Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

Jorik69

New member
W sklepie ciężko...

no i teraz pytanie tylko jak cicho będzie w sklepie...
bo musisz się odsunąć trochę ;) i sprawdzić czy słyszysz bzyczenie i czy Ci przeszkadza
z bliska będziesz słyszał każdą

IMHO w sklepie jest naprawdę ciężko ocenić jak głośno jazgocze odbiornik. Spróbuj wybrać się jakoś przed otwarciem czy może zostań po zamknięciu? W Euro zgodzili się na chwilę wyłączyć głos we wszystkich odbiornikach (wyciszyć źródło sygnału). Może i ci się zgodzą?

Tak czy owak ciężko jest coś ocenić na głównej sali. Słuch szybko się adaptuje do poziomu tła. W ten sposób sprawdzisz, że jak urządzisz imprezę, to goście będą zadowoleni :-D

Natomiast żeby sprawdzić, czy również i Ty będziesz, gdy wieczorkiem puścisz film musiałbyś się zamelinować w naprawdę cichym pomieszczeniu.

Z własnych doświadczeń mogę jedynie napisać, że jak w końcu zwróciłem bzzzyczący egzemplarz i później "spotkałem" go na sali ekspozycyjnej, to wydawało mi się, że jest Ok - ale to było w czasie normalnej pracy sklepu, przy wielu "gadających" odbiornikach.

Powodzenia!
 

andip

New member
Czy mozecie krotko napisac jak najlepiej sprawdzic na miejscu czy bzyczek czy nie-bzyczek ? Czy jest jakies demo (jak wlaczyc w menu ?) moze w TV ktore mozna odpalic i sie pobawic jaskrawoscia/kontrastem aby nasluchac buczenie ? Bede wdzieczny za sugestie i rady.

Jeżeli masz możliwość to postaraj się odsłuchać ten TV, najlepiej przed zamknięciem sklepu, gdy nie będzie już wielu klientów. Głośność do zera i przyłóż ucho do matrycy. Z tego co udało mi się sprawdzić to w większości przypadków bzyczenie dochodzi ze środkowej części i górnego, prawego rógu matrycy (ale to nie reguła) - jeżeli nie usłyszysz żadnego brzęczenia w sklepie to z dużym prawdopodobieństwem będziesz miał cichy egz., choć może w domu min. brzęczenie usłyszysz jednak ono nie będzie ci przeszkadzać.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

smiglostopy

New member
Po kilku miesiacach obcowania z tym TV stwierdzam, ze:
albo bzzz obiektywnie zniknal (nie moge tego definitywnie stwierdzic bo nie mam odpowiedniego sprzetu);
albo moj sluch tak sie adoptowal, ze zupelnie bzzz nie slysze.
Tak, czy tak, jest dobrze.
 

wofel

New member
Po kilku miesiacach obcowania z tym TV stwierdzam, ze:
albo bzzz obiektywnie zniknal (nie moge tego definitywnie stwierdzic bo nie mam odpowiedniego sprzetu);
albo moj sluch tak sie adoptowal, ze zupelnie bzzz nie slysze.
Tak, czy tak, jest dobrze.


Ja mam go już ponad miesiąc i też mam wrażenie że się trochę wyciszył z tym bzzz ale to może ja się już zaadaptowałem do tego buczenia, może uda mi się załatwić sonometr to sprawdzę co i jak.
 

apa-sf

New member
No to telewizor dojechał. Kurier dzisiaj przywiózł karton do biura. Wyglądał na nieuszkodzony. Po rozpakowaniu, postawieniu i zdjęciu folii zauważyłem w jednym narożniku ekranu takie coś:
h ttp://img695.imageshack.us/i/cos2.jpg/
h ttp://img714.imageshack.us/i/cos1.jpg/

(w linkach trzeba usunąć spację po h)

Wygląda to trochę jak jakaś folia, no ale chyba niestety na ekranie nie ma żadnej foli? Próbowałem delikatnie zahaczyć to paznokciem, bez rezultatu. Cóż to może być i co z tym zrobić? Telewizor uruchomiłem i w nraożniku nie widzę jkaiś przekłamań w obrazie.

pytanie dodatkowe: czy firmware T-CHU7DEUC to najnowsza wersja?

Mam model z January 2010 i niestety coś tam trochę bzyka, zobaczymy jak to będzie w praniu po kilku godzinach pracy i obejrzeniu czegoś nocą.
 
