Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

Bucek

Banned
daruddg napisał:
Kazim11, dobre z tymi 29db, normalnie w normie :), trzebabylo poprosić go aby ci sprawdzil w domu miernikiem, ja bym mu nie wierzył ze akurat 29db bylo. Po drugie 1db chyba juz nie robi roznicy i mowi sie gosciu jaja se robisz, 30 db zle a 29 jest w porządku??. czy ludzkie ucho jest w stanie uslyszec roznice 1db??. Ja na waszym miejscu bym ich nagrywal na kamerce i do telewizji, przynajmniej kase za TV odzyskacie z honorarium :).
Dzon, a ten tekst z LCD to zdobylby glowna nagrode w śmiechu warte, włożyli mi costam do samochodu, u klienta zobaczylem ze to TV, pierwszy raz taki duzy i cienki widze, to musi być LED LCD, ale że w sumie za bardzo nie wiem co to ten LED to nie bedze sie wychylal i powiem LCD a klient moze nie bedzie o nic pytał :). Normalnie chyba bym zaplacil żeby to zobaczyć :).
Moje wyobrażenie o serwisach TV w polsce, pare lat temu bylem w takim, a tam same stare CTR moze po 10 lat mialy, albo i wiecej, wiec co sie dziwić serwisantowi, jak w życiu nie naprawial LCD czy plazmy, szkoleń pewnie tez wielu nie ma, a za 2 flaszki zrobi sobie certyfikat, a potem bedzie starym dobrym i sprawdzonym sposobem bedzie wkladał gąbki do TV, chociaż nawet na to by chhyba nie wpadł.

Dzon a tak dla jaj trzebabylo go zapytać o lampe w środku, może to ona sie przegrzewa :), czy sprawdzil ją :), albo czy kineskop nie jest zepsuty, zaloze sie ze zlapalbys go na czymś z jego fachowej wiedzy.

I tak czytam twoje posty :).

A jeszcze odnosnie migotania, czy aby czasem nie podswietla ci matrycy i zaraz przyciemnia, moze masz akurat takie swiatlo w pokoju, albo nie masz pelnego zacimnienia i probuje autoatycznie dostosowac jasnosc ekranu, mozna to chyba wylaczyć.

A druga sprawa jesli to nie to to po prostu jests wrazliwy na migotanie, to cie chyba mazywa "fosfor lag" czy jakoś tak, moze pomylilem pojecia, ale wlasnie objawia sie to poprzez dostrzeganie migotania, o fachowe zapytanie to do KIKIego on sie na tym zna, po prostu jestes w tych kilku % ludzi którzy to zauważają. Ja migotania nie stwierdzam, czasami tylko mi podswietla lekko matryce i przygasza jak nie potrafi natezenia swiatla zinterpretowac, przewaznie przy zgaszonym świetle w nocy. musze to jakos wylączyć.

A trzecia sprawa to faktycznie moze byc cos w elektronice, ale jak żona tego nie widzi to sklanialbym sie ku temu drugiemu, dobrze przynajmniej że duchów nie widzisz :).


ludzkie ucho wychwyci roznice i poł decybela nawet a to z prostego powodu,

ze skala decybelowa to nie jest skala liniowa ...
 

Jorik69

New member
Bucek napisał:
ludzkie ucho wychwyci roznice i poł decybela nawet a to z prostego powodu,

ze skala decybelowa to nie jest skala liniowa ...
Nie jest liniowa (jest logarytmiczna), bo jest dostosowana do specyfiki ludzkiego słuchu. Dlatego hałas o dwukrotnie większej wartości w tej skali odbieramy jako dwukrotnie głośniejszy.

Istotnie zmiany o 1dB na poziomie 30dB można wychwycić, podobnie jak zmianę częstotliwości o ułamek procenta przy zmianie wysokości tonu. Jednak podobnie jak niewiele osób ma słuch doskonały pozwalający określić wysokość słyszanego tonu a nie jedynie zmianę (różnicę dwóch tonów) tak i normalny człowiek nie określi, czy hałas jest na poziomie 29dB czy 30dB.

Z drugiej strony trzeba jednak gdzieś zakreślić granicę. Jak 30dB to 30dB. Inaczej, gdyby uznać zastrzeżenia przy 29dB to czemu nie przy 28dB? I tak dalej jak w tym kawale: "Ile kosztuje kropelka benzyny? Nic... To proszę mi nakapać do pełna!":D

Cała ta dyskusja jednak o tyle nie ma sensu, że 30dB to naprawdę niski poziom dźwięku. Jak łatwo sprawdzić w danych powszechnie dostępnych w sieci taki poziom hałasu wydaje np. typowy twardy dysk z komputera.

