Samsung PS50C6500 vs. PS50C550 i odswieżanie

ashman

New member
Witam,

nosze sie z zamiarem zakupu TV (jednego z wymienionych w temacie) i chcialbym zadac pytanko odnosnie odsiwezania w tych modelach bo strona producenta nie mowi jasno o tym.
Jak to jest z tym doswieżaniem ? Bo C550 ma ponoć 100Hz podczas gdy model wyższy C6500 ma ponoć 50Hz :) Ktoś to może potwierdzić i powiedzieć jaki to ma (praktyczny) wpływ na jaość obrazu w tych modelach ?
Wiem, znam bolaczki Samsunga z bzyczeniem, jasnoscia itp. ale i tak kupie jednego z nich ;)

Pozdrawiam serdecznie,

Ashman
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie czytaj opisów ze sklepu bo podawane tam parametry telewizorow czesto mają niewiele wspolnego z rzeczywistościa. Baa nawet strony producenta gdzie można sobie porownywac modele bardzo często zawierają błedy co kilka razy namieszało mi w głowie.
 

smigi

New member
Witam Wszystkich!
To prawda 6500 ma nawet nie 50 a 60 Hz. Jest to napisane w instrukcji oraz na naklejce na telewizorze.
 

Fracz

New member
I na który model się zdecydowałeś?
Stoją właśnie przed podobnym wyborem i nie wiem czy jest sens dopłacać prawie tysiaka do modelu 6500, który różni się tylko WiFi.
 

LUPO78

Banned
Witam Wszystkich!
To prawda 6500 ma nawet nie 50 a 60 Hz. Jest to napisane w instrukcji oraz na naklejce na telewizorze.
ta naklejka to tzw tabliczka znamionowa-
proponuję ci się przejść do łazienki i zobaczyć ile będzie miała suszarka do włosów,a też znajdziesz 50Hz
wszystkie urządzenia które podłączasz do gniazdka pracują w tej częstotliwości - monitor 60Hz,TV kineskopowy 100Hz,lcd i plazmy 50,100,200,600Hz
 
Ostatnia edycja:

smigi

New member
No tak, trochę mnie to wtedy zmyliło :oops:. Ale nie nikt jeszcze ostatecznie nie potwierdził, nie nie zaprzeczył, że c6500 ma odświeżanie 100Hz. Jedna opinia sprzedawcy w MM mnie zastanowiła: "problem odświeżania plazm nie dotyczy ze względu na technologię". ???!!!:?: I co Wy na to?
 

smigi

New member
Masz rację ale 600Hz jest to wyświetlanie, a nie odświeżanie.
A tak jest to opisane na stronie Samsunga
"PSB850
Wyświetlanie 600Hz Tak
Odświeżanie 100Hz Technologia 100 Hz Motion Plus

PS50c6500
600Hz Subfield Motion Tak"

Są to dwie technologie nie mające nic ze sobą wspólnego. Więc nie napisali czy wypuścili knota ??
 

smigi

New member
Poszperałem po sieci i oto co znalazłem na jednej ze stron. cytuję:

"wyświetlanie obrazu z częstotliwością 600Hz (Subfield motion)
Czy zauważyliście, że ruchomy obraz wyświetlany na ekranie plazmowym też potrafi się rozmazywać i smużyć? Teraz, patrząc na nowe modele telewizorów plazmowych Samsunga, zauważycie, że bez wyjątku każda scena jest nadzwyczajnie płynna.
Taka jakość obrazu została osiągnięta dzięki zamieszczeniu 12 podpól składowych generujących obraz jednej klatki filmu.
Ponieważ w jednej sekundzie filmu telewizor wyświetla 50 klatek obrazu, otrzymujemy łącznie częstotliwość 600Hz (12 podpól x 50 klatek/s = 600Hz).
Dzięki takiemu rozwiązaniu kontury są wyraźniejsze, przesuwający się tekst jest ostrzejszy, a dynamiczny obraz jest w pełni płynny i naturalny."

i

"technologia 100 Hz Motion Plus
Dzięki umieszczeniu dodatkowych ramek interpolacyjnych między ramkami TV oraz wyświetlaniu obrazu z częstotliwością 100 Hz, zredukowano efekt rozmycia ruchomego obrazu. Bardziej naturalny i płynny ruch można regulować dzięki inteligentnym obliczeniom ruchu obrazów."

Z opisu zasad działania wynika, że jest to coś zupełnie innego. Natomiast efektem jest naturalny i płynny ruch. Tę technologię 600Hz ma również panasonic, więc zasadniczo temat dotyczy nie tylko samsunga. Może wypowiedziałby się ktoś z samsunga i rozwiał wszystkie wątpliwości.
 
Do góry