Ostatnia edycja:

krystian_man

New member
Problem z internetem

Przy próbie połączenia z internetem wyskakuje komunikat " połaczenie nie powiodło się na skutek zakłóceń...", DLNA działa bez problemu, po podłączeniu do sieci laptopa na tym samym kablu internet jest. Ewidentnie jest to wina TV tylko jak to naprawić, reset ustawień sieci nie pomaga, test sieci przechodzi prawidłowo.
 

apa-sf

New member
Mam problem z DLNA - telewizor nie wykrywa serwera zainstalowanego na laptopie. Telewizor bezproblemu przechodzi test sieci, widgety internetowe działają, laptop może pingować telewizor. W czym może leżeć przyczyna? Przy uruchamianiu przycisku media.pl telewizor na liście urządzeń pokazuje jedynie wpięty pendrive usb.
 

CreativePL

New member
h ttp://img695.imageshack.us/i/cos2.jpg/
h ttp://img714.imageshack.us/i/cos1.jpg/

Mam model z January 2010 i niestety coś tam trochę bzyka, zobaczymy jak to będzie w praniu po kilku godzinach pracy i obejrzeniu czegoś nocą.
Wygląda na folię... może dobrze przyklejona.

Nie zapomnij napisać jak nowa seria produkcyjna się sprawuję ;)

Mam problem z DLNA - telewizor nie wykrywa serwera zainstalowanego na laptopie.
Wina laptopa raczej. Jaki masz system? Może coś źle z ustawieniami/kodekami/firewallem
 

Delta

New member
Teraz wam zapodam hita J)
Po 3 tygodniach panowie przywieźli mi telewizor z serwisu zgłoszonego ze względu na bzyczenie oczywiście. Wymienili cały panel!! I co?? I o dziwo jest spory efekt. Oczywiście telewizor nie jest cichy tzn. bzyczenie jest słyszalne z tyłu ale za to:

Nie ma różnic w natężeniu bzyczenia między rodzajem koloru jasny/ciemny co do tej pory było obłędem

Bzyczenie wyraźnie słychać dopiero przy poziomie 3 a nie 5 a to jest znacząca różnica

Bzyczenie nie przeszkadza w oglądaniu filmów wieczorem bo jest jednostajne i wtapia się w tło razem z buczącym HDD z dekodera UPC i szumami z za okna

Zrobiłem pomiary:
Z 3,5 metrów 29,8DB
Z 1 metra 30,9 DB
Z tyłu 32,00 DB

A więc jest to absolutnie do zaakceptowania I naprawdę jestem zaskoczony

Są tylko 3 rzeczy co mnie zastanawiają

Nowy panel jest jakby bardziej odblaskowy przynajmniej tak mi się wydaje
Telewizor wydaje zapach zbliżony do nowego laptopa
Po wymianie panelu nie straciłem wcześniejszych parametrów obrazu co jest dziwne jeżeli założymy że wejście do menu serwisowego kasuje ustawienia. To co Serwis wymienił panel i po prostu tak sobie włączył
 

daruddg

New member
No to telewizor dojechał. Kurier dzisiaj przywiózł karton do biura. Wyglądał na nieuszkodzony. Po rozpakowaniu, postawieniu i zdjęciu folii zauważyłem w jednym narożniku ekranu takie coś:
h ttp://img695.imageshack.us/i/cos2.jpg/
h ttp://img714.imageshack.us/i/cos1.jpg/

(w linkach trzeba usunąć spację po h)

Wygląda to trochę jak jakaś folia, no ale chyba niestety na ekranie nie ma żadnej foli? Próbowałem delikatnie zahaczyć to paznokciem, bez rezultatu. Cóż to może być i co z tym zrobić? Telewizor uruchomiłem i w nraożniku nie widzę jkaiś przekłamań w obrazie.

pytanie dodatkowe: czy firmware T-CHU7DEUC to najnowsza wersja?

Mam model z January 2010 i niestety coś tam trochę bzyka, zobaczymy jak to będzie w praniu po kilku godzinach pracy i obejrzeniu czegoś nocą.

