Samsung PS50C7000 słaby obraz.

krys1972

New member
Zamierzam kupić Samsung PS50C7000 gdyż interesuje mnie obraz 3D. Wczoraj byłem w media exp. i oglądałem ten telewizor wraz z kilkoma innymi plazmami różnych firm. Obraz w trybie dynamicznym bardzo nędznej jakości obok stały inne plazmy które miały o niebo lepszy obraz - ładniejsze kolory i lepszy kontrast. I tu moje pytanie czy ktoś z Was miał te same odczucia co do obrazu, czy mogło być coś jeszcze namieszane w ustawieniach że tak strasznie odbiega jakościowo od innych plazm i czy warto nabyć ten model?:-o
 

zbig_1959

New member
Mam chęć kupić ten telewizor i widziałem go włączonego w sklepie to powiem szczerze ,że dla mnie rewelacja. Kolory żywe , ruchy bez smużenia no i zużycie energii bardzo niskie aw porównaniu z innymi plazmami.
 

dukini

New member
PS50C7000 również moim zdaniem ma kiepski obraz. Chyba Samsung trochę przesadził z filtrami na ekranie :) Co ciekawe w tym modelu to patrząc na ekran pod kątem z góry w zasadzie nic nie widać na ekranie. Moim zdanie dużo lepszy obraz daje C6900 (daje dość ciepły odcień bieli) lub C680 (w tym biel jest chłodniejsza, wpadająca w niebieski). C7000 daje ciemny obraz o nienaturalnych kolorach. Tak na moje oko oczywiście.
 

Inger

New member
PS50C7000 również moim zdaniem ma kiepski obraz. Chyba Samsung trochę przesadził z filtrami na ekranie :) Co ciekawe w tym modelu to patrząc na ekran pod kątem z góry w zasadzie nic nie widać na ekranie. Moim zdanie dużo lepszy obraz daje C6900 (daje dość ciepły odcień bieli) lub C680 (w tym biel jest chłodniejsza, wpadająca w niebieski). C7000 daje ciemny obraz o nienaturalnych kolorach. Tak na moje oko oczywiście.

Filtr jest jeden True Black :) - eh ten marketing - i patrząc z góry lub dołu tym mniej widać im kąt ostrzejszy - tak jest ... tylko w praktyce znaczenia to nie ma większego z tego prostego powodu że w tej płaszczyźnie 99% normalnej populacja ogląda obraz "na wprost" +-10 stopni a wtedy wyciemnienia właściwie nie widać.

6900 nie ma filtra , to i lepiej i gorzej , gorzej bo już w ogóle czerni nie ma , a lepiej bo ta pseudoczerń nie ma fioletowej naleciałości od filtra

Natomiast co do temperatur barwowych, kolorów itp. to porównania między modelami bez uwzględnienia trybów i ustawień nie mają żadnego sensu. W tym telewizorze są tak ogromne różnice pomiędzy trybami co do "obrazowania" tyle możliwości dodatkowych modyfikacji , że 2 egzemplarze stojącego obok siebie z różnymi nastawami będą się też różniły w ocenie oglądającego niczym 2 różne produkty.

Obraz jest generalnie ok, jak już sie doszukiwać wad, wg mnie są 2 realne mankamenty:

- to nie jest Kuro, panel cały czas świeci , nie da się wyświetlić czarnej planszy , tak czarnej jakby TV był wyłączony , jedyny moment gdy tak się dzieje to zmiana źródeł gdy na chwilę zapada ciemność - matryca jest gaszona

- przy skalowaniu SD "coś" jest niefajnie robione z poziomymi liniami obrazu , nie wiem , może to coś z "deinterlacing'iem", efekt bywa taki że poziome linie są jakby podwajane czy przesuwane względem siebie , widać to głównie na napisach , literki z elementami poziomymi jak E czy B dostaną "podwójne kreseczki czy trzeci brzuszek"
 

Duzeer

New member
idz chłopie do sklepu, poproś o pilota i sam sprawdź co możesz z tego tv wykrzesać. nie jest chyba tajemnicą ze sklepy dobierają ustawienia na eksponowanych tv tak żeby prezentowały się lepiej te które w danech chwili im nie zchodzą lub dogali sie z dostawcą na nizszą cene przy większej parti - co za tym idzie muszą ich dużo zgonić. i tak, tv gorszy, po skonfigurowaniu go w najlepszy możliwy sposób do aktualnie wyswietlanego obrazu, bedzię najpewniej deklasował defakto lepszy tv, który celowo przez sklep został "rozstrojony" w ustawieniach.
wcale nie twierdze ze tak bedzie za kazdym razem, ale fakt jest taki ze oni robią kase i robią ją tak zeby skorzystał na tym sklep, niekoniecznie klient. sam sie zastanawiam nad SAMSUNG PS50C7000 wiec mile widziane opinie osób które pokatowały sprzęt w domowym zaciszu po uprzedniej konfiguracji typu "custom". tv potrzebny mi do grania i filmów
pozdrawiam
 

zazupol47

New member
a ja bym wolał zainteresować się Panasonic'em VT20 (lub GT20 - jedna para okularów w zestawie), masz mozliwość ustalania mocy konwersji z 2d na 3d dla maniaka trójwymiaru wypas, no i blu-ray'e i kina 3d lepiej chodzą/grają od koreańskiego konkurenta
 

Duzeer

New member
a ja bym wolał zainteresować się Panasonic'em VT20 (lub GT20 - jedna para okularów w zestawie), masz mozliwość ustalania mocy konwersji z 2d na 3d dla maniaka trójwymiaru wypas, no i blu-ray'e i kina 3d lepiej chodzą/grają od koreańskiego konkurenta


PS50C7000 też ma oksy gratis i regulowaną głębie efektu 3d
 

robi250

New member
Nie porownuj plazmy do lcd w sklepach euro agd czy media expert, chyba ze sam ustawisz sobie telewizor, oni celowo pogarszaja jakosc obrazu plazmy. Popros o pilota i ustaw sobie sam, a zobaczysz dlaczego plazma jest o niebo lepsza od lcd.
 

maxsp2

New member
Przyglądnij się telewizorom LG chyba najlepsze w tej klasie. I nie wierz we wszystko co widzisz i co mówią w sklepach. Sprzedawcy mają konkretne premie od sprzedaży pewnych marek i inne będą u nich dyskredytowane.
 
Do góry