Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

daruddg

New member
Wciskam w kolejnosci jaka podales i dalej nie dziala, co od h...??. Chyba wybiore sie do Saturna i tam mi podadzą, moze mam jakas blokade, ale dlaczego jak samsung nie blokuje dostepu??Pliss helppppp
 

Kowal2k

New member
Moze mi ktos powiedziec o co dokladnie chodzi z tym wygrzewaniem panela?? i ile dokladnie powinien dochodzi do tzw. pelnej sprawnosci?? Gdzies czytalem 200 godzin a gdzie indziej 300 h. .
 

Dżon Bondżoe

New member
szkoda tylko ze dales sie tak latwo zbyc :(, jakby mi chcial sprzedac taki kit to bym mu chyba zaj..a
spokojna Twoja rozczochrana - mam jego tel i ma do mnie zadzwonić i umówić isę na naprawę w domu - to tęz w koncu czlowiek - nie ma co przesadzać
z tego co wiem to powinienes wypelnic jakies papierki ze TV zabrany a w nich opis usterki??
ten matol kierowca to spisał -
a ten PAN TECHNIK nawet sam określil źródło bzyczenia (lewy górny róg tv - patrząc jako tv ) >> słuchaj ja należę do bardzo agresywnych ludzi - pilęm melisę i żona mnie prosuila żebym nie przesadzał - nie nakręcaj mnie - bo sobie jeszcze problemów dodatkowych narobię :)

a z tym wygrzewaniem panela to jakieś bajki są - ja nic nie wygrzewałęm - bo niby po co

mnie to bardziej interesuje to migotanie podczas obrazu z PC po jakimkoleiwek kablu...

może jestem jakiś nadwrażliwy....
 

janek10

New member
kid123 napisał:
Od 3 dni jestem posiadaczem PS50B850 , zakupiony w rtveuroagd w szczecinie, produkcja hungary - october 2009 Cicho sza nic niebzyczy slychac delikatnie prace elektroniki ale tylko z tylu obudowy jak sie przylozy ucho na odleglosc 15 cm

Witam, moj dokladnie tak samo, czyli ledwie go słychac, data i miejsce produkcji to samo, pozdrawiam
 

daruddg

New member
Dzon spoko, rozumiem ze masz teraz tele w domu??, Bo z tego co wczesniej pisales to go zabral, a jak go zabrali to po co ci naprawa w domu?? ;).
Kompa podłącz po HDMI jak mozesz, ustaw max rozdzialke w ustawieniach, a w tele dopasowanie automatycznie, ja u siebie nie stwerdzilem zednago migotania.

I jeszcze jedno, jak dobrze pamietam, a nie chce mi sie szukac, to stwierdzili u ciebie ze plyta glowna do wymiany, i co wymienili ja czy to tylko taki bajer??. Bo mi sie wydaje ze nawet do niego nie zajżeli, a przywiezli spowrotem aby cie zniechecic do reklamacji i zebys odpuscil bo sami nie wiedza co zrobic. A jak ci naprawia i nie bedzie bzyczal, to wypytaj co zrobili aby inni wiedzieli co im mowic, bo widze ze nastaly czasy ze samemu trzeba podsówać rozwiazania seriwisowi, i najlepiej jeszcze samemu sobie naprawiac tele.
A pan serwisant to pewne i byl na szkoleniu pięknego bajerowania klienta i dlatego cie zbajerowal, ja bym im nie wierzył i nie pozwolil sobie oczu mydlić, ale z drugiej strony to w sumie co możesz zrobić,albo grzecznie czekac na ich łaske, albo po UOKiK-ach i takich sie szlajac, a mi by sie w sumie nie chcialo nawet, zamknąłbym go w piwnicy i nie wypuścil dopóki by mi nie naprawił tele :);) .
 

daruddg

New member
W wolnym tłumaczeni to efekt świetlny ale co daje i po co to nie mam pojecia:)

Auto Light Limiter Off
Clear white Off
Vivid colours Off
A gdzie znalesc te opcje w TV???
 

