Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

nbaraka

New member
daruddg napisał:
mam takie wrazenie ze na grach mniej bzyczy, albo x-box skutecznie zagłusza
W moim wypadku jest wręcz przeciwnie, tzn. przy xboxie postawionym przy telewizorze dźwięk konsoli i telewizora interferuje ze sobą i się wzmacnia prawie do tego stopnia że mam wrażenie jakby ktoś włączył wiertarkę. Odechciewa mi się grania...

Jorik69 napisał:
Wbrew pozorom może chodzić o dwa warianty:
1) gąbka wciśnięta pomiędzy obudowę o radiatory (czy inne elementy) ma mechanicznie tłumić ich drgania i w ten sposób wyciszać ŹRÓDŁO dźwięku, lub
2) radiatory (czy inne elementy) mają buczeć jak buczą, ale dźwięk ma być tłumiony przy przejściu przez gąbki.
Moim zdaniem jest i 1) i 2), tzn. chcą stłumić przez docisk drgania zmniejszając ich częstotliwość i jednocześnie ściszyć grubą gąbką ten dźwięk (a przy okazji zapobiec wzmacnianiu przez obudowę).
 

Kowal2k

New member
Dżon - co do PS3 to uwiez mi - to jest nic w porownaniu z bzzyczeniem SAMSUNGA !!, a na powaznie to jezeli lezy na szafce to dzwiek jaki wydaje naprawde nieprzeszkadza, jest cicho, czasem BD ROM glosniej zawyje, wentylator chodzi cichutko i podczas grania jezeli tak jak pisalem wyzej lezy w miejscu niezabudowanym to go mozna powiedziec nie bedziesz slyszal, natomias jak postawimy w szfce w miejscu obudowanym z 3 stron to niestet chodzi glosniej niz B850 i B52 razem wziete bo wentylatory chca wyleciec z obudowy (malenstwo pod obciazeniem zaj...iscie sie grzeje - mowie o GRACH).
 

Dżon Bondżoe

New member
Jutro mam go mieć po naprawie w serwisie
teoretycznie, zasadniczo (ironizując) to ja mam go juz od wczoraj :)
nie zaskocze Was jak Wam powiem że mimo zapewnień infolinii samsunga - serwis wrocławski nie raczył zadzwonić????
ale jaśnie pan kierowca odebrał wreszcie tel i obiecał ze wieczorem mnie poinformuje co i jak.... juz dwa razy coś obiecał - pewnie 3ci raz też kłamie..

jezeli lezy na szafce to dzwiek jaki wydaje naprawde nieprzeszkadza, jest cicho, czasem BD ROM glosniej zawyje
no to się uspokoiłem..
 

daruddg

New member
PS 3 jest bardzo cichutki, mialem kiedyś ale pierwszą wersje fat i nie slyszalem żadnego szumu wiatraków, czy nawet bd. Teraz mam x-boxa, i czasami mam wrażenie że zaraz odleci :), tak wyje z wiatraczków.

Ja to bym nie wytrzymal i od razu z k....mi poleciał :), jakby mnie tak w ch..a serwis robił, czasy jak mialem 15 lat i robilem z gęby dupe minęły bezpowrotnie, jestesmy doroslymi ludzmi !!, mówic co i jak, kiedy bedzie, a jak nie to dawac kase spowrotem, a ja kupie sobie inny tele.

Dlatego nigdy nie przekonam sie chyba do takiego serwisu "ala naprawa w w domu" zanosze do sklepu czekam do 31 dni, oczywiscie naciskam wczesniej, a jak nie ma TV do 31 dni to dawac kase albo nie wychodze ze sklepu. Wogóle w kraju bezprawia to ciężko coś wyegzekwować :(.A do 31 dni to cie mogą w ch..a robić jak sie patrzy :(.

XXI wiek a żeby TV dzialal w miare komfortowo, trzebą gąbki wkładać, normalnie nie moge, szkoda słów, może caly TV sobie zasylikonuje?? to moze byc następny pomysl na rozwiązanie bzyczenia. A ja panom z samsunga proponuje wydać dekret, najlepszy sposób aby nie słyszeć bzyczenia to po prostu nie włączać telewizora i problem z głowy, co nie że prosty, ciekawe kiedy na to wpadną geniusze z samsunga.
Mi nie chodzi o to ze bzyczy głośno, tylko że wogóle bzyczy bo mnie denerwuje sam fakt, wydalem kupe kasy bo 1749E + 150E na wieszak a mam sprzęt rodem z Chin za 1 Euro. Bo sam dzwięk aż tak bardzo mnie nie denerwuje, nie jest tak głośny jak tu inni opisują, słyszalny ale nie hałaśliwy.
Jeszcze jedno, jak sprawdzić czy ma sie gąbki w TV?, tez dostalem bez nalepek TV, moze poserwisowy :). gdzie te gąbki wkladają dokladnie.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
w wątku o 650 już zapytałem ale spytam tu również bo tu brzęczenie to już ludzie mają obcykane i wiedzą co i jak - więc wskutek tego że bardzo się boje tego brzęczenia rezygnuje z 850 na rzecz 650 (nie ukrywam że różnica 1500 zeta też odgrywa tu role) czy ktoś wie z własnego doświadzcenia czy 650 też brzęczy? Tzn. napewno wiem że nie brzęczy tak jak 850 (przynajmniej te brzęczące) ale czy wogóle nic nie słychać na ściszonym na maxa tv czy słychać ale poprostu mniej? Bo niektórzy twierdzą że praktycznie każda plazma brzęczy mniej lub więcej więc jak to jest?
 

daruddg

New member
Nie mam 650, nie mam pojęcia jak bzyczy.

Już wiem skąd jest test samsunga 850
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1245336433
ctrl+c i translate, o mój boże KIKI minus 50% do zaufania, kopiowac slowo w slowo, aż żenujące, a gdzie własne spostrzeżenia, ja myslalem ze on naprawde testuje te TV, a on naprawde kopiuje testy, to sie nazywa plagiat, bez podania źródła!!!!!!.
Ale nieważne, ryra mnie to już.
Ktoś może ma pojęcie o kalibracji w menu serwisowym??, czy jest to lepsza kalibracja, czy tylko uzupelnienie, czy raczej nie ma znaczenia.
Nie chce pisać meila do kogoś "kto za samo odpisanie skasuje mnie 1000 zeta a o kalibracji nie wspomne" :).
W texcie źródłowym nie bylo nic o bzyczeniu, wiec i u KIKIego nie było. Podziekowania za tłumaczenie :).

Czekam na fachowców kalibracji w menu serwisowym :). Tylko żeby nie byl to fachowiec od je...ia owiec :).
 

11mpp

New member
Dziś z bratem słyszałem Kuro 9050 (pisałem o tym w dziale Co kupić), też brzęczy, z odległości 1metra obaj słyszeliśmy. Jest to jednak inny charakter brzęczenia, nie wbija się tak w mózg, jak elektronika w 850. Nie spodziewam się więc, żeby 650 nie brzęczała, tylko być może jest to znośne lub niesłyszalne ze zwykłej odległości.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wspolczuje

Dżon Bondżoe napisał:
no i znow mnie wyrolowali ci z serwisu - nawet nie raczyli odebrac telefonu...
PAN KIEROWCA wylączył tele -

zadwonilem na infolinie i zglosiłem moje niezadowolenie.

serwis samsunga leci sobie w kulki

P.S> jestem spokojny bo ostro pije melisę (z browarkiem ) :)
Witam kolege z Wrocka,nie zrozum mnie zle,podziwiam Ciebie za anielska cierpliwosc,poczucie humoru,mnie by szlak trafil kibicuje Tobie i podobnym kolegom z tym problemem.Wymien na LCD UE 46 B 8000 tez samsunga jest super.mam ten model.Ta plazma ma identyczna piekna ramke,tak samo wyglada i na tym podobienstwo sie konczy.Biel ma jak biala koszula uprana w bajorku i wierz mi nie pomoze zadna kalibracja,i swieci cieniutko.Panas.V o niebo lepszy.pozdr i zycze powodzenia z serwisem!!!
 

sirolowek

New member
NIE bzyczy

Mam 850 nie bzyczy miałem obawy co do tego bzyczenia ale jest OK nie słychać szumu elektroniki, może macie jakieś feralne egzemplaże? Jag go sobie potestuje to napisze coś więcej. Pendrivea czyta dysk zewnętrzny poprzez usb też widzi co prawda nie czyta wszystkich formatów no ale to było do przewidzenia. DVD też ok telewizja HD spoko. Co prawda od sprzętu za 5500-6000zł można wymagać więcej ale myśle że nie ma co narzekać. SD też bardzo dobre ( mówię tu o sygnałach nadawanych drogą cyfrową ) bo po analogu bywa różnie, ale to wina sygnału nie TV
 

nbaraka

New member
Jorik69 napisał:
Przy okazji (rozmowy z JWP Serwisantem) zamieniliśmy parę słów na temat drugiej zgłoszonej wady, to jest wstrajania się kanałów z fonią B/G zamiast D/K.
Mam to samo :( Pytałem o to w innym wątku, ale nie zauważyłem wtedy, że faktycznie na niektórych kanałach zaprogramował mi B/G. Nie wiem jak to się u Ciebie objawia, ale u mnie tym, że często podczas włączania tele lub przełączania zamiast fonii jest szum, który ustępuje po przełączeniu na inny kanał (i ewentualnym powrocie).
Ciekawe czy Ci to poprawią.
 

krzysiek73

New member
sirolowek napisał:
Mam 850 nie bzyczy miałem obawy co do tego bzyczenia ale jest OK nie słychać szumu elektroniki, może macie jakieś feralne egzemplaże? Jag go sobie potestuje to napisze coś więcej. Pendrivea czyta dysk zewnętrzny poprzez usb też widzi co prawda nie czyta wszystkich formatów no ale to było do przewidzenia. DVD też ok telewizja HD spoko. Co prawda od sprzętu za 5500-6000zł można wymagać więcej ale myśle że nie ma co narzekać. SD też bardzo dobre ( mówię tu o sygnałach nadawanych drogą cyfrową ) bo po analogu bywa różnie, ale to wina sygnału nie TV
witam wszystkich jest to moj pierwszy post wiec pozdrawiam.Sirolowek czytam ten dzial od poczatku czy moglbys podac date produkcji?? co niektorzy pisali ze egzemplaze z listopada nie bucza,brzecza.pozdrawiam
 

Kowal2k

New member
Z tego wynika ze Hungary wala wieksza LIPE niz Chiny!! To ja wole juz miec sprzet z Chin!!!! Moj jest z sierpnia i bzzzzzzzzyczy, najmocniej slychac jak sie siedzi na wprost i to niewazne czy 1m. czy 4m. - z tego co sie zorientowalem to im dalej tym glosniej!!
 

Kowal2k

New member
Jezeli proby naprawy nie powioda sie to prawdopodobnie bede mial mozliwosc wymiany TV na inny i powiem wam ze dlugo sie zastanawialem na co- moj wybor padl na: --------- ------ ----- (chwila niepewnosci i werble) LG 50PS8000. Nie znalazlem nic ciekawego na jego temat na forum HDTV ale doczytalem sie ze zdobyl jakas nagrode itp. ble ble ble. Jego parametry jak i funkcje wygladaja bardzo podobne jak B850 (poza DLNA, ale prawdopodobnie i tak z teg bym nie skorzystal). Szukajac jakis testow znalazlem cos na niemieckiej stronie i wynik ogolny mial o 0.2 pkt. lepszy niz B850 w skali 10.
Jezeli ktos moze mi cos powiedziec wiecej o tym LG to ja chetnie wyslucham. aha nigdzie nie bylo napisane ze to cos bzyczy!! wiec mam nadzieje ze bedzie przynajmniej tak cichy ja moj stary i dobry 42PC1R:blagam:
 

Jorik69

New member
nbaraka napisał:
Mam to samo :( Pytałem o to w innym wątku, ale nie zauważyłem wtedy, że faktycznie na niektórych kanałach zaprogramował mi B/G. Nie wiem jak to się u Ciebie objawia, ale u mnie tym, że często podczas włączania tele lub przełączania zamiast fonii jest szum, który ustępuje po przełączeniu na inny kanał (i ewentualnym powrocie).
Ciekawe czy Ci to poprawią.
Objawy miałem te same, jak już pisałem Najjaśniejszy Serwisant "rozwiązał" problem od ręki pokazując mi jak mam ręcznie przestawiać B/G na D/K w już zaprogramowanych stacjach. To znaczy najpierw się wymądrzył, że należy ustawić domyślne parametry dla Polski, potem je ustawił jak uważał za właściwe, potem włączył automatyczne programowanie (przy okazji zaorał to, co miałem już ustawione) i po jego zakończeniu okazało się, że jak było, tak jest. Wtedy właśnie pokazał mi jak zmieniać ręcznie B/G na D/K i spoczął na laurach. Niestety, ja tego nie uważam za rozwiązanie problemu - bo wprawdzie ja mam tylko sześć stacji (antena zbiorcza) i mogę je ręcznie przestawić, ale jak postawię odbiornik gdzieś, gdzie będzie kablówka to kto będzie na piechotę przestawiał np. setkę kanałów?

Tak więc obecnie Nieomylny Guru szuka rozwiązania w notach a ja i tak głównie koncentruję się na rozgrywce w sprawie bzyczenia :sad:
 

janek10

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich....

Od dzisiaj jestem posiadaczem PS50B850, wyprodukowany w październiku, słynne już bzyczenie słychać jak sie zbliży ucho do obudowy na jakieś 10 cm.
Jak na razie jestem bardzo zadowlony, mam pytanko...czy nie ma w nim podświetlenia niebieską diodą nogi i podstawy jak w niektórych innych modelach Samsunga?
 
Do góry