Samsung PS63C7000 wskazówki, opinie, porady

Xano

New member
Witam na forum.

Jako że nie ma oddzielnego wątku poświęconego temu modelowi postanowiłem takowy założyć. Po wielu latach używania przeróżnych CRT-ków przyszedł czas na coś płaskiego. Wybór padł na tytułowego "potwora". Bynajmniej nie dlatego, że w pakiecie promocyjnym film o potworach jest dołączony razem z okularami. Zadecydowały też inne względy. Aby nie wszczynać kolejnej batalii o wyższości jednej technologii nad drugą wymienię tylko najważniejsze.

1. Bardziej naturalne kolory w porównaniu z LCD, szczególnie w trybie filmowym.
2. Lepsza separacja obrazów 3D (brak poświaty z drugiego kanału-obrazu).
3. Niższa cena (he,he) niż paneli LCD nawet tych o mniejszej przekątnej (mówimy o panelach o podobnych możliwościach).
4. Bogate funkcje multimedialne.

Wiele razy już pisano, że dzisiaj tych funkcji i możliwości nikt nie wykorzysta więc po co to komu? Ja jednak wolę te funkcje mieć dzisiaj niż za 2, 4 może 5 lat znów wymieniać sprzęt. Niemal każdy nowy film pojawia się już w wersji HD, coraz szersza oferta SAT-HD, a i tytułów 3D jest coraz więcej.

Oglądałem ten model w duuużym sklepie, ale tam możliwości sprawdzenia są raczej ograniczone lub żadne (a to nie działają okulary, a to nie ma pilota, albo nie ma... klucza do gablotki z pilotem sic!). Wreszcie w jednym salonie mogłem bezpośrednio porównać LCD z plazmą. Stąd mój wybór.

Ponieważ TV jeszcze do mnie nie dotarł (zamówiłem przez net) chciałbym prosić użytkowników plazmy szczególnie tych Samsunga o kilka porad na co zwrócić uwagę przy rozpakowaniu i pierwszym podłączeniu. Pomijam oczywiste sprawy jak brak uszkodzeń mechanicznych, działanie poszczególnych funkcji itp. Może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ?

Ze swej strony mogę obiecać, że jak tylko okiełznam "bydlaka" to wrażenia i teścik na forum zamieszczę.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Andrzej F.

New member
Ja nie pomogę, bo jeszcze nie mam tego telewizora, ale równiez poważnie go rozważam dlatego chętnie przyłączę się do wątku.
Zaciekawiła mnie informacja, że z tym telewizorem w zestawie są okulary i film - nigdzie tego nie doczytałem i zakładałem, że należy kupić specjalny kit (2 x okulary i film). Poza tym interesuje mnie to sławne bzyczenie.
Co do siebie to planuję równiez zakup przystawki do niego do korzystania z internetu oraz powieszenia go na wieszaku ultra slim (tylko nie wiem jaki model to jest:(.
jak już go podłączysz to podziel się wrażeniami.
 

z3

New member
Bez reklam
Jest to ciekawy model, jednak podobnie jak poprzednicy ma problemy z bzyczącym panelem. Niestety większość odbiorników posiada taką wadę, jednak zdarzają się ciche sztuki. Daj znać jak będzie w Twoim przypadku.
 

cavell

New member
Witam
Mam 50c7000 i żadnego bzyczenia nie ma, testowałem w domu, w warunkach nocnych... oczywiście jak ktoś włoży głowę za telewizor to usłyszy tam jakieś ciche buczenie, ale normalnie w ogóle tego nie słychać.
 

xion

New member
posiadam model ps63c7705 od 2 miesiecy i zadnego buczenia niema.
tuner satelitarny HD funkcjonuje bez zarzutu z Aston modulem 2.23
moge podac link do bardzo dobrego ustawienia na e-mail bo jestem tutaj nowy i linki nie wchodza.
pozdr
 
Ostatnia edycja:

mtomi

New member
Ustawienia są może i "fajne" ale wiadomo tez, ze kazdy panel powinno sie kalibrowac osobno, co namacalnie potwierdzilem wypozyczajac kolorymetr i dokonujac stosownych pomiarow. Okazalo sie, ze wiekszosc ustawien pokalibracyjnych z roznych stron ma sie nijak do idealu po wrzuceniu do mojego tv. Wykonalem wiec kalibracje samemu i kazdemu ambitnemu uzytkownikowi polecam ja wykonac. Wprawdzie po zakonczeniu ma sie wrazenie, ze kolory sa wyprane i jasnosc jest mniejsza, ale porownujac obraz do rzeczywistosci to wlasnie taki pokalibracyjny obraz jest zblizony do prawdziwego :) Jesli ktos bylby zainteresowany tematem kalibracji to chetnie podam stosowne linki.
 

Xano

New member
No i dojechał. Olbrzymie pudło wielkości małego kredensu.

W tym miejscu mały OT. Pierwszy zgrzyt po zajrzeniu do samochodu dostawczego. Dwa wielkie pudła przewrócone na kilka mniejszych. Skrzynia z TV uszkodzona. Wyraziłem "delikatnie" swe obiekcje lecz usłyszałem: tak mi zapakowali. Jeśli materac wala się po aucie razem z telewizorem to ta firma... ech:x Długie czekanie i ciekawość zwyciężyły. Spisaliśmy odpowiedni protokół. Nie podam nazwy firmy, ale przestrzegam - sprawdzajcie towar przed odbiorem. Na szczęście u mnie telewizor wytrzymał niemiłe traktowanie bez uszczerbku:eek:k:. EOT

Sporo o tym modelu opisał Dennis w linkowanym już wcześniej blogu. Kilka rzeczy się potwierdza, inne nie. Ale po kolei.

Pierwsze wrażenia.
Spory, solidny, ładny. Nareszcie nie jest to olbrzymia plastikowa skrzynka. Obudowa to szczotkowany metal w kolorze ciemnego grafitu. Z wierzchu i wokół przezroczysty a`la kryształ. Tylko podstawa jakby z innej bajki. Również szczotkowany metal tyle, że szaro-srebrny. No i ta olbrzymia czarna ściana ze szkła. Robi wrażenie.

Obraz.
Oczywiście do testu przy kurierze byłem przygotowany. Kilka klipów HD na pamięci USB. Obraz fantastyczny! Parę osób "przysiadło" na chwilę. Na razie wszystko leci na ustawieniach fabrycznych w trybie Standard lub Film. Czarny to jest czarny. Żadnej poświaty czy przebłysków na ciemnych fragmentach. Biały jakby lekko wyprany w dzień, wieczorem jest już pięknie. Jest to wina oszczędnych ustawień. Po zmianie na tryb dynamiczny aż "wali" po oczach. Rozpiętość tonalna znakomita. W porównaniu ze wszystkim, co do tej pory oglądałem (przyznaję nie widziałem w akcji Kuro, ale może to i lepiej :wink:). Na razie zgodnie z Waszymi radami "docieram" ekran na ustawieniach "wszystko po połowie".
Świetne skalowanie obrazu SD do pełnego ekranu. Dużo zależy tu od nadawcy jak koduje/kompresuje sygnał. Podłączyłem też kartę z aparatu. Zdjęcia na takiej powierzchni ukazują wszystkie szczegóły i niuanse fotografii. Od żony usłyszałem tylko: koniec z oglądaniem fotek na ekranie :evil:!

Dźwięk.
Nie spodziewałem się wiele po wbudowanych głośniczkach. Jednak i tu byłem mile zaskoczony. Spory zapas mocy, szerokie pasmo, czysty dźwięk. Do codziennego oglądania wiadomości wystarcza. Do prawdziwego kina zewnętrzne jednak będą lepsze.

Funkcje.
To już nie jest telewizor - to prawdziwy kombajn multimedialny. Wbudowany Media Player zastępuje kilka zewnętrznych urządzeń jak odtwarzacz, przeglądarka itp. Możliwość nagrywania na dysk, internet TV, praca w domowej sieci. Brakuje mi tylko wbudowanego Skype`a, która to funkcja jest w modelach LED. Może jakaś aktualizacja, a może jako zewnętrzna aplikacja. Popróbuję. W komplecie dokupiłem od razu modem WiFi. Wystarczy włożyć do gniazda USB, wybrać rodzaj sieci i... sam się skonfiguruje. Musiałem tylko wpisać klucz. Hakerzy nie śpią.

Buczenie - bzyczenie.
Hmm. A co to takiego? Tyle w temacie.


Na razie tyle. Dla zainteresowanych mogę zrobić kilka fotek "we dnie i w nocy".
O szczegółowych ustawieniach i kalibracji pogadamy później.

Pozdrawiam.
 

Xano

New member
Ciąg dalszy.
Pytany przez jednego z kolegów postanowiłem sprawdzić jak "świeci" plazma w ciemnościach.
Pierwsze zdjęcie przedstawia wyłączony panel na tle ściany. Jako punkt odniesienia dla światła ustawiłem na podłodze jedną świecę.

Na drugim zdjęciu w tych samych warunkach i z takim samym ustawieniem aparatu widnieją włączona plazma, a w prawym rogu włączony monitor LCD Samsung. Oba urządzenia na identycznych ustawieniach (50% all) przy braku sygnału.


Lekka poświata na plazmie jest widoczna (na LCD dość spora). Ale przy normalnym oglądaniu programów na TV czerń jest naprawdę ładna. Nie widać żadnej szarej czy błyszczącej poświaty.
Mialbym prosbe o sprawdzenie, czy na jasnym tle wystepuje u Was smuzenie od ciemnych mocno kontrastowych elementow?
W trakcie oglądania programów nie zauważyłem żadnego smużenia. Jedynie w momencie włączenia menu z lewej strony pojawia się lekkie smużenie zanikające przy krawędzi ekranu. Być może przy bardziej kontrastowym i jaskrawym ustawieniu jest to bardziej widoczne. Na razie jak pisałem "docieram" panel.
Na dziś tyle.

Pozdrawiam.
 

mtomi

New member
Skoro masz smuzenie przy menu to tymbardziej powinno ono wystepowac na jasnym tle. Latwo zauwazyc taniec smug na zajawce Tvp HD. Ewentualnie sceny z niebem lub sniegiem w tle.
 

Xano

New member
Zużycie prądu czyli ile owsa temu koniowi.

Na tabliczce znamionowej widnieje 500 W. Zmierzyłem rzecz jasna pobór prądu przy różnych ustawieniach. Jest o wiele lepiej niż zakłada Samsung dlatego dziwi mnie fakt ukrywania tego parametru we wszelkich specyfikacjach. Np. plazma 65 cali Panasonic`a ma w opisie: zużycie nominalne - 635W, zużycie średnie - 414W.
A w PS63 wygląda to tak:

1. Przy ustawieniu obrazu "Dynamiczny" - sceny jasne 350-450W, sceny ciemne 150-200W
2. Przy ustawieniu obrazu "Film" - sceny jasne 220-280W, sceny ciemne 110-160W

Proszę nie traktować tych wyników jak "wyroczni" tylko jako wskazówka. Pomiary wykonane dostępnym w marketach watomierzem o dokładności kilku procent. Sygnał HD z pliku odtwarzany w Media Player.
Uważam ten wynik za bardzo dobry jak na plazmę o takiej przekątnej. Wcześniej odwiedziłem kilka dużych sklepów, a jako że jestem raczej up.......y klient pozwoliłem sobie zmierzyć ten parametr na kilku modelach. Generalnie podobne zużycie prądu miały modele o 10 cali mniejsze. LCD-ki wypadały o 10-30% lepiej, ale tu również nie było modelu większego niż 55 cali.

Ciekawostka 1. Przełączenie w tryb 3D albo 2D > 3D powoduje wzrost zużycia prądu od 50 do nawet 100% w zależności od jasności sceny przy czym w trybie "Dynamiczny" nie przekroczyło nigdy 480W.
Ciekawostka 2. Jeśli chodzi o regulację to na zużycie prądu największy wpływ ma ustawienie podświetlania. W mniejszym stopniu kontrast i jasność.

Tyle na dziś. Pozdrawiam.

Skoro masz smuzenie przy menu to tymbardziej powinno ono wystepowac na jasnym tle. Latwo zauwazyc taniec smug na zajawce Tvp HD. Ewentualnie sceny z niebem lub sniegiem w tle.
Kurcze chyba mam zepsuty TV :-(. Dobrze że jest gwarancja:wink:. A tak na poważnie to oglądałem różne programy HD, SD, z pliku, a nawet specjalne demka HD, w których autorzy starają się pokazać jak najwięcej szczegółów. Być może jak piszesz na statycznym obrazie będzie to widoczne bardziej (ja to widzę tylko przy menu). Jednak w normalnym oglądaniu programów u mnie to zjawisko (puk, puk w niemalowane) nie występuje.
 
Ostatnia edycja:

mtomi

New member
Niestety, mój egzemplarz nieco smuży na bardzo jasnych scenach z dużą ilością jasnego tła i kontrastowymi (mocno czarnymi) elementami. Był już z nawet z tego powodu w serwisie, gdzie stwierdzono, że test na niejednorodność podświetlenia wypadł zgodnie z normą. Generalnie z tego co wiadomo, to każda plazma mniej lub bardziej smuży, ale czy w tym przypadku serwis ma racje, czy powinienem dalej temat smużenia u nich pociągnąć? Jakich argumentów użyć?
 

Fatal1ty

New member
mtomi, moim zdaniem najlepiej zrobisz jak pójdziesz do jakiegoś saturna i sobie to sprawdzisz. Myslę, że to nie jest tak że cos masz zepsute, tylko nikt z innych użytkowników nie potrafi zwrócić na to uwagi. NP. niektórym przeszkadza jakieś tam odświeżanie, a ja np. nic takiego nie dostrzegam. Pójdź do sklepu i się upewnij czy wszystko gra :)
 

mtomi

New member
A w Saturnach to mają wogóle? Jakiś czas temu jak byłem przed zakupem to uparcie twierdzili, że oni plazm nie sprzedają bo to im nie schodzi...
W Euro też nie widziałem, w MM nie wiem...
 

Xano

New member
Nie wiem naprawdę co może być przyczyną smużenia w Twoim mtomi telewizorze. Może przyczyna tkwi w starszej wersji oprogramowania. Mój ma na tabliczce znamionowej : manufactured august 2010. W menu serwisowym (jeśli nie wiesz jak wejść to masz na PW) widnieje data 2010-07-12 pewnie z linii produkcyjnej. Są tam jeszcze inne parametry, wersje programu itd. Z oczywistych względów nie będę tu wszystkiego wymieniał. Na początek tu bym szukał przyczyny.
Pzdr.

EDIT. Nowy firmware.

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania do telewizorów plazmowych Samsunga. Dla modelu PS63C7000 pobrać można TUTAJ.
Nie sprawdzałem jeszcze co w nim poprawiono. Na razie - jak pisałem wcześniej, muszę opanować to "bydlę".
 
Ostatnia edycja:
ps63c7790

Witam wszystkich szczesliwych (mam nadzieje) posiadaczy tv samsung ps63c7000/7790.Chcialbym dolaczyc do Waszego grona,ale mam z tym problemy.Wiadomo,ze przed zakupem kazdy chcialby upewnic sie,czy dany produkt mu odpowiada-czytajac specyfikacje i posty,jest super.Ale zawsze jest niepewnosc...Nie moge znalezc nigdzie sklepu,gdzie mozna obejrzec ten tv na wlasne oczy.Jesli znacie takie sklepy to prosze o info.Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie wersji z tunerem satelitarnym.Mam kablowke,wiec nie dziwcie sie mojemu pytaniu-czy moge odbierac na nim np.cyfre za pomoca karty,czy jeszcze cos potrzeba?Najlepiej jakby ktos udzielil mi wyczerpujacej odpowiedzi w tej kwesti.Ogolnie mowiac,jestescie zadowoleni z zakupu?Macie juz kilka miesiecy te tv,wiec pewnie macie swoje zdanie.Pozdrawiam.
 
Do góry