Kowal2k

New member
Panowie odebralem dzisiaj nowy TV iiiiiiiiiii, no i kur...a dalej bzyka z ta sama częstotliwością. Oszaleje jak pisałem wyprodukowany jest w October Fest i of course Hungary!!!!! Czyli albo ja mam takiego pecha z wyborem albo inni maja takie szczęście ze z pośród tylu wadliwych trafiają na dobry egzeplaz?!?! No pozostaje jeszcze możliwość ze taki dźwięk wzmacniany jest przez Moj pokój ale w to watpie!!
Jeszcze trochę i się targne na ......
Chciałby ktoś kupić Samsunga PS50B850 - nuwka sztuka nie smigana! Dobra cena!!
 

kid123

New member
Mam taką prośbę moglibyście się podzielić z jakich settingów korzystacie? chodzi mi o kalibracje, już tutaj widziałem gdzieś jedną wersję i paczkę z kilkoma jeszcze innymi, ale może ktoś ma coś lepszego.
 

SCOTI

New member
Moim zdaniem samsung i tak nic nie zrobi w sprawie bzyczenia. Wasza walka jest skazana na niepowodzenie. Przerabiałem ten sam temat z moją obecną plazmą LG pc51, która bzyczy do dnia dzisiejszego pomimo wizyt w serwisie. Radzę się dobrze zastanowić wszystkim tym, którzy chcą zakupić B850, ponieważ później zostaną tylko dwie opcje do wyboru, sprzedaż lub zaakceptowanie bzyczenia. Dodam jeszcze że oglądałem 2 sztuki i obydwie bzyczały. I nie dajcie sobie wmówić że to obudowa.
 

ryki67

New member
Witam
koledzy jest ktoś z WARSZAWY lub z pod warszawy kto chciałby się podzielić swymi spostrzezeniami z bzyczenia, jak tak to prosze o kontakt na priv-a
pozdrawiam
 

Bucek

Banned
nawet jesli bzyczy obudowa to i tak to wada tv ....

telewizor to calosc :p

w malym tv samsunga miam ten sam problem, ctr 21 cali,

na moje to zle zlozony telewizor i wibracje przechodza na obudowe ....

niby czyja to wina?

i jakie ma znaczenie, czy tv brzeczy z elektoroniki, glosnikow czy obudowy skoro nie da sie ogladac powyzej pewnego poziomu glososci? i to wcale nie wielkiego bo nawet nie 40% skali ...
 

kazim11

New member
Druga wizyta w serwisie mojego telewizora zakończyła się tym czego się niestety można było spodziewać po Samsungu.
Serwisant powiedział, że telewizor wytwarza podobno hałas na poziomie 29 db na dopuszczalne 30 db w odległości 1m – tak więc wszystko jest w normie i plazmy tak mają (ciekawe którego producenta?)
To tak jakby jakiś koncern samochodowy powiedział, że w przypadku jego aut po 10 000 km odpadają koła i to jest normalne.
Gdyby buczało w odległości 1m od TV to miałbym to w gdzieś (kto ogląda 50 cali z takiej odległości) ale ja słyszę ten jazgot z ponad 3 metrów i zwyczajnie nie da się normalnie oglądać TV.

Oczywiście zadzwoniłem na linię Samsunga i jedyna ich odpowiedź to żebym napisał sobie reklamację. Oczywiście to zrobię.

Również wydaje mi się, iż pora coś z tym zrobić, ponieważ Samsung zwyczajnie nabija klientów w butelkę – kup i spadaj.
Dlatego jak najbardziej przyłączam się do postu Jorkiego odośnie ostrzeżenia potencjalnych klientów na innych forach, a w szczególności wyszukiwarkach cenowych, w kwestii felernego produktu Samsunga oraz ich serwisu (a w zasadzie jego braku).

