Samsung PS51E450

kkdrg

New member
Bez reklam
Witam,
mam ten telewizor od jakichś dwóch tygodni. Chętnie opowiem na wszelkie pytania osób zainteresowanych tym modelem :).
 

lm648

Banned
Witam,
mam ten telewizor od jakichś dwóch tygodni. Chętnie opowiem na wszelkie pytania osób zainteresowanych tym modelem :).
No to w związku z tym :) jestem ciekawy:
- jak sprawuje się rozdzielczość oraz skalowanie przy różnych sygnałach [DVB-T, DVB-C, DVD,BD, USB: mkv720p, mkv1080p, divx, divxHD, xvid],
- ostrość-szczegółowość, kolory, smużenia, głębia czerni, paleta kolorów, odbicia itp.
- czy ustawienia fabryczne obrazu są na min lub max [zapomniałem zobaczyć w salonie, a jest to istotne],
- czy da się kalibrować i jaki ma to wpływ na obraz,
- czy posiada DVB-C mpeg4 [w specyfikacjach różnie piszą]-dla mnie to ważne mam taki sygnał,
- czy warunki domowe do oglądania TV (lustrzany panel) a zwłaszcza pośrednie światło dzienne są lepsze niż te w salonie [bo tam oświetlenie robi z TV masakrę],
- czy występuje tzw. migotanie panelu tj. takie podświadome widzialne "kątem oka" miganie panelu podobne do tego w CRT :)
- tzw "bzyczenie" elektroniki słyszalne, nie i w jakich warunkach dzień,noc,
-jakie wg. Ciebie jest zużycie prądu- zauważalne, nie, w normie,
- jakie masz wrażenia w porównaniu do LCD LED,
- czy jesteś zadowolony z zakupu?
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
No to w związku z tym :) jestem ciekawy:
1- jak sprawuje się rozdzielczość oraz skalowanie przy różnych sygnałach [DVB-T, DVB-C, DVD,BD, USB: mkv720p, mkv1080p, divx, divxHD, xvid],
2- ostrość-szczegółowość, kolory, smużenia, głębia czerni, paleta kolorów, odbicia itp.
3- czy ustawienia fabryczne obrazu są na min lub max [zapomniałem zobaczyć w salonie, a jest to istotne],
4- czy da się kalibrować i jaki ma to wpływ na obraz,
5- czy posiada DVB-C mpeg4 [w specyfikacjach różnie piszą]-dla mnie to ważne mam taki sygnał,
6- czy warunki domowe do oglądania TV (lustrzany panel) a zwłaszcza pośrednie światło dzienne są lepsze niż te w salonie [bo tam oświetlenie robi z TV masakrę],
7- czy występuje tzw. migotanie panelu tj. takie podświadome widzialne "kątem oka" miganie panelu podobne do tego w CRT :)
8- tzw "bzyczenie" elektroniki słyszalne, nie i w jakich warunkach dzień,noc,
9-jakie wg. Ciebie jest zużycie prądu- zauważalne, nie, w normie,
10- jakie masz wrażenia w porównaniu do LCD LED,
11- czy jesteś zadowolony z zakupu?
Pozdro
Na początek opowiem na szybko - pozwoliłem też sobie ponumerować - będzie przejrzyściej.
1. Nie wszystkie rozdzielczości mam możliwość sprawdzić. Generalnie skalowanie jest mało drażniące. Jak się ogląda z bliska widać lekkie mydełko ale użytkowo nie jest to żaden problem. Dużo bardziej widać różnic w bitrate pomiędzy programami. Z satelity jest jednak zauważalnie lepiej niż z naziemnej cyfrowej. Sygnał HD daje jakość bardzo dobrą - widać pojedyncze włosy.
3. kontrast prawie na max., kolory mocno podbite.
6. mógłbyś doprecyzować?
7. nie zauważyłem.
8. nie zauważyłem - jeśli jest - to nie stanowi to problemu - przy czym telewizor stoi w dość sporym pomieszczeniu ok. 150m3 i to może mieć wpływ
10. - przepaść
 

srucus

New member
zastanawiam sie nad kupnem podobnego modelu, PS51E530

czy jesteś ogólnie zadowolony z tego telewizora?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
zastanawiam sie nad kupnem podobnego modelu, PS51E530

czy jesteś ogólnie zadowolony z tego telewizora?

Powiem tak. Jakość obrazu w domu z tego telewizora jest taka, że moich znajomych już trzech zachorowało - szczególnie jak się dowiedzieli ile kosztuje taka zabawka :cool:.

- czy posiada DVB-C mpeg4 [w specyfikacjach różnie piszą]-dla mnie to ważne mam taki sygnał,

Jeszcze pytanie - czy wiesz jak to sprawdzić - gdzie szukać?
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Jeszcze pytanie - czy wiesz jak to sprawdzić - gdzie szukać?

Wiem:)
Podłączyć kablem gniazdo antenowe TV do gniazda anteny kablowej i dać na strojenie TV cyfrowej w odbiorniku TV, bowiem DVB-C [mpeg4] jest to cyfrowa TV kablowa [nadawana u nas w PL-oczywiście przez niektórych operatorów TV kab] i to na tyle:) Powodzenia :)

Odnośnie zadowolenia: nie pisz o znajomych tylko o swoich odczuciach. A więc?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Wiem:)
Podłączyć kablem gniazdo antenowe TV do gniazda anteny kablowej i dać na strojenie TV cyfrowej w odbiorniku TV, bowiem DVB-C [mpeg4] jest to cyfrowa TV kablowa [nadawana u nas w PL-oczywiście przez niektórych operatorów TV kab] i to na tyle:) Powodzenia :)

No tylko trzeba to gniazdo mieć.
W menu jest wybór czy ma stroić na kablówkę - jutro podłączę i sprawdzę czy jest to aktywne.

