Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

nairam0

New member
0

Witam i pytam. Gdzie w menu serwisowym jest pokazana ilosc godzin przepracowanych przez telewizor. Mój tv też bzyczy i euro robią problemy z jego zwrotem.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym nie grzebał w menu serwisowym. Liczba godzin "świecenia" nie ma żadnego wpływu na możliwość oddania towaru do sklepu.
 

eclipse

New member
nairam0 napisał:
Witam i pytam. Gdzie w menu serwisowym jest pokazana ilosc godzin przepracowanych przez telewizor. Mój tv też bzyczy i euro robią problemy z jego zwrotem.


Menu Serwisowe -> Control -> SUb Option

w tabeli pierwsza kolumna, pod koniec jest Display Time.

Reset TV do ustawień fabrycznych kasuje licznik !
 

mmx

New member
Mam problem z kalibracja. Znalazłem parametry na flatpanels ale 1/4 opcji nie ma u mnie w TV w ogóle do wyboru. Np nie wiem gdzie mam ustawić kolory typu Red+ i Red-. Może potrzeba aktualizacji softa? I dlaczego nie da sie szybciej przewijać filmów odpalonych z pendriva? Może komuś już sie udało go skalibrować i poda mi jak mam to zrobić?
 

Marnin1

New member
oj MMX kłania sie podstawa znajomosci menu ... wszystkie opcje na pewno masz tylko w niektóre wchodzisz w podmenu czyli np balans bieli i klikasz ok to wchodzisz głebiej
a co do przewijania to tez jest szybsze... naciskasz kursor menu na pilocie w prawo lub w lewo i w zaleznosci od długosci trzymania przeskakuje Ci o dany obszar czasowy a jak nacisniesz strzałke do góry to skoczysz do konca danego materiału video
pokombinuj troszke pilotem to odkryjesz duzo ciekawych funkcji a na pewno nic nie zepsujesz:)
 

zinger

New member
.

MMX: Sprawdź z tyłu tv czy masz go wyprodukowanego na Węgrzech (made in Hungary) jeżeli tak to masz pecha, bo to są okrojone wersje Tv robione specjalnie do krajów 3 świata (Afryka,Indie, Ameryka Płd) i one nie mają połowy ustawień w ogóle tak samo jak nie mają 1080P a tylko 1080i (gorsza jakość HD - parzyste/nieparzyste). Nie wiem jak Ci się mógł trafić taki egzemplarz. Chyba dlatego jest ta promocja w Euro! Masz PHa
 

daruddg

New member
Chyba wszyscy mamy made in Hungary, ja kupowalem w Holandii i tez mam made in Hungary. A gdzie produkują dla krajów I-go świata?? w Zimbabwe??. Niektóre opcję są w menu serwisowym, i są ustawione tak jak w konfiguracji na 99%, wejdź w menu serwisowe i poszukaj, tylko ze ci sie dotychczasowe ustawienia skasują, a łatwiej by było jakbyś napisał lub przypomniał jakich opcji nie masz.
Postaram sie pomóc a nie wypisywac mongolskie mądrości jak niektórzy forumowicze.
 

mmx

New member
Auto Light Limiter
Clear White
Vivid Colours



RGB: Manual • Red- 30 • Green- 23 • Blue- 27 • Red+ 27 • Green+ 25 • Blue+ 26

No i to RGB. Wydaje mi sie że ustawiam to w balansie bieli, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Mam racje?

Co do tego 1080P to coś w tym jest. W recenzjach piszą że testowali 1080P, nawet tutaj w pierwszym poście. U mnie jest tylko 1080i. Mam TV z Węgier.

EDIT: Pomyłka, jest 1080p. Czyli teoria spiskowa jest błędna.
 
Ostatnia edycja:

jawrob

New member
Witam!

Pytanie laika :

Czy jest mozliwe ustawienie w dekoderze N-box rec lub w TV 850 by kanaly nie HD byly na calym ekranie ?
Probuje ustawic ale nie moge cosik ...

Wkurza ogladanie w kwadracie obrazu.

polaczenie po HDMI(DVI).

Jawrob
 

daruddg

New member
mmx napisał:
Auto Light Limiter
Clear White
Vivid Colours



RGB: Manual • Red- 30 • Green- 23 • Blue- 27 • Red+ 27 • Green+ 25 • Blue+ 26

No i to RGB. Wydaje mi sie że ustawiam to w balansie bieli, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Mam racje?

Co do tego 1080P to coś w tym jest. W recenzjach piszą że testowali 1080P, nawet tutaj w pierwszym poście. U mnie jest tylko 1080i. Mam TV z Węgier.

EDIT: Pomyłka, jest 1080p. Czyli teoria spiskowa jest błędna.

Dwie pierwsze opcje są na 100% w menu serwisowym, i ustawione tak jak w tamtej kalibracji, sam kiedyś testowałem, co do trzeciego to nie pamiętam, w normalnym menu mam xvYCC wiec nie wiem czy to to, ale na 99% te 3 opcje są w menu serwisowym, 2 na 100%.
Co do tego RGB również jest w menu serwisowym, tam jest takie bardziej szczegółowe ustawienie kolorów, jak dla mnie laika nie ma co sie tym bawić.
TV sat np. z N nadaje w 1080i jak kazda TV sat w polsce, 1080p uzyskasz po podłączeniu konsoli, kompa, lub blu-ray.

Ja jednak zrezygnowałem z tych ustawień kalibracyjnych i wybrałem inne, jak poszukam to zedytuje posta.
I najważniejsza rzecz jak dla mnie poziom czerni HDMI ustawiać na LOW (niska), to jest podstawa jak dla mnie na każdym wejściu HDMI mam tak ustawione, do kompa, konsoli i TV sat N, z polsatem ta opcja była zablokowana na normal :(, jest ogromna różnca w jakości samej czerni jak i całego obrazu, a i szczegóły pozostaj na tym samym poziomie( w prostych słowach likwiduje taką jasną poświate rozjaśniającą ekran, która skutecznie pogarszała jakość obrazu).
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
jawrob napisał:
Witam!

Pytanie laika :

Czy jest mozliwe ustawienie w dekoderze N-box rec lub w TV 850 by kanaly nie HD byly na calym ekranie ?
Probuje ustawic ale nie moge cosik ...

Wkurza ogladanie w kwadracie obrazu.

polaczenie po HDMI(DVI).

Jawrob
Sorki za dwa posty.
Po pierwsze podłącz po HDMI, kup sobie kabel za 40 zł w zupełności wystarczy.
W TV ustawiasz 16:9, lepsze od dopasowanie do ekranu( to jest do kompa i konsoli)
W tunerze z N wchdzisz na pilocie w setup - ustawienia (kod1234)-telewizor- format TV na panoramiczny, zmiana formatu na rozciągnięcie, a dolby ja wyłączyłem, bo przy załączonym dolby nie dzialalo mi na pilocie N ściszanie i podgłaśnianie( dzialalo wizualnie ale bez reakcji dźwięku).
Pamiętaj że czasami dana stacja nadaje z paskami i nic nie da się zrobić bo blokuje rozciąganie( nie wiem na jakiej zasadzie ale sie nie da).
dodatkow masz taką opcje na pilocie jak "OPT" i w niej czasami mozesz spróbować opcji powiększenie jak masz pasy wciąż u dołu i u góry ( ale nie ustawiaj powiekszenia na wszystkich kanałach bo na 85% ci poobcina wszystkie boki.
W tunerze Rozciągnięcia, a w TV 16-9 do TV sat.
Do kablówki Auto szeroko ustawiamy i pięknie rozciąga obraz.

Dla tych co im bzyczy plazma, jak bzyczy znośnie to nie panikujcie, mój model po 2 dniach zaczął bzyczeć, a ostatnio po 2 miesiącach ucichł :), słysze tylko ten nieszczęsny wiatraczek, ale i tak jakoś ciszej, chyba dlatego ze bzyczenie ucichło.
 

mmx

New member
Ja jednak zrezygnowałem z tych ustawień kalibracyjnych i wybrałem inne, jak poszukam to zedytuje posta.
I najważniejsza rzecz jak dla mnie poziom czerni HDMI ustawiać na LOW (niska), to jest podstawa jak dla mnie na każdym wejściu HDMI mam tak ustawione, do kompa, konsoli i TV sat N, z polsatem ta opcja była zablokowana na normal :(, jest ogromna różnca w jakości samej czerni jak i całego obrazu, a i szczegóły pozostaj na tym samym poziomie( w prostych słowach likwiduje taką jasną poświate rozjaśniającą ekran, która skutecznie pogarszała jakość obrazu).

Mi również coś te ustawienia nie pasują. Tak samo nie mogę zrozumieć co autor tych ustawień miał na oczach kiedy zostawił sobie czerń HDMI na normal. To jakaś porażka. Tylko ustawienie low sie nadaje. Bede bardzo wdzieczny jak znajdziesz te inne ustawienia i zapodasz.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marnin1 napisał:
tam sa dwa porty usb wiec wtykamy w ten z napisem hdd i powinno smigac

Na żadnym z tych portów nie działa - nie wyświetla się zawartośc pen'a choć samo podłączenie do TV jest zauważone przez Plazmę. Macie jakies koncepcje co z tym zrobić - może w menu jest jakaś opcja do klinięcia/odkliknięcia?
 

ulteo

New member
Moj samsung ma juz wyswiecone ponad 100 godzin i nadal loga axn wypala sie tak pieknie na ekranie jak pierwszego dnia o tyle dobrze ze po jakim czasie znika.
Mysle ze historie o wygrzewaniu plazmy mozna zaliczyc do kategorii mitu.
Ja swoja wygrzewam juz ponad 100 godzina i efektow brak.
 

daruddg

New member
Ja swoją wygrzewałem 270h a teraz mam hmmmm, nie sprawdzam bo mi sie wszystkie kalibracje stracą, ale pewnie ponad 1000h minimum bo chodzi TV na okrągło, literki z menu to nawet po 5 sek zostają na ekranie, taki krótki shadow jak to ktoś napisał i wcale to nie przeszkadza, gram na konsoli po 10h z wyswietlanym jednym elementem przez te 10h i fajny powidok zostaje, ale poczestuje go programikiem i szybko znika, może po to sie dba z początku aby sie luminofor dobrze ułożył, a w rezultacie szybko powidoki znikały, bo powidoki na plaźmie byly są i pewnie będą :), już mi przeszedł strach że nie znikną po grze na konsoli, znikają ładnie nawet po 10h grania w jedną gre i wyświetlania statycznego obrazu np. mapki, życie.
A roztrząsanie czy to mit czy nie, nie ma wogóle sensu. Każdy robi jak chce, jak nie zaszkodzi to czemu nie zastosować, nic nie stracisz. Kilka osób wypowiadało sie że już nie ptrzeba plazm wygrzewać(docierać), ale to tak jak z nowymi samochodami, kupisz funkiel nówke, niby są docierane silniki na hamowni podczas produkcji, ale ja nie wyobrażam sobie zaraz po zakupie testować możliwości auta i 220 na blacie :), raz mialem nowy samochód i pierwsze 10k km jeździłem z szacunkiem, a potem BUT :).
Pozdro - troche tu cicho ostatnio :(
 
Do góry