Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

Tivi

New member
Dzięki GRajza za szybką odpowiedź.
Postaram się jeszcze dzisiaj po pracy Go odebrać.
Jak sie nie wyrobię to dopiero jutro.
A te wymiary potrzebne mi są aby odpowiednio dużym autkiem pojechać.
 

neon1979

New member
Byc moze sa modele bzyczace glosniej i ciszej. U mnie z 3m bylo cos strasznego (ciagle slyszalem ten bzyk w tle). Dochodzi dokladnie z matrycy ale prawie ze srodka (troche prawa-gora) i skierowany centralnie na wprost - czyli tam gdzie zazwyczaj ogladajacy siedzi ! :( jak patrzysz/sluchasz z kata juz tego nie slychac. Nie chodzi o kanaly ale raczej co jest wyswietlane - wedlug mnie przy duzej ilosci czerni jest najgorzej ! Glosniki nie maja tu chyba nic do rzeczy poniewaz na mute nic sie nie zmienia - to bzyczy jakas elektronika (pewnie sterowanie matrycy).

sztefan
Aż strach mnie ogarnia jak pomyślę że może mój SAM zacznie głośniej bzykać. Myślałem jak teraz nie bzyczy za głośno to tak będzie przez cały czas, a tu słyszę że to wcale nie jest pewne.:-(:-(
Jeśli chodzi o głośniki to pomyśłałem sobie że skoro bzyczenie skierowane jest centralnie na widza a fonia z telewizora wali w podłogę, to jakby te dzwięki szły w jedną stronę ........ w sumie dałoby efekt mniejszego dyskomfortu wywołanego bzyczeniem.
 

sztefan2

New member
Aż strach mnie ogarnia jak pomyślę że może mój SAM zacznie głośniej bzykać. Myślałem jak teraz nie bzyczy za głośno to tak będzie przez cały czas, a tu słyszę że to wcale nie jest pewne.:-(:-(

Jesli teraz nie jest zle to chyba nie powinno sie pogorszyc.
Ja mam nadzieje ze uda sie zamowic prezentacje u Kiki'ego 2-3 modeli i wsrod nich bedzie 850/650 nie brzeczaca (ewentualnie nie slyszalna z 2m) :)
 

sztefan2

New member
Bylem w Saturnie i akurat staly Sam B850 (58") i LG 8000 obok siebie i subiektywnie stwierdzam ze Samsung gra duzo lepiej (czernie, wygladzanie - obraz byl niskiej jakosci).

Pozniej podpialem tez dysk przez USB i chcialem odpalic mkv (to byl "The.Dark.Knight.2008.PROPER.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE") - LG wywalil nieobslugiwany format natomiast starszy model Sama B650 odpalil bez problemu z dzwiekiem i textem :) Jedyna zaleta LG to sprawniejsze przewijanie plikow .mkv (w przypadku Sama strasznie zamula jak chcesz sobie przesunac pasek postepu filmu) - nie wiem czy po upgrade softu byloby lepiej.

Wiem ze to moze nie ten watek - ale szukam i nie moge znalezc czy oprocz plazm Samsunga i LG inni producenci maja w ofercie plazmy obslugujace divx/mkv przez USB i inne dodatki jak DLNA ktore posiada Samsung na przyklad ?
Panasonic - wiem lepiej swieca - ale sa chyba praktycznie gole jesli chodzi o peryferia (obsluga karty SD :) to troche malo). Pioneera nie patrzylem bo to nie ta polka cenowa.
 

Krvavy

New member
Jako, że od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany LCD'ka 32 na coś porządnych rozmiarów poważnie rozważałem zakup B850. Lekko przestraszony wpisami w tym wątku zacząłem przeglądać fora zagraniczne i wychodzi na to że z tym buczeniem to jest globalna afera. Buczą B860 i B850 w USA, w Kanadzie, Australii i Europie. Na AVS jest ponad 100 stron wątku o buczeniu tych plazm 09 Samsung B series "buzz" thread [NO PRICE TALK] - AVS Forum
a na Cnecie jest wątek o pozwie zbiorowym przeciwko Samsungowi, który w USA dokładnie tak samo olewa klientów jak u nas i nie chce przyznać, że coś w tych plazmach jest spieprzone Samsung B series plasma buzz class action suit - CNET Samsung Forums
Skoro więc w krajach, gdzie troska o konsumenta jest zdecydowanie wyższa niż u nas "ofiary" Samsunga nie mogą nic zdziałać, to nie sądzę, żeby u nas było to możliwe. Pocieszające jest to, że w USA zaczynają oddawać kasę. Gdyby tylko, poza tym bzyczeniem, to nie był tak dobry telewizor, sprawa budziłaby chyba mniej emocji. Ciekawe, czy Samsung zmieni postawę. Wygląda na to, że ich reputacja została poważnie naruszona.
 

Jorik69

New member
Wygląda na to, że ich reputacja została poważnie naruszona.

Przyznam, że bardzo mnie zdziwił brak reakcji szajsunga na powtarzające się sygnały o tym, jak rzężą produkowane przez nich buble. W moim przypadku skończyło się tak, że z dużym trudem wymusiłem przyjęcie bubla przez sprzedawcę. Zresztą zaraz wystawiono go na sprzedaż...

Zrażony do szajsunga w końcu skorzystałem z nadarzającej się okazji i kupiłem LG50PQ6000. Wprawdzie tylko HD ready i ma mniej bajerów, ale za to pracuje BEZGŁOŚNIE. Do tego ma też wbudowany odtwarzacz z USB, który działa całkiem poprawnie. Porównując oba modele muszę przyznać, że choć obraz Full HD 850 jest bezkonkurencyjny, to przy sygnałach, jakimi dysponuję (włączając odtwarzacz Blu-ray) nie mogę narzekać. Wyższość 850 dawała się dostrzec głównie na pokazie zdjęć. Z drugiej strony LG ma o niebo lepsze głośniki, co z pewnością ma związek z grubością (70mm) odbiornika. Nie wiem, na czym to polega, ale jak dotąd nie zauważyłem powidoków, nawet po kilkuminutowym zatrzymaniu obrazu na napisach, na co 850 reagowała wyraźnym (acz nietrwałym) śladem na ekranie.

Podsumowując szajsung zraził mnie do siebie na długo. Myślę, że skutecznie zraziłem też co najmniej kilkunastu potencjalnych klientów w bezpośrednich kontaktach. Ile zraziło się czytając moje wpisy nie wiem. A przecież jest nas wielu. Dlaczego szajsung o to nie dba?

Akurat w Polsce wchodzi nowelizacja prawa pozwalająca na pozwy zbiorowe. Może nabici przez szajsunga w bzzzyka powinni się zorganizować i zawalczyć o swoje prawa? Jako grupa mogliby spokojnie wynająć dobrego prawnika i opłacić sensownych rzeczoznawców. Powodzenia!
 

BelYaal

New member
A ja powiem, ze te forum to ZŁO... czlowiek sie naczyta i pozniej szuka, a jak szuka to i znajdzie.
Mam poziam bzykania taki, ze wlasciwie go nie ma i gdyby nie forum to nawet bym nie zauwazyl, po przeczytaniu szukalem jak dziki tego i na szczescie nie przeszkadza mi.
Potem niestety natrafilem na tekst o utraty czerni w plazmach Panasa i kurna jak durny przygladam sie u siebie, czy nie ma tego objawu.
Normalnie chyba przestane tu wlazic :lol:.
 

jarecki77

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem tego tv. Kupilem go w neo24 za 3100zł - mysle ze cena super. Mam tylko pytanie jak ogladam np eurosporthd z cyfry tuner ferguson 8800hd to po wcisnieciu przycisku info na pilocie od tv pokazuje rozdzielczosc i 50Hz. Dlaczego tylko 50Hz ????
 
Ostatnia edycja:

jarecki77

New member
jeśli b850 to zdecydowanie cena super :D
jak z bzykaniem? ;)


tak 850, wg mnie cichy egzemplarz. w sumie kupilem 2 szt jeden october 2009, drugi january 2010
i obydwa ciche. tzn cos tam slychac ale nie przeszkadza to w ogole nawet jak glosnosc jest ustawiona na 4-5.

ps. wie ktos dlaczego jest to 50HZ ??? czy tak ma byc ?
 

Tivi

New member
i jaki Ci się trafił? cichy? ;)
Wczoraj wieczorem odebrałem Go osobiście w W-wie.
Przed zapłatą sprawdziłem czy nie jest uszkodzony zewnętrznie i czy jest rzeczywiście jest nówką sztuką nie śmiganą.
Data prod: styczeń 2010 :lol:
Po przywiezieniu do domu i rozpakowaniu postawiłem go na razie na podstawie.
Następnie :blagam::blagam::blagam: aby był bez pszczoły.
Włączyłem iiiiiiiiiiiii chyba jest cichy :D:D:D
Piszę chyba bo nic żadnych pisków - bzyków - brzęków nie słyszałem.
Ale to było pierwsze moje odczucie, wsłuchiwałem się i nic takiego niepokojącego nie słyszałem.
 

VANT

New member
tak 850, wg mnie cichy egzemplarz. w sumie kupilem 2 szt jeden october 2009, drugi january 2010
i obydwa ciche. tzn cos tam slychac ale nie przeszkadza to w ogole nawet jak glosnosc jest ustawiona na 4-5.

ps. wie ktos dlaczego jest to 50HZ ??? czy tak ma byc ?
a czego oczekiwałeś??
tak ma być...TV nie obsługuje nic powyżej 60Hz (ntsc), 50Hz (pal), a marketingowe 600Hz czy temu podobne to tylko postprocesing sygnału wejściowego 50/60Hz.
Tak więc nie podepniesz np. ps3, aby grać w gry 3d które wymagają 120Hz.
 

GRajza

New member
cena szok! pogratulować tylko!

no i fajnie, że nie bzyczy
mój jednak bzyczy, będę oddawał do serwisu
tylko nie wiem kiedy jeszcze ;)
w dzień nie przeszkadza, ale wieczorem słyszę z 3-4 metrów przy cichym odsłuchu...

kurcze, chętnie bym u kogoś, mówiących, że nie bzyczy posłuchał tego TV, bo może ja mam coś za ostry słuch :D
 

jarecki77

New member
a czego oczekiwałeś??
tak ma być...TV nie obsługuje nic powyżej 60Hz (ntsc), 50Hz (pal), a marketingowe 600Hz czy temu podobne to tylko postprocesing sygnału wejściowego 50/60Hz.
Tak więc nie podepniesz np. ps3, aby grać w gry 3d które wymagają 120Hz.

Ok. wiem ze 600Hz to tylko jakiś tam marketing ale tv podobno jest 100Hz

kurcze, chętnie bym u kogoś, mówiących, że nie bzyczy posłuchał tego TV, bo może ja mam coś za ostry słuch

możesz wpaść mieszkam na południu
 
Do góry