Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

daruddg

New member
Wasabi nie do końca jest tak jak piszesz, to jest elektronika i to lekko wadliwa, więc co za tym idzie, w jednym może być cichutka,w drugim może wydawać dzwięk ale akceptowalny i faktycznie w nocy najbardziej słyszalny, a w trzecim dawać po uszach aż miło i twoje stwierdzenie jest błędne, to że akurat tobie trafił sie model z cichym bzyczeniem, nie znaczy że drugiemu trafi sie również tak cichy, ale nie znaczy że trafi im sie głośny, problem jest podniesiony aby każdy potencjalny użytkownik zwrócił na to uwage w jak najszybszym czasie po zakupie, bo po kilku tygodniach moze okazać sie juz za późno na wymiane bezproblemową.
Mój bzyczy akceptowalnie, ale jak znajdą rozwiązanie jak to wyeliminować to napewno wezwe serwis, bo TV w moim przypadku za 1750E nie może wydawać tak drażniących dźwięków, mimo iż ucho się przyzwyczaja nawet do tego dźwięku, to i tak uważam że płace za coś innego,a mianowicie zajefajny obraz i wrażenia z oglądania, a te są na bdb poziomie.
Już kiedyś pisałem, że jak ktoś ma umeblowany pokój w starym stylu, czyli wysokie meble to wyciszą ten dzwięk, ale jak ktoś ma pokój pusty, z jedną komodą, kanapą i ławą to ściany ładnie dźwięk przeniosą do jego ucha, tak jest w moim przypadku, ale model trafil mi sie w miare udany, bo bzyczy akceptowanie.
Wiec podsumowywując TV bdb, a z bzyczeniem to już jak się trafi, mozna miec szczescie i trafic na cichy model a mozna miec pecha i trafic na głośny, wiec nie ma co polemizować kto ma racje, na forum polskim i zagranicznym jest podniesiony problem chociazby po to zeby ludzie reklamowali TV a samsung zabrał sie za usterke jak należy i cos wymyslił!!!
 

WasabiCougar

New member
daruddg no i wszystko w tym temacie, ja nie podnosze kwesti bzyczenia tylko szumu wokół jaki jest na forum, zostało to już na wszelkie sposoby powiedziane co i jak i co robić w przypadku gdy będzie źle (bzyczenie ) napisane również zostało aby nagrać i podesłać na youtuba film dla przestrogi że może bzyczeć tv tak i wtedy by traktowa to poważnie i zgłaszać do serwisu. Myśle, że ciągnięcie dalej tego wątku to nic innego tylko niepotrzebne bicie piany, a jest przecierz wiele innych ciekawych tematów, na które można dyskutować na forum. Do dziś wiele pytań zostaje pominiętych tylko przez to, że kolejny fanatyk bzyczenia przeżywa coś co zajęło już 98% tematu tego forum! i wcina się osobie, która np zadała pytanie na temat kalibracji albo powidoków. Ja szczerze powiem, że nie chce mi się tutaj wchodzić bo nie ma żadnyc konkretnych info tylko rzeź o bzykaniu, którego nawet nikt nie nagrał... i sam już nie wiem czy chodzi o taki dźwięk jak dochodzi z mojej plazmy czy faktycznie może być gorzej i głośniej.
 

Jorik69

New member
Psy szczekają, karawana idzie dalej

Dyskusja z wasabi nie ma sensu. Stanowi wzorcową ilustrację powiedzenia że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy kto ma ochotę, może przeczytać jego pierwsze posty i zobaczyć jak robił w gacie ze strachu, że dostanie bzzzyczący egzemplarz :)

Mówią, że głupi ma szczęście. Może i coś w tym jest, bo trafił mu się egzemplarz wolny od wad. Oczywiście to dobrze, w końcu chodzi o to, żeby wszystkie takie były. Niestety nie są, Jak wynika z wyników sondy ponad połowa jest dotknięta wadą w stopniu co najmniej uciążliwym dla użytkownika. Dlatego nic dziwnego, że problem jako zdecydowanie bardziej realny od wyimaginowanych problemów z obrazem zdominował wątek. Na tym tle chamskie uwagi i insynuacje wypisywane przez wasabi trudno ocenić jako dopuszczalne czy tym bardziej uzasadnione.

