Samsung PS63C7000 wskazówki, opinie, porady

squibosh

New member
Witam wszystkich szczesliwych (mam nadzieje) posiadaczy tv samsung ps63c7000/7790.Chcialbym dolaczyc do Waszego grona,ale mam z tym problemy.Wiadomo,ze przed zakupem kazdy chcialby upewnic sie,czy dany produkt mu odpowiada-czytajac specyfikacje i posty,jest super.Ale zawsze jest niepewnosc...Nie moge znalezc nigdzie sklepu,gdzie mozna obejrzec ten tv na wlasne oczy.Jesli znacie takie sklepy to prosze o info.Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie wersji z tunerem satelitarnym.Mam kablowke,wiec nie dziwcie sie mojemu pytaniu-czy moge odbierac na nim np.cyfre za pomoca karty,czy jeszcze cos potrzeba?Najlepiej jakby ktos udzielil mi wyczerpujacej odpowiedzi w tej kwesti.Ogolnie mowiac,jestescie zadowoleni z zakupu?Macie juz kilka miesiecy te tv,wiec pewnie macie swoje zdanie.Pozdrawiam.


Powinien stac w MM na Gorczewskiej w Warszawie. Widzialem go tam pare tygodni temu.
 
...

Wreszcie udalo mi sie znalezc ten sprzet w sklepie,ogolnie jest ok,tylko jak to plazma-ma ciemny obraz.Nie przeszkadza Wam to w dzien?Bo w polmroku jest na pewno dobrze.Jaka wartosc podswietlenia ustawiacie?Ogladalem obraz w trybie dynamicznym,czyli na 20 i byl w miare,na filmowym mial 15 i juz bylo srednio.Da sie go jakos skalibrowac,zeby mozna bylo ogladac nie tylko w nocy?
 

sterbid

New member
obraz faktycznie wyśmienity ale dwie sprawy nie są do przyjęcia.
Po pierwsze obraz wyraźnie ciemny mimo podświetlenia ustawionego na 20 do tego duży pobór prądu przy takim podświetleniu. Dwa - szarzenie obrazu przy oglądaniu w typowych parametrach oświetlenia pokoju. Są to dość uciązliwe sprawy które w żadne sposób nie tłumaczą tego , że przy całkowitym zacmieniu jest cudownie czarno. Jakbym miał oglądać przy zaciemnieniu to sobie kupie projektor. Te dwie sprawy całkowicie walą na łopatki plazmy. Ja jestem zainteresowany plazma samsunga PS63c7000 duża i nie droga ale co z tego jak to mnie wkurza i ni jak tego nie moge przełknąc.
 

Xano

New member
Witam po dłuższej przerwie.
Co do jakości obrazu - wrzucę nieco później kilka fotek do porównania przy różnych ustawieniach. A jeśli chodzi o jasność to zauważyłem, że duży wpływ na ten parametr ma źródło sygnału. Np. mój dekoder satelitarny po ustawieniu źródła wyjściowego na RGB faktycznie na TV daje nieco ciemny obraz. Po zmianie na Composit obraz jest dużo jaśniejszy i bardziej kontrastowy (przy takich samych ustawieniach na TV). Natomiast podłączając komputer lub kamerę kablem AV (Composite) również mam "blady" obraz. Tu korzystam z połączenia HDMI - jest świetnie. Również przy korzystaniu z materiału nagranego na zewnętrznym dysku USB obraz jest b.dobry. Myślę, że to kwestia wewnętrznych przetworników sygnału lub oprogramowania. Ja w dalszym ciągu korzystam z fabrycznej wersji 1006.
Do następnego.
 
Xano-dzieki za odpowiedz,zawsze wiecej informacji.Ciekawi mnie,jak tv radzi sobie w dzien,czy musisz zaslaniac okna zeby normalnie ogladac,na jakich ustawieniach ogladasz w dzien,a na jakich wieczorem(konkretnie chodzi mi o podswietlenie),czy masz jakies dane odnosnie sredniego zuzycia pradu,bo wszedzie sa tylko dane szczatkowe,chwilowe zuzycia.Czy rozwazales kupno innego tv,co zdecydowalo o zakupie wlasnie tego?Nie orientuje sie za bardzo w innych markach,do gustu przypadl mi wlasnie samsung,jest bardzo multimedialny(konwersja 2D-3D,wbudowany odtwarzacz mkv,mnostwo polaczen).Chcialbym kupic tv w miare uniwersalny,duzy(najlepiej powyzej 60''),ale do zadnego nie jestem przekonany nawet w 90%.Z porownaniem naocznym tez nie jest latwo,bo nie kazdy sprzedawca ma chec (albo wiedze)zeby zaprezentowac mozliwosci danego tv,podlaczyc go pod wszystkie dostepne zrodla,stad problemy i rozterki.Na szczescie nie jestem jeszcze zdesperowany terminem zakupu,bo planuje go za jakies 2 miesiace,wtedy maja byc sensowne obnizki cen modeli zeszlorocznych.Prosze o dalsze uwagi odnosnie tv,pozdrawiam.
 

Geezer

New member
Warto chyba poczekać na LG 60PZ950.
Mają być na przełomie marca/kwietnia.

Wszystkie zalety Samsunga ale bez bzyczenia i przy duuuużo mniejszym zużyciu energii (197W !)
Grubość 1,5cm !
 
Do góry