Swoją drogą ciekawe jak wygląda serwis innych modeli plazmy w wykonaniu Samsunga.

PS jak się dzwoni do nich na infolinię to jest jakaś akcja serwisowa chyba lodówek. Może akcja ta jest spowodowana właśnie aktywizacją licznych skarg i to jest jakaś droga?
 

Dżon Bondżoe

New member
, rozumiem ze masz teraz tele w domu??, Bo z tego co wczesniej pisales to go zabral, a jak go zabrali to po co ci naprawa w domu?? :wink:.
może z nerwów i działania melisy namieszałęm - nie oddałem go temu PAnowi Technikowi (o wielki on i jego potomstwo) - powiedziałem mu, że mnie to nic nie obchodzi - mają mi to naprawić w domu albo przyjeżdząją rano po tele i wieczorem znów mogę oglądać gole baby z żoną.

Kompa podłącz po HDMI jak mozesz, ustaw max rozdzialke w ustawieniach, a w tele dopasowanie automatycznie, ja u siebie nie stwerdzilem zednago migotania.
podłączam 2 różnymi hdmi i vga nawt i to samo - z 3 różnych komputerów :)

karty mam 3 różne w tym dwie spokojnie full hd mają i 60hz

ustawiam kombinuję i nic - windows 7, Linux - nic.

w tele nawet to game mode dalęm i nic - NIC - ale moja żona twierdzi że nie miga - musze więcej osób zapytać

to stwierdzili u ciebie ze plyta glowna do wymiany
ponoć wymienili - ale ja ŻADNEJ ROŻNICY NIE WIDZĘ!!!
jak dla mnie bajer :) bo niby jak mam to sprawdzić??
tele stał 2 tyg u nich - postraszyli - wiedzą że teraz nie będę taki skory do zgłąszania wad... - żeby isę nie przeliczyli!!!
Bo mi sie wydaje ze nawet do niego nie zajżeli, a przywiezli spowrotem aby cie zniechecic do reklamacji i zebys odpuscil bo sami nie wiedza co zrobic
a udowodnisz im, że własnie tak nie było ? :p Pan WSPANIAŁY TECHNI zapewne nawet go nie widział bo UWAGA - mów do mnie, że te LCD Samsunga tak mają - ja isę gapię na niego i mówię, że to plazma - a ten, że plazmy sią grubsze !!!!!!!! - czujecie to??? popatrzyłęm się na niego i zamiast parsknąć śmiechem - zacząłem mu ładnie tłumaczyć co to za model - niestety wtedy byłem zaaferowany tym, że wreszcie mam tele - a powinienem wziąść za tele i zadzwonić do serwisu, że mi jakiegoś idiotę pszysłali któy nie wie co robil.

przed chwilą do niego dzwonilem - koleś nawet routera nie potrafi sobie podłaczyć... (jezusie) >> odnośnie tego, że nie iwedział jaki mogel "naprawiał" powiedział że mu się modele pomyliły :)

Mam czekać DO 2 TYG - bo znó części zamówili... - takie ironiczne pytanie - czy oni za każdym razem wszystko zamiawiają??? nawet śrubki??? i kabelki??? (pytanie zostanie nie ma odpowiedzi na nie)

jedyny plu to to że mam tele w domu - ale i tak złożę skargę na serwis wrocłąwski i warszawska infolinię

- poczekam tylko aż mi naprawią
A pan serwisant to pewne i byl na szkoleniu pięknego bajerowania klienta
uwierz mi - moja żona była świadkiem malego szkolenia nt. jak nie należy dać się nabić w butelkę - poszło mi dobrze - bo cymbał na początku był gerojem - a potem się spocil i przestał mi wmawiać, że nie mam racji - a tylko mordę na niego wydarłem z leksza... bo wkurza mnie najbardziej - jak mi ktoś coś wmawia - a ja spokojny człowiek jestem :)

ale z drugiej strony to w sumie co możesz zrobić,albo grzecznie czekac na ich łaske
no widzisz - zrozumialęś - dal bym mu w papę za te kląmstwa i bym sobie kłopotów narobil - a we wroclawskim serwisie by mi cośtam zrobili w środkuu że np po 25 miesiacach mi się zjara - a kto ich tam wie - każdy zawód ma swoje tajniki - jak bym to ja był nim to bym tak zrobil jak by mnie klient wk****


teraz to nie chodzi o bzyczenie i migotanie - to się stała juz prywatna sprawa ....