Gdyby o taki hałas chodziło, sam pierwszy nazwałbym pieniaczem kogoś, kto żądałby naprawy czy wymiany odbiornika.

Ale to bzzzzyczenie jest o wiele głośniejsze!

Więc jedynie nie można dać się zwariować żałosnym bełkotem obliczonym na to, że może klient się odczepi i będzie spokój. Proponuję zatem zażądać tej opinii na piśmie. Potem już z górki - wystarczy zażądać kontroli dokonanej przez niezależnego fachowca wyposażonego w odpowiedni sprzęt i sprawa wygrana. :)

Jeżeli czegoś się boję, to jedynie braku jednoznacznego określenia, że 30dB to już niedopuszczalny hałas!
 

wolk13

New member
Bzyczenie sryczenie

Panie i panowie. Są telewizory które bzyczą ciszej a są takie modele które w trakcie zmian obrazu na jasny bzyczą potwornie i zapewniam że jest to dużo więcej jak 30 db. Dlatego do wszystkich co pierniczą że ich telewizor jest cichy i bzyczenie to jakiś tylko tam wymysł. Przestańcie pi....ić że to siła sugestii forum HDTV a nie bzyczenia. Problem jest i dalej nie został rozwiązany. BZYCZENIE JEST W NIEKTÓRYCH EGZEMPLARZACH BARDZO GŁOŚNE DO TEGO STOPNIA ŻE WK.... NAWET W DZIEŃ:x Przy zakupie tego tv najlepiej jak sam sprawdzisz w sklepie czy głośno bzyczy. Prosty sposób to wyświetlić sceny HD krajobrazów z poziomu oprogramowania Samsunga. Tam jak jest ta wada to bzyczenie pokazuje swoje pazury;-) Ja oddałem swój telewizor do serwisu i po 30 dniach dostałem akceptacje od Samsunga wymiany tv na nowy. Sama kupiłem w sklepie u KIKIEGO dlatego mam nadzieję że szybko wymieni mi na nowy tv pozbawiony tej zasranej wady która doprowadzała do szału. Aleluja mutha fucka:evil:
 

kapsell

New member
Bez reklam
Przed przeczytaniem postow na tym forum bylem zdecydowany na b850, po lektorze rezygnuje z bolem serca. Chodzi oczywiscie o "bzyczenie". Nie mam zamiaru grac w rosyjska ruletke, sprawdzac miesiecy produkcji na obudowie, nasluchiwac w sklapach, gryzc paznokcie z nerwow oczekujac na zamowiony tv, a potem uzerac sie i tracic zdrowie w kontakcie z obsluga klienta samsunga i serwisami...
Jak place wcale nie male pieniadze to wymagam sprawnego sprzetu!

Poczekam po nowym roku, moze producent sie upora z ta usterka i wtedy dokonam zakupu. Jak nie to kupie lcd, i na pewno nie Samsunga...
 

Jorik69

New member
kapsell napisał:
Przed przeczytaniem postow na tym forum bylem zdecydowany na b850, po lektorze rezygnuje z bolem serca. Chodzi oczywiscie o "bzyczenie". Nie mam zamiaru grac w rosyjska ruletke, sprawdzac miesiecy produkcji na obudowie, nasluchiwac w sklapach, gryzc paznokcie z nerwow oczekujac na zamowiony tv, a potem uzerac sie i tracic zdrowie w kontakcie z obsluga klienta samsunga i serwisami...
Jak place wcale nie male pieniadze to wymagam sprawnego sprzetu!

Poczekam po nowym roku, moze producent sie upora z ta usterka i wtedy dokonam zakupu. Jak nie to kupie lcd, i na pewno nie Samsunga...

Błąd!

A piszę to z całym przekonaniem jako ciężko doświadczony bzzzyczeniem! To fantastyczny telewizor - na dziś nadal nie widzę sensownej alternatywy. Mając wiedzę o problemie, który występuję dołóż minimum starań przy zakupie i dołączysz do grona piejących z zachwytu. Czy to taki problem wybrać się do sklepu, poprosić o możliwość odsłuchu w cichym pomieszczeniu (dla klienta, który jeszcze nie wyłożył kasy, każdy sprzedawca niebo i ziemię poruszy :)) a potem z uśmiechem zapłacić i zabrać sprzęt na pewniaka?
 

Fantazyoosh

New member
Witam,

Do wczoraj chciałem LCD (stanęło na W5500), a teraz już myślę o plaźmie. Ale:

Ekranu zamierzam przynajmniej w 50% używać do grania na konsoli. Czy plazma (50B850) to dobry wybór? Co z input lagiem, smużeniem, wypalaniem się matrycy i ghostingiem (to faktycznie tylko mit?).

A może wystarczy B550/B650? Jakoś obrazu jest podobno porównywalna, a kupując B550 można odblokować funkcje z wyższych modeli. Warto zaoszczędzić?

Priorytetem jest dla mnie nie tyle bezwzględna jakoś obrazu (czerń/biel), co nikły input lag i brak uciążliwego ghostingu.

Proszę, doradźcie coś.

Acha... Jest realna nadzieja, że telewizor będzie grał DTS? A może potrafi chociaż zrobić passthrough takiego sygnału?
 

lilravson

New member
B850 ech...

Witajcie

W skrócie opisze procesik pierwszego kontaktu z bzykiem.
Zakupiłem to cudo w EUROAGD w piątek, dotarł wczoraj (poniedziałek) po licznych problemach. Model october 09, pierwsze wrażenie i zonk.
Zaczynam rozumieć o czym piszą ludzie ciężko doświadczeni tym dźwiękiem.
Tego nie da się opisać...bzyczy, trzaska, szumi, skwierczy - to ostatnie słowo chyba najlepiej oddaje ducha problemu.
Poziom tego chorego hałasu jest koszmarny i trudny do zaakceptowania. Mam jeszcze 1 dzień na oddanie bez jakichkolwiek dyskusji. Z jednej strony genialny obraz z drugiej koszmarne dodatki...nie wiem co robić.
 

kawa@hot.pl

New member
lilravson napisał:
Witajcie

Tego nie da się opisać...bzyczy, trzaska, szumi, skwierczy - to ostatnie słowo chyba najlepiej oddaje ducha problemu.
Poziom tego chorego hałasu jest koszmarny i trudny do zaakceptowania. Mam jeszcze 1 dzień na oddanie bez jakichkolwiek dyskusji. Z jednej strony genialny obraz z drugiej koszmarne dodatki...nie wiem co robić.

Generalnie masz trzy wyjscia:
1) oddac i zaczac szukac TV od nowa
2) walczyc z serwisem o naprawe
3) przyzwyczaic sie

Samsunga mialem 3 dni w domu i stwierdzilem, ze tak nie moze byc.
Osobiscie wybralem rozwiazanie nr 1 i jak na razie jestem zadowolony. Prawda, ciezko jest znalezc alternatywe, ale zakladam ze warto poczekac, bo rozwiazania z punktow 2) i 3) dla mnie nie sa do zaakceptowania.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
szajsung

Jorik69 napisał:
Błąd!

A piszę to z całym przekonaniem jako ciężko doświadczony bzzzyczeniem! To fantastyczny telewizor - na dziś nadal nie widzę sensownej alternatywy. Mając wiedzę o problemie, który występuję dołóż minimum starań przy zakupie i dołączysz do grona piejących z zachwytu. Czy to taki problem wybrać się do sklepu, poprosić o możliwość odsłuchu w cichym pomieszczeniu (dla klienta, który jeszcze nie wyłożył kasy, każdy sprzedawca niebo i ziemię poruszy :)) a potem z uśmiechem zapłacić i zabrać sprzęt na pewniaka?

Jak czytales na pewno na wczesniejszych postach w niektorych modelach ta wada ujawniala sie po jakims czasie (u jednego np po 7 a u innego po 10 dniach, domyslam sie ze to wynika z roznicy w dlugosci uzytkowania tv) Co innego "badac" tv w warunkach nienaturalnych (swoja droga do czego to doszlo aby obsluchiwac NOWY tv przed zakupem, ooo gore Samsung :twisted: !!!), a co innego rozsiazc sie wygodniew fotelu noca. A jak poczytam jak sprawa zajmuje potem producent, jak "dba" o klientow to juz mnie nerwy biorą! ... te krecenia, klamstwa, wykrety, robienie durnia z ludzi ktorzy wzbogacili ich pasozytnicza korporacje o kilka ladnych tysiecy ... nie to nie dla mnie...

Wiem ze TV jest wart grzechu, wiec odczekam jeszcze 2-3 miesiace i wtedy woz (b850) albo przewoz (inny TV).

Jak dla mnie ta cala groteskowa sytuacja jest jakby zywcem wyjeta z Monty Pythona, tyle ze nie smieszy niestety...
 

