga PS64F5000,
w sieci nie ma żadnych testów, opinii użytkowników...

Może ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu tego sprzętu i mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania...
Mocne/słabe strony, cokolwiek....

Cena jest dość atrakcyjna no i 64".... aktualnie jestem w posiadaniu 5letniej plazmy samsunga 50" HdReady....
 
mam ten TV od października, przesiadka z PDP50A656 Samsung plazma fullHD którego miałem 5 lat. Samsung zrobił niesamowity postęp jeżeli chodzi o jakość obrazu plazmy. Jak bardzo poszli do przodu niech świadczy przykład. Mam grę PES 2010 na PS3, 64F5000 obnazył produkcję w tym znaczeniu że widać że obraz gry jest zrobiony w technologii winietingu a na poprzedniej plaźmie tego nie można było zobaczyć. Obraz moim (i nie tylko) zdaniem jest rewelacyjny a stosunek ceny do jakości nie ma konkurencji obecnie na rynku. Mogę Ci spokojnie zarekomendować ten TV.
 
Ostatnia edycja:
jeżeli chodzi o wrażenia to trzeba to zobaczyć ... osobiście. Obraz jest naprawdę rewelacyjny i w porównaniu do mojej poprzedniej plazmy jeszcze lepsza jakość czerni. Mam sygnał od UPC, kanały HD naprawdę dobrze. Gry na PS3, jak do tej pory to PES 2010, PES 2011, GT5 Prologue. Na każdej z nich naprawdę rewelacja. Żadnego smużenia, znakomita płynność, wierne odwzorowania kolorów. TV ma wbudowany media player. Tu Samsung się postarał. Odtwarza bez problemów z polskimi napisami. Daje radę TXT SRT ASS. Widzi i odtwarza napisy zewnętrzne "leżące" obok pliku z filmem i wewnętrzne "zaszyte" w MKV. Rozpoznaje wiele ścieżek dźwiękowych i wiele zaszytych napisów, wyboru dokonuje się z menu playerka intuicyjnie wyświetlanego na dole ekranu TV. Radzi sobie bez problemów z MKV 20GB 1080p, jak na razie nic cięższego się nie trafiło. Dźwięk PCM, DD, DTS, DTS Neo 2:5 przez S/PDIF TOSLINK. Uzywam dysków Verbatim 500 GB i Intenso 500 GB. Po stronie plusów: plazma, 64", cena, jakość obrazu, media player, cienka ramka, zgrabny mały pilot z rozwiązanym wreszcie problemem przycisku "source". Do minusów: 2 HDMI. Ja potrzebowałem 3 HDMI (dekoder UPC, PS3, PC) ale media player rozwiązał sprawę i zamiast odtwarzać z PC, podpinam zewnętrzny HDD. Co wyszło na plus bo nie ma szumu wentylatorów z PC.
 

miguel_

New member
jeszcze jedno pytanko czy orientujesz się czy jest jakaś różnica między samsungiem PS64F5000 a samsungiem PS64F5000AW??? nigdzie nie mogę znaleźć co oznacza te"AW"...
 

miguel_

New member
witam ponownie :)
jestem już szczęśliwym posiadaczem tego "olbrzyma"... :)

TESTUJE

PS:pierwsza zagwozdka: Czy jest jakiś sposób na wzmocnienie sygnału audio wychodzącego z tego TV? chodzi o sygnał z gniazda optycznego s/pdif.
Poziom sygnału który trafia do kina domowego z telewizora jest dużo niższy niż np:dvd, nc+, konsola....
 

tdx

New member
Bez reklam
To zlacze jest liniowe inie posiada wzmocnienia

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tdx

New member
Bez reklam
Jestes 1 osoba ktora skarzy sie na poziom sygnalu z opytka a do czego doprowadzasz sygnal?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Masz PCM ponieważ taki jest format ścieżki audio który odtwarzasz. Znajdź materiał ze ścieżką DD albo DTS. Po uruchomieniu odtwarzania TV powninien automatycznie rozpoznać rodzaj i odtwarzać audio zgodne z formatem otwarzanego pliku. U mnie wygląda to tak, że czasami TV odtwarza MKV, podaje do ampli PCM, a powinien DTS albo DD, w takim przypadku wchodzę do menu ekranowego TV, "ustawienia wyj. cyfr. audio" tam jest juz podświetlony prawidłowy format audio (nie wiem czemu TV nie odtwarza go) zmieniam PCM na podswietlony na żółto DD albo DTS daję ok i wszystko gra.
Co do siły sygnału z S/PDIF, jest jak najbardziej prawidłowa. Masz cicho bo próbowałeś do tej pory PCM, spróbuj na takim samym ustawieniu potencjometra w KD włączyć coś ze ścieżką DD albo DTS - sam usłyszysz róznicę. Sprobuj tez wyboru głosników w menu TV. Masz do wyboru: głosniki TV (włączone domyslnie) i głosniki zewnętrzne. Przy głosnikach TV po włączeniu media playera i audio przez KD dźwięk będziesz miał w głosnikach TV i głosnikach KD. Po wyborze "głosniki zewnetrzne", audio tylko w głosnikach KD.
 
Ostatnia edycja:

miguel_

New member
ok, działa... chociaż to przestawianie rodzaju dźwięku/głośników w menu jest to trochę uciążliwe szczególnie jeśli gra się na konsoli i na chwile chce się przełączyć na na dvb-t zobaczyć jaki wynik meczu... :(

Moje wrażenia:
Sprzęt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie ma w nim co prawda żadnych wodotrysków, ale tego nie szukałem...
+MediaPlayer ogrania praktycznie wszystkie formaty audio-video - dla mnie bardzo ważne.
+64cale robią wrażenie :)
+Cena. Ja swojego ogarnąłem za 5k, ale słyszałem że można już kupić poniżej 5000zł!!!
+Filmy w FHD i gry xbox/ps rewelacyjnie wyglądają na tym ekranie...
+Rozmiar ma znaczenie :)

Minus za:
-tylko 2x hdmi,
-wspomniana kwestia dźwięku (chociaż można się przyzwyczaić)

PS:Dziękuje za pomoc!
 
Fajny sprzęcik.

Ja do plusów które wczesniej wymieniłem, a które potwierdził kolega _miguel, dodam jeszcze: nie ma powidoków nawet po długim graniu na PS3, automatyczna ochrona screen saverem, rozbudowana możliwość ingerencji w ustawienia obrazu.

Kwestia głosników. Ja robie tak, że jak chcę słuchac przez ampli to nie zmieniam w menu rodzaju głosników, faktycznie za duzo naciskania. Wyciszam do "0" TV z pilota a S/PDIF i tak podaje dźwięk do ampli. Probowalem "Mute" ale niestety pojawia sie ikona ekranowa.

Cena jak widze robi sie jeszcze atrakcyjniejsza. Ja kupiłem za 5350 zł - październik 2013.
 
Do góry