Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

sielus

New member
Ja dziś dostałem info z Neo iż mój egzemplarz dotarł do nich, oczywiście ich nawiedziłem, odpakowałem TV, uruchomiłem w cichym pomieszczeniu i zdecydowanie nie bzyczał tak jak poprzedni. Owy egzemplarz jest ze stycznia 2010, jutro przywiozą mi go do domu to się dopiero okaże co i jak. Ale w sklepie musiałem przyłożyć ucho do tylnej obudowy aby usłyszeć bzyk, tak że jestem dobrej myśli - poprzedni z 30cm to wywiercał dziurę w mózgu :).
Noc zapewne spędzę na modlitwach :blagam::blagam::blagam::blagam::blagam:.
 

Prof1906

New member
Prąd

Właśnie dostałem nowe rachunki za prąd :idea: ;];] TV mam od października i byłem ciekaw jak to się odbije na płatnościach. Pozytywne zaskoczenie gdyż nic się nie zmieniło ;)
Tak że wszyscy którzy twierdzą że plasma bierze dużo prądu (więcej niż LCD) niech się schowają ;];]
 

sielus

New member
Jestem po pierwszych testach nowego egzemplarza ;). Zdecydowanie jest lepiej, znaczy słychać tam jakiś bzyk, jednak to zupełnie co innego niż w poprzednim. Przede wszystkim nie zaczyna wiercić na jasnych kolorach, teraz bzyk jest cichutki i co najważniejsze - niemal jednostajny. Co ciekawe na jasnych kolorach jest niemal bezgłośnie, natomiast na czarnym po wsłuchaniu, da się go usłyszeć. Zdecydowanie jest na akceptowalnym poziomie. Aby nie było zbyt pięknie to coś nie mogę na odmianę znaleźć Polski w menu kraj, polski język w menu jest jak najbardziej. No chyba, że jej tam nigdy nie było, ale coś mi świta, że w poprzednim egzemplarzu dało się ustawić.
 
Ostatnia edycja:

hali71

New member
Właśnie dostałem nowe rachunki za prąd :idea: ;];] TV mam od października i byłem ciekaw jak to się odbije na płatnościach. Pozytywne zaskoczenie gdyż nic się nie zmieniło ;)
Tak że wszyscy którzy twierdzą że plasma bierze dużo prądu (więcej niż LCD) niech się schowają ;];]
Witam!
Przesiadłem się z LCD37 na PLAZMĘ42.Rachunki mam niższe!:D
 

ryki67

New member
"telewizory 3 D"

Witam, jezeli juz ktoś poruszył ten wątek, to mnie sie wydaje że to paranoja,
jaki jest sens oglądać 3D na ekranie 50-60" czy jest jakiś efekt jak widzimy w środku ciemnego pokoju coś w rodzaju hologramu ???:?

Jak zapewne niejeden z was oglądał kino 3D to wie że ekran w takim kinie jest jak najszerszy po to aby efekt elementów 3D nas prawie otaczał - dlatego moim zdaniem TV 3D się nie przyjmą ze względu na małe gabaryty.

Z drugiej strony
Oczywiście RZUTNIKI jak najbardziej, jeżeli wyświetlimy w małym salonie 4x5metrów obraz z rzutnika
wielkości 120" efekt 3D będzie porównywalny z kinowym i wtedy to ma sens.

i chyba w tym kierunku 3D pójdzie...

napiszcie wasze odczucia, chętnie wdam się w dyskusję :)
 

Prof1906

New member
3d

co do 3D zgadzam się z ryki67. Ja na 3D jadę jedynie do IMAX wielkość ekranu sprawia że efekty są obok w zwykłym kinie z 3D cyfrowym i mniejszym ekranem widzisz ekran i czarne tło na około a efekty daleko na tv pewnie będzie tak samo, a to mnie jakoś nie przekonuje chyba że trzeba siedizeć 50cm od ekranu. ;]
 

fotokrak

New member
Ale mam dylemat, nakręciło mnie to forum na temat bzyczenia. Dokładać >11% ceny aby mieć pewność że zostanie wysłany egzemplarz niebzyczący, czy też oszczędzić 11% i zdać się na ślepy los i normę Samsunga 30dB...
rany boskie ile?? 11% czy 1.1%? ile teraz się zarabia w polsce :eek: zeby aż taka rozrzutność? :fool:
 

apa-sf

New member
fotokrak: 11%, gdyby chodziło o 1,1% to raczej nie było by co się zastanawiać ani sekundy ;) Tak czy siak nigdy nie wiadomo co przyniesie los, sprawa się najwyraźniej rozwiązała, cena powinna być dobra, egzemplarz również - przekonamy się w drugiej połowie nadchodzącego tygodnia, gdy paczuszka dojedzie do domu :eek:
 

fotokrak

New member
hm. wyobraź sobie że są takie kraje gdzie gdyby jakiś sprzedawca zażądał 1 funta za taką usługę zabili by go śmiechem, a na pewno sprawa wylądowała by w sądzie i klient by wygrał tak że by sobie kupił kilka takich TV.

serio, o ile rozumiem po części wysokie ceny towarów w Polsce, bo podatki są drakońskie ale już takich numerów... ten kraj mnie tyleż zadziwia co przeraza, z takim rozmachem to bym wybrał życie w Monaco, 11% od takiej kwoty to tu jest sporo, a od polskich reali??
soory za moje oftopiczne oburzenie ale to jest niepojęte
 

karolbe

Member
hm. wyobraź sobie że są takie kraje gdzie gdyby jakiś sprzedawca zażądał 1 funta za taką usługę zabili by go śmiechem, a na pewno sprawa wylądowała by w sądzie i klient by wygrał tak że by sobie kupił kilka takich TV.

serio, o ile rozumiem po części wysokie ceny towarów w Polsce, bo podatki są drakońskie ale już takich numerów... ten kraj mnie tyleż zadziwia co przeraza, z takim rozmachem to bym wybrał życie w Monaco, 11% od takiej kwoty to tu jest sporo, a od polskich reali??
soory za moje oftopiczne oburzenie ale to jest niepojęte

Chyba nie do konca zrozumiales o co chodzi. Chodzi o WOLNY rynek, jeden sklep ma taniej, drugi drozej, tak jest w calym cywilizowanym swiecie, takze w Polsce, wiec nie rozumiem oburzenia. To czego nie "zalapales" to to, ze niektore sklepy sa sklonne sprawdzic przed wysylka czy dany egzemplarz byzczy czy nie. I sie tak zlozylo, ze takie sklepy sa np. drozsze o 11% od najtanszego sklepu, ktory jednak takiej extra czynnosci nie robi (bo nie musi, sprzedaje w koncu towar prosto od producenta). I stad to ryzyko i dylemat czy ryzykowac czy brac u sprawdzonego zrodla.

A tak na marginesie 11% od 5000 to okolo 500zl, uwierz mi nie kazdy w Polsce zyje za 1300 miesiecznie, a juz na pewno nie ci ludzie co kupuja 50" plazmy. Dla calkiej sporej grupy Polakow 500zl to mozna wydac w jeden wieczor w knajpie (i z zona, a nie dziwka ;-). Masz zle wyobrazenie na temat Polski...
 

harry66

New member
Jestem po pierwszych testach nowego egzemplarza ;). Zdecydowanie jest lepiej, znaczy słychać tam jakiś bzyk, jednak to zupełnie co innego niż w poprzednim. Przede wszystkim nie zaczyna wiercić na jasnych kolorach, teraz bzyk jest cichutki i co najważniejsze - niemal jednostajny. Co ciekawe na jasnych kolorach jest niemal bezgłośnie, natomiast na czarnym po wsłuchaniu, da się go usłyszeć. Zdecydowanie jest na akceptowalnym poziomie. Aby nie było zbyt pięknie to coś nie mogę na odmianę znaleźć Polski w menu kraj, polski język w menu jest jak najbardziej. No chyba, że jej tam nigdy nie było, ale coś mi świta, że w poprzednim egzemplarzu dało się ustawić.
witam...
nie miałem poprzedniego egzemplarza,ale też mam podobny problem...
mam wprawdzie model B650, ale też nie mam w opcji "KRAJ" - Polski...
jest "INNE"...
wybranie - INNY , może skutkować tym ,że nie można znaleźć czegoś tam
związanego z widgetami...
jeszcze niewiele wiem...gdyż mam go od soboty...
ale Polski nie mam...
 

vojtek11

New member
Nie orientujecie sie czy gdzies w W-wie- najlepiej oczywiscie w ciszy - mozna odsluchac przed zakupem PS58B850?

Pozdr.
Wojtek
 

Tivi

New member
Witam
Moi drodzy szybciutko do ELECTRO WORLD
promocja od dzisiaj:
4199zł :D
W którym ElectroWorld to widziałeś ?
Dzwoniłem właśnie do EW w W-wie
I w Promenadzie i owszem mają 1 sztukę i to na ekspozycji ale cena 6999 tys. zł.
A na Targówku również tylko 1 szt. i też na ekspozycji za 6999 zł.
 
Ostatnia edycja:

GRajza

New member
W którym ElectroWorld to widziałeś ?
Pewnie w internetowym na ceneo... Tylko, że fizycznie nigdy ich pewnie nie było ;)

W okolicach 4600 są dostępne w sklepach z ceneo.

Musisz sobie zadać pytanie czy kupujesz i jedziesz sprawdzić przed odbiorem czy nie bzyczy, czy kupujesz trochę drożej i masz sprawdzony.

Kupowanie tego TV bez sprawdzenia (samemu, lub przez kogoś) mija się z celem.

Ja kupiłem w piątek w jakimś internetowym z sieci neonet. W sklepie włączyli bez problemu.
 

sztefan2

New member
Udalo sie zamowic wczoraj w internetowym sklepie Elektroworld. Wybralem opcje z odbiorem osobistym i zaplata w sklepie. Dzwonilem sie dowiedziec i przed odbiorem jest mozliwosc sprawdzenia sprzetu (ciekawe czy bedzie w miare ciche otoczenie :) ?)
Czy mozecie krotko napisac jak najlepiej sprawdzic na miejscu czy bzyczek czy nie-bzyczek ? Czy jest jakies demo (jak wlaczyc w menu ?) moze w TV ktore mozna odpalic i sie pobawic jaskrawoscia/kontrastem aby nasluchac buczenie ? Bede wdzieczny za sugestie i rady.
 
Ostatnia edycja:

GRajza

New member
no to nieźle ;) 4200zł to super cena ;)

odpal z pena jakiś film z pasami (w moim odczuciu najlepiej słychać właśnie wtedy, gdy są wyświetlane pasy góra\dół)

no i teraz pytanie tylko jak cicho będzie w sklepie...
bo musisz się odsunąć trochę ;) i sprawdzić czy słyszysz bzyczenie i czy Ci przeszkadza
z bliska będziesz słyszał każdą
 
Do góry