Bucek

Banned
Jorik69 napisał:
Nie jest liniowa (jest logarytmiczna), bo jest dostosowana do specyfiki ludzkiego słuchu. Dlatego hałas o dwukrotnie większej wartości w tej skali odbieramy jako dwukrotnie głośniejszy.

Istotnie zmiany o 1dB na poziomie 30dB można wychwycić, podobnie jak zmianę częstotliwości o ułamek procenta przy zmianie wysokości tonu. Jednak podobnie jak niewiele osób ma słuch doskonały pozwalający określić wysokość słyszanego tonu a nie jedynie zmianę (różnicę dwóch tonów) tak i normalny człowiek nie określi, czy hałas jest na poziomie 29dB czy 30dB.

Z drugiej strony trzeba jednak gdzieś zakreślić granicę. Jak 30dB to 30dB. Inaczej, gdyby uznać zastrzeżenia przy 29dB to czemu nie przy 28dB? I tak dalej jak w tym kawale: "Ile kosztuje kropelka benzyny? Nic... To proszę mi nakapać do pełna!":D

Cała ta dyskusja jednak o tyle nie ma sensu, że 30dB to naprawdę niski poziom dźwięku. Jak łatwo sprawdzić w danych powszechnie dostępnych w sieci taki poziom hałasu wydaje np. typowy twardy dysk z komputera.

Gdyby o taki hałas chodziło, sam pierwszy nazwałbym pieniaczem kogoś, kto żądałby naprawy czy wymiany odbiornika.

Ale to bzzzzyczenie jest o wiele głośniejsze!

Więc jedynie nie można dać się zwariować żałosnym bełkotem obliczonym na to, że może klient się odczepi i będzie spokój. Proponuję zatem zażądać tej opinii na piśmie. Potem już z górki - wystarczy zażądać kontroli dokonanej przez niezależnego fachowca wyposażonego w odpowiedni sprzęt i sprawa wygrana. :)

Jeżeli czegoś się boję, to jedynie braku jednoznacznego określenia, że 30dB to już niedopuszczalny hałas!

wszystko zalezy od tego jaka glosnosc ma szum tla, jesli w moim domu tlo daje nie wiecej niz 26dB to 30 zawsze bedzie mnie irytowac jesli jeszcze w dodatku trafi m isie wyjatkowo skurwysynska czestotliwosc ...

po to miedzy innymi ludzie niektorzy potrafia zbudowac dom z 44 cm porothermu PW SI + 30 cm welna mineralna + cegly klinkierowej, zeby sie od halasu z zewnatrz odciac ... i maja do tego prawo ...

konsument ma prawo zadac wymiany albo zwrotu pieniedzy za kazdy sprzet przekracaajacy glosnoscia szum tla w jego miejscu zamieszkania, wytwarzaqajacy dzwieki o nietypowej czestotliwosci, ultra i infra dzwieki, czy po prostu irytujace dzwieki ...

i tylko konsument moze okreslic co mu przeszkadza a normy swoje wlasne producent to niech sobie wsadzi w buty .....

jesli producent zapewn isprzedaz swpjego sprzetu w warunkach umozliwiajacych pomiar glosnosci sprzetu, to ok. bede mogl sobie okreslic czy jego 30dB mi odpowiada czy nie, nie musze wiedziec ile to jest 30 dB ...

36 dB spiewania ptakow za oknem czy 40dB szumu morza mnie nie irytuje, ale 30db nawet piskow i brzeków wkurwia mnie niesamowicie a chocby dlatego, ze nie sa to dzwieki naturalne dla ludzkiego ucha ...

choc prawie ich nie slychac ... i co z tego? ma ich nie slychac wcale ...

poza tym jest jeszcze jeden problem, jesli tv w trakcie dzialania wytwarza dzwieki glosniejsze zpoza glosnikow niz te z glosnikow to go jednoznacznie dyskredytuje z uzycia .... skoro jeki i brzeki tv zagluszaja dzwieki sciezki dzwiekowej to cos jest nie tach sadze ...

sam mam tak na starym, zadko juz uzywanym samsungu i jakbym zaplacil za tv taki jak opisyany tu, tyle kasy i mialbym miec to samo to bym zamordowal sprzedawce :p
 

Prof1906

New member
cytowanie!!!!!!

Czy musicie cytować całe wypowiedzi i to takie długie !!!!! przecież można wyciąć tyko kawałek albo napisać do kogo się tyczy. Wiem że łatwiej całość ale przez to forum wygląda beznadziejnie i czytanie tego co sensowne jest bardzo utrudnione
 

cezy

New member
WasabiCougar napisał:
kurcze, dostałem sprzęt chodzi jak ta lala coś tam sobie leciuteńko bzyczy ale na boga przestańcie robić taką afere!!!! co wy z panasonica jesteście i chcecie za wszelką cenę robić zamieszanie wokół 850???? na rzecz v10???!!! Panowie i Panie ten tv jest niesamowity i nie dajcie się wkręcić w bzyczenie!! Ja pierwsze jak przyszedł tv to z uporem maniaka nasłuchiwałem bzyczenia a nie cieszyłem się z zakupu. Bzdury z bzykaniem na maxa, tv jest genialny i tyle!!!!!! Milego korzystania Wam życzę i kupujcie 850 bez obaw.
P.S.
Właśnie oglądam sobie HBO HD :popcorn: zaje........za :D

Masz 100% racje :blagam:
 

WasabiCougar

New member
jak wspomniałem tv jest za.......sty a bzyczenie to problem zaden! natomiast inna przypadłość mi się stała, którą zgłoszę jak skończy mi się darmowy pakiet hbo hd a mianowicie w tv zaczął szumieć głośniczek, żeby było ciekawiej jak ścisne obudowe w miejscu gdzie szeleści to przestaje.... wyłączyłem więc głośniki w tv i dźwięk leci przez amplituner. ciekawe czy serwisant naprawi mi to w domu...? bo za chiny ludowe nie oddam go do serwisu :D
 

11mpp

New member
Ja mam porównanie różnych egzemplarzy, już wspominałem, w drugim egz u mnie poziom bzyczenia zmienił się zdecydowanie na korzyść w stosunku do pierwszego. To autentycznie nie jest kwestia wyobraźni.

Ktoś tu pisał, że po jakimś czasie brzęczenie przycichło, mam podobne wrażenie, teraz nawet wieczorem przy niskim poziomie dźwięku ciężko wysłuchać to cholerstwo. A wiem czego szukam. Już zaczynam zapominać o problemie. Oby nie wrócił.
 

Jorik69

New member
kapsell napisał:
Jak czytales na pewno na wczesniejszych postach w niektorych modelach ta wada ujawniala sie po jakims czasie (u jednego np po 7 a u innego po 10 dniach, domyslam sie ze to wynika z roznicy w dlugosci uzytkowania tv)
Obawiam się, że wątpię. Prędzej obstawiam, że emocje pierwszego kontaktu z nowym nabytkiem nie pozwoliły im od razu zauważyć problemu. Z czysto technicznego punktu widzenia nie widzę podstaw do zmiany natężenia z czasem, sam też tego nie doświadczyłem.

W moim przekonaniu czujny odsłuch bezpośrednio przed zakupem daje akceptowalny poziom pewności, że będzie ok.

A że to paranoja i żenada to już całkiem inna sprawa...:sad:
 

ryki67

New member
Witam

Panowie zamierzam kupić ten TV, lecz mam dylemat czy 50 czy 58cali

pokój mam 4,5x4,5m

Tyle że poprostu dylemat opiera się na czystej ekonomice,
tzn. widzę tutaj cholerna różnicę jak na 8 cali prawie 3200zł

bardzo proszę was o spostrzeżenia jak waszym zdaniem na to się zapatrywaliście przy zakupie TV


każde słowo mile widziane ;)
 

11mpp

New member
^^ Jeśli będziesz oglądał z 4,5m, to 58'' powinno być dobrym wyborem. Obejrzałem kilka filmów z tej odległości, uczucie jest tak między kinem a projektorem a jakość obrazu cudowna. 50'' z tej odległości to już zwykły telewizor, choć również sprawia sporą frajdę. Wymieniłem ten tv na mniejszy, bo tylko taki mogłem odsłuchać w sklepie, poza tym spodziewałem się, że mniejszy zawsze będzie mniej brzęczał ze względu na mniejszy pobór prądu. I miałem rację, choć pewnie 58'' też można ustrzelić bez ekstremalnego brzęczka. To taka lokalna moja choroba, proponuję nie zwracać na nią uwagi ;)

Kwestia finansowa to już prywatna sprawa. Moim zdaniem różnica w wielkości jest tak znaczna, że jeśli Cię stać, nie wahaj się i weź większy. Ja wziąłem i nie żałowałbym gdyby Samsung bardziej się postarał. Teraz też nie żałuję, ale miejsce oglądania przesunęliśmy z żoną na prawie 3 metry.
 
Do góry