Odnośnie zadowolenia: nie pisz o znajomych tylko o swoich odczuciach. A więc?

Ale czym się różnią opinie moich znajomych od mojej? To takie same opinie- nic więcej. Celowo nie piszę o sobie bo ja nigdy z niczego, do końca nie jestem zadowolony :(. Jestem raczej poszukiwaczem, a nie znajdywaczem.

Jeśli chodzi o resztę punktów:
2. - ostrość i szczegółowość na przyzwoitym poziomie - szczególnie na sygnale HD (jak wiesz nie jest to pełne HD ale zapewne wiesz też, że plazmy są pod tym względem dość elastyczne) - jeśli ktoś jednak oczekuje brzytwy - szczególnie z blisko to może się czuć zawiedziony. Generalnie jest to dość mocno uzależnione od osobistych preferencji. Dla mnie obraz z plazmy jest bardziej miękki - prze z to bardziej naturalny - nie przypomina gry komputerowej.
- kolory - jestem na tym punkcie bardzo czuły - dla mnie świetnie - oczywiście trzeba nad tym trochę popracować ale daje się uzyskać naturalny efekt.
- smużenia - nie stwierdziłem czegoś takiego
- czerń - jak smoła - można regulować poziom - ja lubię bardzo mocną i tu nie ma zawodu
4. nie wiem - nie kalibrowałem. Po prostu spędziłem sporo godzin na ustawianiu obrazu do swoich preferencji, a możliwości pod tym względem są spore.
6. odbicia - jeśli coś zaświeci prosto w ekran to są dobrze widoczne na ciemnych partiach obrazu - nie oszukujmy się to jest po prostu duża szyba. Rozproszone światło nie stanowi dla tego panelu większego problemu.
9. średnio ok. 150W - w niezbyt jasnym pomieszczeniu. Moim zdaniem jeśli się dużo ogląda TV to jest to niemało.
11. I tak i nie. Do moich potrzeb jest za mały. Zresztą z tego powodu przyjechał dziś PS60E530 :).
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Będę go niedługo testował w bardzo jasnych pomieszczeniach więc napiszę co i jak. Póki co jestem pełen obaw.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Czy ten TV jest wogóle HD Ready?
Znalazłem w specyfikacji, że nie jest HD i nie jest też HD Ready.

A konkretnie o co pytasz? Bo nie bardzo wiem co odpowiedzieć. Matryca ma 2,6 mln punktów. Obraz SD jest doskonałej jakości, "telewizyjny" HD też. Nie bardzo wiem co więcej napisać?
 

sebarossi

New member
Nominalna rozdzielczość w jakiej pracuje to 1024 x 768, niestety nie da się ustawić wyższej. Czy można to uznać za wadę? W ofertach niektórych sklepów jest informacja że jest to TV HD Ready ale z tą rozdzielczością?

Wiele funkcji jest niedostępnych np. autodopasowanie obrazu. Tak jakby tej funkcji nie było.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Funkcja autodopasowania u mnie działa. Zresztą ogromnie dużo to daje. Zupełnie inna ostrość. Wadą tego jest to że na niektórych kanałach pojawiają się czasem jakieś drobne śmieci na brzegach obrazu.

Standard HD ready (jest taki) wymaga wyświetlania przynajmniej minimum 720 linii poziomych ten panel to spełnia zatem spełnia też wymagania standardu. Jest też kompatybilny ze wszystkimi standardami telewizyjnym tzw. HD).
Zresztą tak realnie telewizje nie nadają full HD. Jest to spowodowane min. tym że taki sygnał byłby mocno niekompatybilny z odbiornikami o mniejszej rozdzielczości (a takich była zdecydowana większość jak ustalano wszystkie te standardy, a i nadal jest chyba jeszcze przewaga odbiorników o mniejszej rozdzielczości niż FHD).
Skutkuje to tym, że na takiej "kulawej" plaźmie obraz ze stacji z logo HD wygląda lepiej niż na tej która ma panel prawdziwe FHD :).
Oczywiście na BR wygląda to zupełnie inaczej choć na tym konkretnym TV obraz też jest super.

Wiesz a to co w sklepach piszą czy mówią trzeba traktować bardzo umownie :).
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Nie sprawdzałem, a ponieważ włączenie menu serwisowego kasuje wszystkie ustawienia użytkownika to raczej tam nie zaglądam :).
 

skipl

New member
Posiadam P43E450A1W i mam pytania laika :)

1. Jakie macie sprawdzone dyski USB, ktore na pewno po podlaczeniu, sa przez niego wykrywane, moj ktory mam nie jest :( A-DATA costam.
2. Jesli mam do mieszkania doprowadzone UPC, w mieszkaniu mam ich 'rozgaleziacz' z 1 kabla robia sie 3 takie jakby antenowe. Do jednego z nich jest podlaczony modem internetowy UPC i mam internet, dwa pozostale kable sa nieuzywane, bo nie mam wykupionego tv. Zakladam ze UPC daje darmowe kanaly na naszym osiedlu, czy czyms grozi podlaczenie jednego z tych dwoch kabli do ANT IN w tv i sprawdzenie wyszukania kanalow, czy tez bez jaiegos dekodera UPC nic nie zdzialam ?
 

latoking

New member
Witam
Czy któryś z ktoś z was użytkuje Samsung PS51E450 z konsolą PS3. jeśli tak to proszę powiedzcie jak się sprawuje ten telewizor w grach.
pozdrawiam
 
Do góry