Wygląda to naprawde dziwnie, zwarzywszy na fakt że na ekran nie naklejają żadnej foli tylko na ramke i to bardzo łatwą do zdjęcia, ja bym wezwał serwis czy też zgłosił do sklepu, nie wiem co to jest, może coś z matycą czy raczej z szybą ochronną, może nie polakierowana cała, dla mnie to nie do zaakceptowania :), ochydnie wygląda. Możliwe że to jakaś folia, ale piszesz że nie wyczówasz foli. zanieś zdjęcia do sklepu, niech osądzą.
 

neon1979

New member
Witam
To mój pierwszy post na tym forum. Jestem szczęśliwym posiadaczem B850 od kilku dni. Długo się zastanawiałem na wyborem nowego TV poprzednio miałem LCDka również firmy SAMSUNG i powiem szczerze nie było z nim żadnych problemów. Może dlatego że nie jestem wymagającym użytkownikiem a w sprawach audio-video zaliczam się do laików. Pewnie bym dawno kupił jakiegoś LCD lub może LEDa ale od czego jest internet, poczytałem, popytałem i już wiedziałem że będzie PDP. Poprzedni mój wybór TV (około 2,5 roku temu) uznałem za nieświadomy ponieważ żyłem w przekonaniu iż plazma to technologia przestażała, odchodząca w cień. Bardzo się myliłem!!. Zakupu 850tki dokonałem dopiero niedawno gdyż czytając te formu bałem się wady bzzzzzzzzzzzyczenia. I cóż można powiedzieć po kilku dniach spędzonych z SAMSUNGIEM:
- wygląda rewelacyjnie a powieszony niemal zlewa się ze ścianą, niestety są tego również wady gdyż ciężko podłączyć np USB
- trochę bzyczy ale na akceptowalnym poziomie, z resztą czasami w cale tego nie słychać wydaje mi się że najbardziej zaraz po włączeniu
- martwią mnie powidoki wcześniej nie miałem z tym problemu (LCD) a teraz po kilku minutach jak się dobrze z bliski przyjżeć to widać logo stacji poprzednio oglądanej. Zastanawiam się czy to normalne bo ustawiłem opcje obrazu na EKO i zmieniejszyłem kontrast oraz jasność.
- dzwięk jest co najwyżej przeciętny, skierowany w dół, płaski i daje efekt jak bym słuchał głośną rozmowę za ścianą:( ale od czego jest kino domowe
- obraz super (naturalne kolory, dobra płynność ) po mimo iż mam MULTIMEDIĘ a ich sygnał pozostawia wiele do życzenia, HD rewelacja a FHD jescze nie widziałem ale nie mogę się doczekać.
- USB w TV do tej pory nie miałem a teraz wiem ile człowiek na tym traci
Mam pytanie może ktoś mi pomoże. W Multimedii mam telewizję analogową i tzw. cyfrową jak podłączyłem TV to wyszukał mi wszystkie programy. Przez dekoder cyfrowy (idzie przez HDMI) wyszstko jest OK ale z analogwymi programami całkowicie nie. Pokazuje mi tylko TVP1 (zacina się na maksa) i TVP 2 (chodzi bez problemów) reszty nie ma wcale........???Nie wiem gdzie tkwi problem czy w ustawieniach TV, czy coś z sygnałem z MM.
 

Kasper_B

New member
Witam

- wygląda rewelacyjnie a powieszony niemal zlewa się ze ścianą, niestety są tego również wady gdyż ciężko podłączyć np USB
.

witam
ja mam uchwyt grubosci ok 9mm wiec tv wyglada jak przyklejony! :) do USB zastosowałem przedłużacze i wtyczki przykleilem z boku tv na tych zaczepach co daja w komplecie z tv do kabli.
pozdrawiam
kasper
 

krystian_man

New member
Nie działa mi internet na tv, dzwoniłem na infolinie i ponoć od początku lutego maja jakieś prace aktualizacyjne i może być problem z połączeniem.

Działa wam internet na tv?
 

pajper

New member
Wczoraj sobie z tym poradziłem.Po wgraniu aktualnego oprogramowania należy wcisnąć na 15-20 sekund EXIT.
UWAGA - powoduje to przywrócenie ustawień fabrycznych, od początku należy wpisać język , wyszukać wszystkie programy itd.
Po tym zabiegu wszystkie widgety chodzą bez zastrzeżeń
 

krystian_man

New member
Wczoraj sobie z tym poradziłem.Po wgraniu aktualnego oprogramowania należy wcisnąć na 15-20 sekund EXIT.
UWAGA - powoduje to przywrócenie ustawień fabrycznych, od początku należy wpisać język , wyszukać wszystkie programy itd.
Po tym zabiegu wszystkie widgety chodzą bez zastrzeżeń

mam aktualne oprogramowanie wgrane i reset zrobiony.

Po wciśnięciu przycisku Internet wyskakuje komunikat funkcja nieobsługiwana
 
Do góry