Ale też i nie ma sensu licytować się z chamem na epitety, zresztą musiałoby to sprowadzić dyskusję do jego poziomu. Lepiej zatem w myśl zasady psy szczekają, karawana idzie dalej ignorować ten bełkot - i tak mam zamiar zrobić :) Innym proponuję to samo - szkoda czasu...

Natomiast w żadnym razie nie powinno to powstrzymać osób, którym udało się coś poprawić czy też w inny sposób rozwiązać problem bzzzyczenia od wymiany doświadczeń. Tym bardziej, że nie chodzi o to aby "dokopać szajsungowi" jak bełkocze wasabi, tylko aby wyegzekwować prawa konsumenta i cieszyć się z niezakłóconego odbioru.
 

Kowal2k

New member
Oj, problem jest z tym bzyzeniem.
Mialem 2 szt. i na moje nieszczescie ta druga bzyczala jeszcze glosniej. W pierwszej sztuce bzyczal tylko srodek, a w tej drugiej srodek, gorny lewy i gorny prawy rog. Mialem TV z sierpnia i pazdziernika i ten nieszczesny jazgot to byla jedyna wada B850 (na poczatku czasami piszczal mi jeszcze pilot - kilku sekundowy pisk pojawil mi sie kilka razy;) - mial ktos cos takiego??)
 

VANT

New member
Nie mam TV samsunga choć mało brakło, ale mam monitor samsunga 20" i w nim delkatnie piszczy elektronika, nie jest to może dobrze słyszalne ale bardzo irytujące (takie ultra dźwięki)....
Natomiast moj LCD LG nic a nic nie buczy/piszczy itp, nawet jak siedzę za nim a głośnośc jest wyciszona :)
 

ryki67

New member
Jorik69 napisał:
Ale też i nie ma sensu licytować się z chamem na epitety, zresztą musiałoby to sprowadzić dyskusję do jego poziomu. Lepiej zatem w myśl zasady psy szczekają, karawana idzie dalej ignorować ten bełkot - i tak mam zamiar zrobić :) Innym proponuję to samo - szkoda czasu...

Natomiast w żadnym razie nie powinno to powstrzymać osób, którym udało się coś poprawić czy też w inny sposób rozwiązać problem bzzzyczenia od wymiany doświadczeń. Tym bardziej, że nie chodzi o to aby "dokopać szajsungowi" jak bełkocze wasabi, tylko aby wyegzekwować prawa konsumenta i cieszyć się z niezakłóconego odbioru.

Nie mam jeszcze tego TV, ale w zupełności zgadzam się z WASABICOUGAR
czytam o jego zaletach i wadach ale OD TEGO PROBLEMU BZYKANIA TO JUŻ SIĘ CHCE ŻYGAĆ W TYM WĄTKU.:fool:

Piszczie o tym jak coś nowego wejdzie typu usunięcie CEWKI przez Niemców, zatrzymanie wiatraka itp. A nie że jednemu BZYCZY tak a INNEMU SIAK :confused:
PROBLEM BZYCZENIA SKIEROWAĆ NALEŻY DO SAMSUNGA, np w formie PETYCJI a nie do MODERATORÓW na FORUM,
SAMSUNG TEGO FORUM NIE CZYTA:)

Tak jak mówiłem chcę kupić to TV ale konkrety skończyły się 20 stron temu,
nikomu juz widze nie przeszkadza że jest brak DTS, nie ma PASSTHROUGH, skalowanie dopiero raczkuje ITP.

Panowie konkrety? kto np. go kalibrował? jak obraz po kalibracji? czy czyta wam wszysztkie pliki po upgradzie oprogramowania? itp.

