Samsung PS50C6500 vs LG 50PK760

lesny10

New member
Która z tych plazm jest lepsza waszym zdaniem. Ceny tych modeli są na dzień dzisiejszy dość atrakcyjne - Samsung kosztuje około 4.100 zł, LG 3.600 zł. Początkowo byłem zdecydowany na LCD ale wydaje mi się w tym przedziale cenowym i w tym rozmiarze tv plazma będzie lepsza. Oba modele mocno multimedialne, choć w przypadku LG wiem jedynie, że odtwarza "divx hd" co jest napisane w specyfikacji na stronie producenta. Z wad, które zostały opisane na tym forum to w przypadku Samsunga występuje ponoć tzw. judger, natomiast w przypadku LG wadą jest to ... że to LG (zdaje się, że nie lubicie tej marki). Jak wygląda sprawa refleksów?

Niestety nie udało mi się na własne oczy zobaczyć żadnej z tych plazm. Widziałem jedynie w sklepie LG 50PK350 i w porównaniu do stojących obok LCD Sony 52V5500 i 52W4000 była wyraźnie lepsza moim zdaniem. Proszę o opinie.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
U LG plusem jest to, że TV składany w Polsce. Z tych dwóch wolałbym LG.
Nie wiem jak w wyższych modelach plazm Samsunga, ale w 50C430 system "100Hz" moim zdaniem działa jak 50Hz- widoczne skoki np. napisów.
 

kowal801

New member
Bez reklam
No właśnie w LG powłoki Antyrefleksyjnej w zasadzie nie ma,więc odbija światło jak cholera,normalnie może spokojnie posłużyć jako dodatkowe lustro w pokoju.Żeby nie ten mankament,to ten LG jest oki,warto dodać,że w tej cenie desing ma bezkonkurencyjny .
 

Luki10

New member
Od 3 tygodni używam tej plazmy tj. PS50C6500. Wybierałem z plazm Panasa oraz LEDa Sharpa seria 700, SONY EX500, LG też patrzyłem na te nowe Infinie ale odbicia skutecznie ją skreśliły na początku pojedynku. Na koniec został mi tylko Sharp ale minusy to cena, słabe odtwarzanie multimediów i brak płynności na napisach jaką zauważyłem w Saturnie.

Co do C6500 to mogę napisać kilka zalet i wad:
+ rewelacyjna jakość obrazu SD, idealne skalowanie, płynność
+ kosmiczna jakość i kolory w HD
+ bardzo ładny, super cienka plazma
+ dużo złącz, w tym 2x usb - można podpiąć peny i hdd
+ wbudowany player divx czyta prawie wszystko co możliwe, nie tak jak konkurencja
+ rewelacyjna jakość obrazu divxow, super skalowanie i wygładzanie mpeg
+ sterowanie wszystkiego podpiętego przez hdmi jednym pilotem - można włączyć/wyłączyć PS3, kino :)
- słaby dźwięk, od razu polecam podpiąć się pod kino
- bzyczenie elektroniki słyszalne w plazmach (słychać tylko z małej odległości w kompletnej ciszy)
+ mały pobór mocy jak na plazmę, poniżej 200W
+ funkcje eco w tym czujnik oświetlenia mimo że piszą na www że go nie ma w tym modelu

Niektórzy piszą jeszcze o Judderze, ale ja nie zauważyłem braku płynności na napisach itp materiale. Jest to obecnie jedno z lepszych rozwiązań w klasie 50" ok 4000 zł. Poprawiono wiele wad i jakość obrazu w stosunku do serii B Samsunga.
 

Jaras73

New member
Noooo ... kolego Luki10 ... tym opisem mnie przekonałeś ... bo cały czas się zastanawiałem na "TRÓJCĄ PLAZM" do 4.000 - Samsung 50C550/LG 50PK550/Panas50TXS20. A teraz to lecę i kupuję ...
 

tomekb19

Member
Jak już zakupisz c6500 to napisz mini recenzję :) Mało o niej u nas a jest to chyba najlepsza opcja teraz jeśli ktoś nie chce wydawać +7k na 3d :)
 

lesny10

New member
Od 3 tygodni używam tej plazmy tj. PS50C6500. Wybierałem z plazm Panasa oraz LEDa Sharpa seria 700, SONY EX500, LG też patrzyłem na te nowe Infinie ale odbicia skutecznie ją skreśliły na początku pojedynku....

Porównywałeś PS50C6500 z LG 50PK950? Chodzi mi głównie o odbicia od ekranu. Ja właśnie zastanawiam się który z tych dwóch wybrać. W sumie widziałem je w sklepie stojące obok siebie i ja nie zauważyłem dużych różnic jeśli chodzi o odbicia i jakość wyświtlanego obrazu. Wydawało mi się nawet, że LG był nieco lepszy pod tym względem. Problem w tym, że kosztuje około 1000 zł więcej od Samsunga.

Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o LG to biorę pod uwagę jedynie model 50PK950. Widziałem 50PK550 i był dużo dużo słabszy pod każdym względem od PK950 i Samsunga C6500.
 

Luki10

New member
PK950 niestety nie widziałem, PK550 jedynie i tak jak piszesz gorsze. C6500 testowałem w wersji 58" w Saturnie - obraz FullHD widziałem już wcześniej z tych plazm, ale chciałem zobaczyć obraz z komputera i przede wszystkim divxy i sygnał SD. Wypadło bardzo dobrze. Specjalnie włączałem jeszcze filmy na napisach czy nie ma efektu smużenia ale nie zauważyłem. Obecnie w warunkach domowych tak samo efekt ten jest niezauważalny. Nie jestem więc pewien czy na prawdę Samsung tutaj zrezygnował z tej funkcji czy to tylko taka ściema żeby na modele 3D namówić Klientów. Tak samo w specyfikacjach piszą że jest 1 x USB czy brak czujnika oświetlenia - a ten model to wszystko ma, cała seria C6500. Tak więc jeszcze raz polecam, ew poszukaj gdzieś PK950 na żywo obok C6500 i porównaj czy warto ten 1000 dołożyć. Ja odpuściłem ten 1000 bo miałem dokładać do LEDowego Sharpa ale mnie zawiódł pod wieloma względami, a nie kupuje się tv ze względu na mały pobór mocy :(
 

bigxlx

New member
Jestes pewny ze ten model ma czujnik oświetlenia?
To jest raczej redukcja zuzycie poprzez obnizenie jasności na PAŁE, a nie jak w LG pod wpływem zewnętrznego oświetlenia.
 

Luki10

New member
PK950 już miałem okazję zobaczyć - obraz z demo robi rzeczywiście wrażenie. Samsung C6500 jednak nie odstaje tutaj jakością. LG natomiast przez tą swoją błyszczącą obudowę odpada jeśli ktoś ma dużo światła, oświetlenia lub kominek w pobliżu TV. Tafla jest po prostu zbyt błyszcząca.

Co do pytania poniżej - tak, na prawdę model C6500 ma czujnik oświetlenia, jak włączymy funkcję Eco to im ciemniej będzie w pokoju obraz będzie coraz mniej jaśniejszy. Jak zaświecimy światło znów się rozjaśnij. Więc nie jest to manualne Eco tylko prawdziwy czujnik z ustawieniem czułości w opcjach.
 

tommax

New member
SAMSUNG PS50C6500 - rozczarowany

Wiele naczytałem się bardzo obiecujących informacji na temat tego samsunga. Dość długo chodziłem za telewizorem 46-50 cali i ostatecznie zdecydowałem się na tą plazmę. Moim priorytetem była płynność szczególnie filmów blu-ray. 600 Hz, czas reakcji matrycy 0,0001 wyglądało bardzo obiecująco. Na wystawie też obraz był płynny. Więc się zdecydowałem. Okazało się że obraz 1080p jednak widocznie się tnie. Jedynie 1080i odtwarza płynnie. I nie jest to winą odtwarzacza blu-ray bo sprawdzałem go z telewizorem sharpa i obraz miał doskonałą płynność.
Moja rada, zawsze przed kupnem telewizora proście o podłączenie blu-raya, ZAWSZE!
No i oczywiście tego Samsunga nie polecam. Seria 6, 4500 zł, no i co w zamian. Co z tego że obraz ładny skoro na 1080p się zacina.
 

Prezes59

New member
Wiele naczytałem się bardzo obiecujących informacji na temat tego samsunga. Dość długo chodziłem za telewizorem 46-50 cali i ostatecznie zdecydowałem się na tą plazmę. Moim priorytetem była płynność szczególnie filmów blu-ray. 600 Hz, czas reakcji matrycy 0,0001 wyglądało bardzo obiecująco. Na wystawie też obraz był płynny. Więc się zdecydowałem. Okazało się że obraz 1080p jednak widocznie się tnie. Jedynie 1080i odtwarza płynnie. I nie jest to winą odtwarzacza blu-ray bo sprawdzałem go z telewizorem sharpa i obraz miał doskonałą płynność.
Moja rada, zawsze przed kupnem telewizora proście o podłączenie blu-raya, ZAWSZE!
No i oczywiście tego Samsunga nie polecam. Seria 6, 4500 zł, no i co w zamian. Co z tego że obraz ładny skoro na 1080p się zacina.
Dobra uwaga Tommax ,czytajcie opinie i testy a nie będziecie rozczarowani.Sprzedawcy ukrywają te uwagi i opinie i sprzedadzą to co oni muszą sprzedac.Jezeli chodzi o LG50PK950 to mam go od maja i nie zamieniłbym go na żaden inny.I nie chodzi o wyglad który w/g mnie jest rewelacyjny(bez plastików, tylko szkło i metal) ale chocby o ten dzwięk który jest całkiem niezły, o ta cichą prace(można przyłożyć ucho do TV i nie słychac bzyczenia a inteligentny czujnik oświetlenia jest rewelacyjny i można oglądac kilkanaście godzin dziennie i wzrok się nie męczy(nawet utrzymuje temp.światła na poziomie 3500"K)
 

kradek

New member
Wiele naczytałem się bardzo obiecujących informacji na temat tego samsunga. Dość długo chodziłem za telewizorem 46-50 cali i ostatecznie zdecydowałem się na tą plazmę. Moim priorytetem była płynność szczególnie filmów blu-ray. 600 Hz, czas reakcji matrycy 0,0001 wyglądało bardzo obiecująco. Na wystawie też obraz był płynny. Więc się zdecydowałem. Okazało się że obraz 1080p jednak widocznie się tnie. Jedynie 1080i odtwarza płynnie. I nie jest to winą odtwarzacza blu-ray bo sprawdzałem go z telewizorem sharpa i obraz miał doskonałą płynność.
Moja rada, zawsze przed kupnem telewizora proście o podłączenie blu-raya, ZAWSZE!
No i oczywiście tego Samsunga nie polecam. Seria 6, 4500 zł, no i co w zamian. Co z tego że obraz ładny skoro na 1080p się zacina.

Czy kolega Luki jako posiadacz mógłby zaprzeczyć / potwierdzić informację podana przez kolegę Tommax ? Z racji rożnych nazwijmy to promocji model ten można kupić za ok 3700. Tyle ,że jeśli z full HD jest problem to coś bardzo nie tak by było
 

damiantomek2

New member
Czy kolega Luki jako posiadacz mógłby zaprzeczyć / potwierdzić informację podana przez kolegę Tommax ? Z racji rożnych nazwijmy to promocji model ten można kupić za ok 3700. Tyle ,że jeśli z full HD jest problem to coś bardzo nie tak by było

Podpinam się po to zapytanie bo to faktycznie duża wpadka. No, a byłem już zdecydowany na C6500 bo ceny spadają.
Pozdrawiam
 

kradek

New member
Wysłałem w tej sprawie mail do źródła czyli firmy Samsung. Czekam na oficjalną odpowiedź. Jeśli cos dostanę , poinformuję na forum
 

Wojtek_

New member
Ja też czekam pilnie na informację, bo 22 mam rocznicę ślubu i chciałem go sprezentować małżonce.

Chętnie dowiem się również gdzie go można kupić za 3700 zł. Ja znalazłem najtaniej za 3900 na Skąpcach i Ceneo.

Pozdrawiam.

PS. Jeszcze pytanie do ekspertów. Czy to szarpanie w 1080p może być wynikiem tylko 50Hz odświeżania w tym TV?
Bo przecież TV nie dekoduje sygnału HD tylko go wyświetla choć pewnie zależy to od skalera. Swoją drogą tam gdzie go widziałem na wystawie zawsze był podłączony przez HDMI z sygnałęm HD i nie zauważyłem żadnego szarpania obrazem.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Pojawił sie na moment w niektorych sklepach sieciowym po 3700 ale dawno go juz nie widziałem w zwyklym sklepie taniej niz 4300zl.

P.S. Fajny prezent na rocznice, niby dla żony :)
 

kradek

New member
....
Chętnie dowiem się również gdzie go można kupić za 3700 zł. Ja znalazłem najtaniej za 3900 na Skąpcach i Ceneo.

PS. Jeszcze pytanie do ekspertów. Czy to szarpanie w 1080p może być wynikiem tylko 50Hz odświeżania w tym TV?
Bo przecież TV nie dekoduje sygnału HD tylko go wyświetla choć pewnie zależy to od skalera. Swoją drogą tam gdzie go widziałem na wystawie zawsze był podłączony przez HDMI z sygnałęm HD i nie zauważyłem żadnego szarpania obrazem.

Cena dokładnie wynosiła 3.680 i była to promocja bez VAT - raz w MM później w Saturnie.
Moim zdaniem , ale tu proszę o korektę bo być może pisze głupoty , w TV plazmowych parametr - odświeżanie 100Hz ma chyba mniejsze znaczenie niż 600Hz Subfield Motion.
Pozdrawiam
 
Do góry