OBIECALI - TO NIECH ZROBIĄ

tak mi brakowało tego tele - znów siedzę i oglądam dniami i nocami kanały hd :)

w d mam to bzyczenie - nie zwravam na to uwagi bo obraz miodzik i przyjemność z posiadania tego tele jest ech ach ..... jeszcze raz napiszę co u mnie bzyczy - prawy górny róg patrząc ode mnie

znów epopeję napisałem - czyta to ktoś?
 

daruddg

New member
Kazim11, dobre z tymi 29db, normalnie w normie :), trzebabylo poprosić go aby ci sprawdzil w domu miernikiem, ja bym mu nie wierzył ze akurat 29db bylo. Po drugie 1db chyba juz nie robi roznicy i mowi sie gosciu jaja se robisz, 30 db zle a 29 jest w porządku??. czy ludzkie ucho jest w stanie uslyszec roznice 1db??. Ja na waszym miejscu bym ich nagrywal na kamerce i do telewizji, przynajmniej kase za TV odzyskacie z honorarium :).
Dzon, a ten tekst z LCD to zdobylby glowna nagrode w śmiechu warte, włożyli mi costam do samochodu, u klienta zobaczylem ze to TV, pierwszy raz taki duzy i cienki widze, to musi być LED LCD, ale że w sumie za bardzo nie wiem co to ten LED to nie bedze sie wychylal i powiem LCD a klient moze nie bedzie o nic pytał :). Normalnie chyba bym zaplacil żeby to zobaczyć :).
Moje wyobrażenie o serwisach TV w polsce, pare lat temu bylem w takim, a tam same stare CTR moze po 10 lat mialy, albo i wiecej, wiec co sie dziwić serwisantowi, jak w życiu nie naprawial LCD czy plazmy, szkoleń pewnie tez wielu nie ma, a za 2 flaszki zrobi sobie certyfikat, a potem bedzie starym dobrym i sprawdzonym sposobem bedzie wkladał gąbki do TV, chociaż nawet na to by chhyba nie wpadł.

Dzon a tak dla jaj trzebabylo go zapytać o lampe w środku, może to ona sie przegrzewa :), czy sprawdzil ją :), albo czy kineskop nie jest zepsuty, zaloze sie ze zlapalbys go na czymś z jego fachowej wiedzy.

I tak czytam twoje posty :).

A jeszcze odnosnie migotania, czy aby czasem nie podswietla ci matrycy i zaraz przyciemnia, moze masz akurat takie swiatlo w pokoju, albo nie masz pelnego zacimnienia i probuje autoatycznie dostosowac jasnosc ekranu, mozna to chyba wylaczyć.

A druga sprawa jesli to nie to to po prostu jests wrazliwy na migotanie, to cie chyba mazywa "fosfor lag" czy jakoś tak, moze pomylilem pojecia, ale wlasnie objawia sie to poprzez dostrzeganie migotania, o fachowe zapytanie to do KIKIego on sie na tym zna, po prostu jestes w tych kilku % ludzi którzy to zauważają. Ja migotania nie stwierdzam, czasami tylko mi podswietla lekko matryce i przygasza jak nie potrafi natezenia swiatla zinterpretowac, przewaznie przy zgaszonym świetle w nocy. musze to jakos wylączyć.

A trzecia sprawa to faktycznie moze byc cos w elektronice, ale jak żona tego nie widzi to sklanialbym sie ku temu drugiemu, dobrze przynajmniej że duchów nie widzisz :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry