Samsung Ps50C530

cactusek

New member
Bez reklam
Zakładam nowy temat o C530 bo w wątku o C550 większość postów jest właściwie o tym pierwszym...
Czy ktoś posiada ten model (c530) i może napisac czy jest on pozbawiony wady poprzednika (B550) jesli chodzi o migotanie kontrastu w niektórych sytuacjach. Sporo osob na forum pisze że go posiada ale nikt jasno nie napisał jak to jest w tym przypadku.
Poza tym ktoś znalazł jeszcze jakies wady tego modelu oprócz rozjezdzania sie dzwieku z obrazem podczas odtwarzania z USB?
 

tHe_mRuWa

New member
Ja go mam i nie zauważyłem żadnego migotania ani również rozjeżdżania się dźwięku przy odtwarzaniu z USB. A już sporo filmów/seriali obejrzałem na nim począwszy od zwykłych divx po 1080p może to kwestia tego że oglądam z dysku USB, a nie z pendrive których wydajność często jest mierna.
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to buczenie/bzyczenie - na początku rzeczywiście było dosyć głośne, ale teraz po niespełna tygodniu jest już zdecydowanie mniej słyszalne, więc albo się przyzwyczaiłem albo rzeczywiście się TV wyrobił :)
 

mlyniu

New member
posiadam telewizor od 3 tygodni i jestem z niego bardzo zadowolony , zadnego migotania czy powidoków. Idealny do konsoli obraz bajka. Co do buczenia to na poczatku było to wkurzające bardzo ale teraz chyba telewizorek sie dotarł i prawie tego nie słychac , mysle ze po dluzszym czasie buczenie ustąpi , natomiast nie wiem jak podłączyć dźwięk z tv do amplitunera który nie ma wyjscia optycznego tylko same analogowe cinch , kiedy podłaczam go analogowo to dzwiek nie dziala . dziala tylko jak podlacze przez słuchawki ale dzwiek jest lipny strasznie wiec chyba pora zmienic amplituner z wyjsciem optycznym. Ogólnie polecam ten telewizorek.
 

cactusek

New member
Bez reklam
No i ceny Samsungów serii C spadły o 300zl (ceneo). To chyba pozytywny skutek zakonczenia promocji "system zwrotu kasy". Chyba kupie w tym tygodniu telewizorem :) Zastanawiam sie czy nie wziaść C550 bo kosztuje juz tylko 3000zl chociaz zdecydowany byłem na C530.
 

jan36

New member
Ja go mam i nie zauważyłem żadnego migotania ani również rozjeżdżania się dźwięku przy odtwarzaniu z USB. A już sporo filmów/seriali obejrzałem na nim począwszy od zwykłych divx po 1080p może to kwestia tego że oglądam z dysku USB, a nie z pendrive których wydajność często jest mierna.
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to buczenie/bzyczenie - na początku rzeczywiście było dosyć głośne, ale teraz po niespełna tygodniu jest już zdecydowanie mniej słyszalne, więc albo się przyzwyczaiłem albo rzeczywiście się TV wyrobił :)

Witaj. Czy możesz zdradzić jaki masz dysk i jak odtwarzasz dźwięk z dysku bo mnie z pena nie odtwarza po optyku. Nie mogę też dojść do tego jak odtworzyć napisy.
Dzięki za podpowiedź.
Jan
 

pavoolon

New member
witam,

też mam ten telewizor i zauważyłem problem z bielą. jeśli scena jest ciemna to biel aż kłuje w oczy, ale gdy całe tło jest jasne to staje się ciemna i brudna. odpalenie ciemnego menu powoduje, że biel po bokach ekranu staje się w momencie jasna i inensywna, czyli tak jakby telewizor nie był w stanie wygenerować jasnej bieli na całym ekranie. też tak macie?

mam też pytanie, czy wiadomo już coś na temat zmiany modelu na wyższy w menu serwisowym, tzn czy ma to w ogóle sens i na jaki. firmware mam najnowsze z końcówką 1018

pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
nie sądze żeby dało sie zmienić C530 na C590, możliwa jest na pewno zamiana z C550 na C590 ale głowy nie daje ze przejdzie to z europejskim modelem. W Usa na pewno ale tam nie ma PAL tylko NTSC więc moga być niezłe klocki z analogiem :)
 

pavoolon

New member
a na 6500 się nie da? serie B można było przerobić z B550 na B650 z tego co kojarzę:)

PS. a co ma kalibracja do ciemnej i brudnej bieli na całym ekranie? jak jest mało białych fragmentów to jest jasna i ostra
 

jayzet

New member
Mam od 3 tyg. PS50C551 (matryca chyba ta sama co C530, różnice tylko w obudowie - 'design' i trochę w wejściach). Przed zakupem byłem zdecydowany na Panasonica s20, ale żonie bardziej do gustu przypadł Samsung, a ja zaoszczędziłem 1 k. Do tej pory jestem bardzo zadowolony z zakupu - sygnał z C+, kanały HD wymiatają. Buczenia nie słyszę, żadnych powidoków, oglądam głównie sport i filmy. Przy dziennym oświetleniu tv zmienia się w lustro, ale dotyczy to wszystkich plazm. Chociaż kumpel kupił LCD Sony led i problem ma dokładnie taki sam z odbijaniem światła - matryca lcd jest pokryta szkłem w celu zabezpieczenia.
Ogólnie polecam - stosunek jakości do ceny naprawdę bardzo dobry.
Czy ktoś mógłby wrzucić ustawienia zaawansowane obrazu? Jadę na fabrycznych, a chyba chciałbym coś zmienić.
 

