Samsung PS50C6900- smużenie

adamio74

New member
Witam wszystkich serdecznie. Od kilku dni jestem posiadaczem tego modelu telewizora.
Oglądając go zauważyłem szczególnie na białym tle pionowe smugi koloru różowego. Smugi te nie są takie mocne ale zauważalne po dłuższym wpatrzeniu. chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś miał taki problem, czy może plazmy tak mają. Pozdrawiam
 

hursamir

New member
..... na białym tle pionowe smugi koloru różowego. Smugi te nie są takie mocne ale zauważalne po dłuższym wpatrzeniu. chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś miał taki problem, czy może plazmy tak mają. Pozdrawiam

Na moim C680 nie mam zadnych rózowych smug z materialu 1080p. Na innym nie wiem bo nie zwracalem az tak szczegolnej uwagi. Z jakiego zrodla masz te smugi?
 

atomer

New member
A tak przy okazji jakie ogólne wrażenia jeśli chodzi o PS6900? Może skusisz się na jakąś małą recenzję tego tv? Nie ma zbyt wiele opinii o nim w necie. Interesuje mnie głównie jakość obrazu i dźwięku, i czy w zestawie były okulary 3d - bo różnie podają. Pozdrawiam
 

ederlezi

New member
Witaj,

faktycznie u siebie ( PS50C7000 ) coś zauważyłem , jakby smugi czy pasy pionowe ( nie wiem czy różowe , nie zwracałem na to większej uwagi w sumie ) , przy czym na 100% dotyczy to sygnału TV. Na tą chwilę mam podłączony sygnał analogowy , na dniach mam dostać dekoder. Nie jest to widoczne od razu , trzeba się wpatrzeć trochę.

Nie wiem jak w przypadku filmów 1080p , bo sceny gdy wszystko jest mocno białe zdarzają się raczej rzadko. Na 100% oglądając film nie zauważyłem, żeby problem powodował dyskomfort oglądania. Natomiast przy reklamach TV gdy jest jasne tło faktycznie , coś tam można wypatrzeć.

Z tego co wiem plazmy gorzej radzą sobie z bielą , za to lepiej radzą sobie z czernią.

Tak jeszcze z innej beczki - siedzę w tej chwili przed monitorem DELL , jest to LCD , tło nie jest idealnie białe - jak się wpatrzeć widać w nim wiele różnych odcieni , jakby czerwień , zieleń czy niebieski :) Myślę , że jest to normalne , jeszcze długo nie będziemy mieć TV który biel wyświetli idealnie białą , bez żadnych najdrobniejszych zafarbów. Mówiąc idealnie białą mam na myśli biel , gdzie nawet urządzenia pomiarowe w laboratorium będą przedstawiać jednoznaczne wyniki.
 

adamio74

New member
Jeżeli chodzi o czerń to jestem troszkę zawiedziony ,jest lekko szarawa.szczególnie widać to w nocy w ciemnych scenach. To chyba najważniejszy minus tego telewizora(przynajmniej jak dla mnie).
W modelu PS C7000 czerń jest zdecydowanie lepsza ze względu na filtr Real Black panel. Teraz żałuję ze nie wybrałem tego modelu. Pomijając tą czerń telewizor ma sporo zalet. Bardzo dobrze skaluje sygnał SD. nie ma żadnego bzyczenia choć wielu użytkowników tej marki narzeka na to. Dzwięk tez jak dla mnie jest dobry w tym modelu. Posiada szeroką barwę kolorów.Kanały przyrodnicze w HD wyglądają super. Telewizor jest multimedialny. Bez problemu czyta filmy z USB. Filmy z dvd też wygladają dobrze. Jeżeli chodzi blue ray to nic nie mogę napisać gdyż narazie nie posiadam.
To tak krótko o ty modelu. telewizor kupiłem w MM (bez vatu) 4097 zł + 500zł dokupiłem gwarancję na 5 lat. W kartonie była 1szt. okularów 3D
 

ederlezi

New member
Pomijając tą czerń telewizor ma sporo zalet. Bardzo dobrze skaluje sygnał SD. nie ma żadnego bzyczenia choć wielu użytkowników tej marki narzeka na to.

To bzyczenie jest uzależnione od jasności wyświetlanego obrazu , od głośności w pokoju ( otoczenia ) itd... W dzień przykładowo , jak oglądam TV mam ustawioną głośność na powiedzmy 15. W nocy - obudziłbym chyba wszystkich w koło. Głośność ustawiam maks powiedzmy na 5. Wtedy słychać bzyczenie :) Przynajmniej ja to słyszę. Żona , dzieci - nigdy nie narzekały na bzyczenie , ja to słyszę i już. Nauczyłem się to ignorować co prawda , bo w końcu TV 50 hz u dzieciaków w pokoju słysze jeszcze bardziej.

Reasumując - w PS50C7000 słychać bzyczenie , to nie jest ultra cichy telewizor. W dzień nie słychać , w nocy już tak.
 

ederlezi

New member
No więc z ciekawości sprawdziłem coś. Komputer po HDMI , biały obrazek w rozdzielczości 1920 x 1080 , tiff , żaden jpg , wyświetlony w ACDSEE. Jednym slowem full screen z białym tłem , nic poza tym. No i nie jest to idealnie białe , ma jakieśtam pionowe przebarwienia , ale nie przeszkadza mi to w niczym. Sprawdzone na PS50C7000.

Sprawdziłem jeszcze na czarnym tle , obrazek podobnie czarny kolor 1920 x 1080 , tiff i jak się dobrze przyjrzeć to też widać lekkie ( bardzo lekkie, przy czym słowo bardzo jest subiektywne i kogoś może to drażnić ) przebarwienia w postaci pionowych pasów, ale mówiąc szczerze nie zamieniłbym tej plazmy na żadnego LCD czy LEDA , bo wrażenia z filmu w 1080p są niesamowite. Ja nie oglądam na tym telewizorze białych czy czarnych plansz :)
 

dante83

New member
No więc z ciekawości sprawdziłem coś. Komputer po HDMI , biały obrazek w rozdzielczości 1920 x 1080 , tiff , żaden jpg , wyświetlony w ACDSEE. Jednym slowem full screen z białym tłem , nic poza tym. No i nie jest to idealnie białe , ma jakieśtam pionowe przebarwienia , ale nie przeszkadza mi to w niczym. Sprawdzone na PS50C7000.

Sprawdziłem jeszcze na czarnym tle , obrazek podobnie czarny kolor 1920 x 1080 , tiff i jak się dobrze przyjrzeć to też widać lekkie ( bardzo lekkie, przy czym słowo bardzo jest subiektywne i kogoś może to drażnić ) przebarwienia w postaci pionowych pasów, ale mówiąc szczerze nie zamieniłbym tej plazmy na żadnego LCD czy LEDA , bo wrażenia z filmu w 1080p są niesamowite. Ja nie oglądam na tym telewizorze białych czy czarnych plansz :)

Nie wiem czy mamy to samo te pasy jakby to powiedzieću mnie w C7000 były dwa mniej wiecej na srodku z góry do dołu widoczne na czarnym tle swieciły jasniej znowu na jasnych były ciemniejsze ale było je widac tylko na jednolitym kolorze ekranu ( czerń) lub podczas przełączania źródeł sygnału.

Podczaas ogladania nie widoczne ale jak sie już zobaczyło to zaczołem je analizowac i były bardzo ładnie widoczne w dynamicznych scenach jak obraz się porusza w poziomie!!


A juz całkiem super widać to na meczach!!!!!

Poprostu te twa pasy świecąinaczej intensywniej bądz mniej intensywnie!!!

Więc sie wq telefon serwis serwisant przyjechał popatrzył szkoda gadać....

Załatwiłem że zabrali tv na testy tam juz inny serwisant ze on nic nie widzi..... ehh

Pytam czy mogę z własnym materiałem przyjechać i pokazać a ten domnie czy nie mam tego na zdięciu uchwyconego :hmm: załamka psychiczna mnie dopadła. tłumacze ze to na scenach dynamicznych poziomy ruch kamery. dał sie koles namówic abym podjechał z swoim materiałem.


Puściłem meczyk no i zobaczył wywalczyłem wymiane panelu poczekamy zobaczymy.

Pozdawiam
 

ederlezi

New member
Nie wiem czy mamy to samo te pasy jakby to powiedzieću mnie w C7000 były dwa mniej wiecej na srodku z góry do dołu widoczne na czarnym tle swieciły jasniej znowu na jasnych były ciemniejsze ale było je widac tylko na jednolitym kolorze ekranu ( czerń) lub podczas przełączania źródeł sygnału.

Podczaas ogladania nie widoczne ale jak sie już zobaczyło to zaczołem je analizowac i były bardzo ładnie widoczne w dynamicznych scenach jak obraz się porusza w poziomie!!


A juz całkiem super widać to na meczach!!!!!

Poprostu te twa pasy świecąinaczej intensywniej bądz mniej intensywnie!!!

Więc sie wq telefon serwis serwisant przyjechał popatrzył szkoda gadać....

Załatwiłem że zabrali tv na testy tam juz inny serwisant ze on nic nie widzi..... ehh

Pytam czy mogę z własnym materiałem przyjechać i pokazać a ten domnie czy nie mam tego na zdięciu uchwyconego :hmm: załamka psychiczna mnie dopadła. tłumacze ze to na scenach dynamicznych poziomy ruch kamery. dał sie koles namówic abym podjechał z swoim materiałem.


Puściłem meczyk no i zobaczył wywalczyłem wymiane panelu poczekamy zobaczymy.

Pozdawiam

No to czekamy na dalsze info , jak się plazma sprawuje po wymianie panelu :)
 

sebo72

New member
Witam. Odświeżę temat. Mam PS50C450. Problem był z różową plamą widoczną tylko na czarnym tle, telewizor na gwarancji więc zadzwoniłem do serwisu, przyjechał gościu trochu pogrzebał z tyłu i problem znikną. Niestety pojawił się następny, poziome ciemniejsze pasy i znów różowa plama (w innym miejscu) ale widoczne tym razem tylko na białym tle. Czeka mnie znów telefon do serwisu. Czytałem trochu o starszych matrycach Samsunga i ich problemach. A sprzedawca upierał się że w tym modelu jest już nowy typ matrycy. Ech, może miałem kupić Panasonica...
 
Do góry