Hejka
 

daruddg

New member
Nie wiem co to passtrought??:D , a multimedia w TV mnie nie interesują!!!, podpinam laptopa po HDMI i nie mam żadnego problemu z dźwiękiem czy obrazem,formatami plików, o ile laptop mi uciągnie ;), TV jest do ogladania a nie aby zastepowal komputer . Skalowanie bdb, mi odpowiada, a i tak za wiekszosc odpowiada tuner sat.
Obraz rewelka, czern czarna jak smola, biel jak najczystszy śnieg, częste powidoki jak uzywa sie TV do kompa czy konsoli, ale w mire szybko znikają. Klibracja wedle uznania, wszystko juz tu bylo opisane wiec aktualnym problemem jes bzyczenie i staramy sie przestrzec ludzi przed bzyczeniem, chociaz aby wymieniali az do skutku, bo warto. Co mozna wiecej napisac o tym TV. Mnie denerwują strasznie te powidoki przyznam szczerze, a przy obecnym parciu do przodu LED LCD i podnoszeniu ich jakości, chociazby phillips 9704h to nastepny pewnie bedzie juz LED LCD, głównie przez te powidoki(głównie strach że nie znikną).
Możemy sie tu kłucić godzinami, TV warty swojej ceny bez dwóch słów, ale konkurencja nie śpi!, a ze względu na bzyczenie warto sie zastanowić czy warto go kupić, czy poszukać jakiejś altenatywy i mieć spokój. Ja na dzień dzisiejszy jeszcze nie widze alternatywy(jakość-cena), ale jak mówie nie wiadomo co bedzie jutro.
 

ulteo

New member
Dzisiaj dostałem mojego b850 powiem krótko telewizor wart każdej złotówki którą a niego wydałem. Obraz rewelacja a jeśli chodzi o bzyczenie to przy wyłaczonym głosie z odległości 20 cm nic nie słychać dopiero jak się przyłoży ucho do tylnej ścianki to słychać lekkie buczenie. Model october z Węgier.
 

eclipse

New member
ulteo napisał:
Dzisiaj dostałem mojego b850 powiem krótko telewizor wart każdej złotówki którą a niego wydałem. Obraz rewelacja a jeśli chodzi o bzyczenie to przy wyłaczonym głosie z odległości 20 cm nic nie słychać dopiero jak się przyłoży ucho do tylnej ścianki to słychać lekkie buczenie. Model october z Węgier.

Gratki Ulteo szczęsliwego wyboru - mam taki sam cichy i zgadzam się co do jakości obrazu - super :)
 

Kowal2k

New member
Panowie ktorzy tak nazekaja na temat bzyczenia niech sie ciesza ze ich TV nie wydaja tego dzwieku, bo w przeciwnym wypadku sami prawdopodobnie byli by liderami postwo typu co i jak zrobic aby sie tego kur...stwa pozbyc!!
Gratuluje szczescia podczas kupna TV (cichego) ale zrozumcie jako rozumni ludzie ze osoby ktore nie mialy tego szczescia wlasnie TU szukaja, radza dyskutuja co i jak zrobic aby to "NAPRAWIC". Jestem pewien ze gdyby ten TV byl wolny od tej wady napewno nikt by sobie dupy nie zawracal rozpisujac sie na ten temat a tak niestety, temat trzeba poruszyc i walkowac az do skutku (przynajmniej do momentu az woj SAM raczy badz nauczy sie pozbywac tej przypadlosci):p .
 

adler01

New member
Witam
chciałem wymienić swoją starą plazmę na tego Samsunga,jednak po przeczytaniu wszystkich postów dot. bzyczenia postanowiłem jeszcze poczekać.Tak sobie teraz siedzę przed moim Panasonikiem 42PV70P,ściszony na maksa i nic nie słyszę z odległości 2.5 metra,sprawdziłem z bliska ,jest głosniej ale całkowicie z tyłu obudowy taki przydzwięk bardziej szum elektroniki,całkowicie to nie przeszkadza no i ukierunkowane na ścianę.Wnioskuję że to bzyczenie w samsungu to jakaś wada konstrukcyjna,wiele lcd-ków też bzyczy,ja mam doś wysoki model Philipsa 32 (taki z ambilight,100 HZ,nie pamietam modelu),owszem z tyłu obudowy bzyczy ale to jest taki przydzwięk,normalnie jak sie oglada tez od frontu tego nie słychac .Zadnego bzyczenia bym "nie strawił" i nie dajcie se wmówić że każda plazma bzyczy ! ! ! !
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
powidoki

Do uzytkownikow.

Po kilku postach doszedlem do wniosku ze powidoki sa naprawde uciazliwe i potrafia napsuc krwi i skutecznie obnizyc komfort ogladania, i tyczy sie to osob ktore maja juz tzw, wygrzanie ekraznu za soba.

Wychodzi na to ze b850 nie nadaje sie do gier, gdzie elementow statycznych jest sporo.
 

Kasper_B

New member
kapsell napisał:
Do uzytkownikow.

Po kilku postach doszedlem do wniosku ze powidoki sa naprawde uciazliwe i potrafia napsuc krwi i skutecznie obnizyc komfort ogladania, i tyczy sie to osob ktore maja juz tzw, wygrzanie ekraznu za soba.

Wychodzi na to ze b850 nie nadaje sie do gier, gdzie elementow statycznych jest sporo.

ja w swoim b850 nie zauwazylem powidokow
gram ok 2-3h na ps3 plus ok 12h na dobe leci tvn24 wiec pasek powinien sie dawno wypalic a tego nie ma!
pozdrawiam
 

Kowal2k

New member
Kasper_B wlacz Cartoon Network i niech tak leci przez kilka tygodni, pozniej zobaczysz jak powidoki dlugo i cezko schodza. Ja nie mogles sie pozbyc znaczka CN przez bardzo bardzo dlugo na starej plazmie. W codziennym ogladaniu mojej bylej B850 nie zaobserwowalem dlugich powidokow tylko kilku minutowe co najwyzej (tylko na czarnym tle, chyba ze znaczek palil sie przez kilka godzin to i na jasnym po zmianie kanulu mozna go bylo zaobserwowac). Znaczek w TVN24 znika co przerwe reklamowa a CN pali sie 24/dobe. To dopiero jest uciazliwe bo moje dziecko uwielba CN.
 

Prof1906

New member
czy to nie normalne ???

Ja gram klika godzin w jedną grę i są te powidoki na czarnym ekranie ale znikają bardzo szybko i nie ma szansy żebym je widział jeżeli oglądam jakiś film, a funkcja która jest w tym TV która redukuje powidoki bardzo dobrze działa, uruchomić na 2 min i po problemie jeżeli ktoś tak bardzo się boi ze zostaną na zawsze.

Nie wiem jak Wy ale kupując plasme wiedziałem że będą powidoki !! i wszędzie o tym piszą na każdym forum i we wszelkich artykułach "plasma czy lcd" a jak ktoś ogląda jeden kanał 24h to duszki zostają na dłużej [nie wnikam czy to dobrze że dziecko tak długo siedzi przed tv ;)]

Mój szef kupując tv pod wyświetlanie reklam itp wiedział że będzie dużo stałych obrazu nie zastanawiał się tylko wziął LCD !!!!!!
 

adam-ant

New member
Pytanko do osób z uciążliwymi powidokami: Jakie macie ustawienia obrazu? Dynamiczny? Bo mój znajomy ma Sama B450 i powidok po kilku miesiącach miał tylko raz... właśnie jak na moment włączył ustawienia dynamiczne. Po powrocie do normalnych ani widu powidoku :)

Ja chciałem kupić B650 lub B850 głównie do PS3, ale myślałem, że jak będę jechał na "normalnym" to powidoki będą rzadkie i będą szybko schodzić. Co o tym sądzicie?

I jeszcze jedno pytanko: Słyszałem ploty, że B850 produkowane od listopada już nie bzyczą. Czy to prawda?
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś ma pomysł na rowiązanie takiego problemu: mój kolega tydzień temu kupił tę plasmę i jest zadowolony ale nie czyta mu ona plików video z USB. USB jako takie działa bo wczoraj dałem mu aktualizacje oprogramowania i ponoć udało się zaktualizować natomiast plików video nie ogarnia. Ten sam pen-USB działa na moim LE46a956.
 
Do góry