Berserker

New member
Kupiłem C530 w czerwcu. Buczenie potworne (mam duży salon z aneksem kuchennym i telewizor zagłuszał lodówkę!), oraz smugi na ekranie (pionowe i poziome) dobrze widoczne na białym, oraz jasno niebieskim, jasno zielonym i żółtym.

Po zgłoszeniu reklamacji i odczekaniu blisko miesiąca (na szczęście telewizora mi nie zabrano - kurier wymienił mi TV na nowy w domu) przywieziono mi nowy egzemplarz (ciekawostka: miał datę produkcji 6 dni wcześniejszą! - nawet widziałem przez moment powidok z ekranu testowego). Ten ma bardzo słabo widoczne smugi (i jest ich dużo mniej) tylko na jednolitym białym tle (trzeba wiedzieć czego szukać aby się ich w ogóle dopatrzeć) i nie buczy, więc uznałem że jest ok.

Co do jakości obrazu to naprawdę czepić się nie mogę. Kolory po prostu bajka, a miałem wcześniej plazmę sama42A456 i mam pewne porównanie.

Jeżeli chodzi o migotanie to go nie ma. Ściągałem nawet jakieś testowe filmiki, na których jeżeli telewizor ma taką wadę od razu to wychodzi i w/w efektu nie stwierdziłem.

Jedyne czego można się czepić to obraz 16/9 nadmiernie przeskalowany (wbrew pozorom puszczenie po HDMI 1080p w 16:9 nie daje natywnego obrazu - telewizor ucina ok 0,5cm margines po wszystkich stronach). Oczywiście można włączyć opcję "dopasuj do ekranu" i ma się ideał, ale wtedy nie działa ochrona przeciw wypalaniu pikseli, a z tego lepiej chyba nie rezygnować. Brak tego zabezpieczenia przy natywnej rozdzielczości uważam za sporą wadę.
 

szymeqq

New member
Witam!

Chciałem się dowiedzieć czy ta plazma nada się do moich wymagań.
Mam pokój około 20 m2, na poddaszu użytkowym w domu, mam możliwość zaciągnąć okna roletami 99% czyli mam w dzień noc. Około 3 metry od ekranu możliwe więcej. Przedewszystkim PS3 i filmy Blu Ray i podłączona Cyfra + z całym pakietem HD. Co sądzicie czy nada się ta Plazma? Nie ukrywam, że kusi mnie głównie niska cena za duzą przekątną i super kolory. Pozdrawiam
 

szymeqq

New member
Idealnie cichego nie musze miec ale tez nie chce miec takiego jak pisza na tym forum inni, "jakby stali pod linia wysokiego napiecia" chociaz rozmawialem z pracownikiem Saturna i mowil ze bez problemu wymieniaja na inny egzemplarz. Takze chyba sie zdecyduje :)
Pozdrawiam
 

Darkowi

New member
Bawiąc się tą plazmą w MM zauważyłem okropnie wolne przełączanie kanałów - jakieś 3 sekundy.
Obsługa twierdzi, że tak jest na tunerze cyfrowym...
Potwierdzacie to?
To byłaby makabryczna rzecz!
 

kuma85

New member
Na wstępie witam i pozdrawiam wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy post.

Kupiłem ten telewizor parę dni temu (16.12.2010) i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Ekran jest wielki a obraz rewelacyjny. Korzystam z Cyfry+ i nie mam żadnych kanałów HD ale mimo wszystko obraz jest po prostu boski. W moim egzemplarzu ( Samsung PS50C530C1W ) nie spotkałem się jeszcze (odpukać:) ) z żadnym "buczeniem" o którym tutaj tak piszecie. Oglądanie filmów z Pendriva to czysta przyjemność, nic nie przycina ani nie rozjeżdża tak jak to kolega wyżej napisał. Żadnego migotania też nie zauważyłem a już ładnych parę dziesiąt godzin przed plazmą spędziłem:).

Denerwują mnie dwie rzeczy:
1. długie przełączanie zdjęć z pendriva w trybie pokazu slajdu (prędkość ustawiłem na szybko)
2. obawiam się efektu wypalenia tzn zaobserwowałem że często pozostają ślady po poprzednim programie (logo stacji i od ilu lat można dany program oglądać) Oczywiście ochronę przed wypaleniem włączyłem i ustawiłem następująco : skok pikseli włączony (4,4,4min), czas aut.ochrony 10 minut, wyszarzanie boków: ciemna, ale obawiam się że może to nie wystarczyć szczególnie gdy oglądam jakiś program a dół i góra ekranu jest czarna.

Troszeczkę się rozgadałem (rozpisałem :)) także kończę jak na razie i jeszcze raz pozdrawiam serdecznie :)
Kuma
 

baka1991

New member
Witam

Dwa dni temu zakupiłem samsunga 50c530 i mam pewien problem z czernią, mianowice ustawialem ekran nawet chyba bralem ustawienia z poprzedniego tematu, czern po prostu jest szaarawa jak zapuścilem film z ps3 blu ray to pasy szarawe. Wie ktos moze co moze byc przyczyną, moze nie zabardzo jest wygrzany TV ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry