Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

Prof1906

New member
Tryp gry wybiera sie w ustawieniach OGÓLNYCH a smooth cinema można włączyć jeżeli wybierzemy tryp Film u mnie tak to działa ;] może są prostsze metody ale nei znalazłem
 

Dżon Bondżoe

New member
zaczynam powoli żałowac, ze oddałem tele na gwarancji.... byłem u rodziców - ich lcd ma obleśny obraz!!1
nie mogłem oglądać tego... ja hce mojego 850.... :( zona tez tęskni..
 

skruf

New member
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu interesuje się zakupem nowego TV. Z początku zdecydowany byłem na LCD sony serii W5500 ale czytając to forum szybko wybiłem sobie wszystkie LCDeki z głowy.

Wybór pozostał w plazmach. Rozważałem zakup:
- Panasa V10
- Pioneer 5090
- Samsung B650
- Samsung B850

Panas odpadł ze względu na brak USB co dla mnie jest bardzo ciekawą opcją, której często bym używał (samsung nie ma problemów z większością formatów filmowych, fullHD w mkv, wmv, divx i inne śmigały bezproblemowo na teście w sklepie)
Pioneer odpadł ze względu na cenę.
Dziś poszedłem do sklepu dla idiotów i saturna popatrzeć sobie na samsungi i szczena mi opadła jak z USB odpaliłem sobie własny materiał w fullHD (B850 - wersja 50").
Rozważałem zakup B650, ale 850tka jest dużo ładniejsza z wyglądu zewnętrznego no i ten cieniutki panel :). Klasa. Naczytałem się masę o 850tkach i ich bzyczeniu, mam nadzieję, że nie jest to aż tak dokuczliwe lub trafi mi się niebzyczący egzemplarz.

Ceny w sklepach dla idiotów i saturnach są niestety z kosmosu. PS50B850 (wersja 50") kosztuje w obu 7999, 58" bagatela 11999, mocne przegięcie gdy w porównywarkach ceny zaczynają się od ok. 5400pln (50").

Ktoś się orientuje gdzie w Wawie dostanę to cudo w cenie max 6000? Proszę o pw :) Strasznie się napaliłem na tego TV i już nie mogę się doczekać kiedy stanie u mnie w domu.
 

Dżon Bondżoe

New member
nie jest to aż tak dokuczliwe
oj nie jest... a teraz mi ic nie buczy i nie mam co oglądać. mineły 5 dni a ja wciąż tęsknię za tv..
ceny zaczynają się od ok. 5400pln (50")

dlatego nie kupuje sie w w sklepach dla idiotow:)

Ktoś się orientuje gdzie w Wawie dostanę to cudo w cenie max 6000?

nie jestem z wawy ale Ci powiem - skapiec/ceneo i zamawiasz i masz :) za 5400
 

cezy

New member
skruf napisał:
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu interesuje się zakupem nowego TV. Z początku zdecydowany byłem na LCD sony serii W5500 ale czytając to forum szybko wybiłem sobie wszystkie LCDeki z głowy.

Wybór pozostał w plazmach. Rozważałem zakup:
- Panasa V10
- Pioneer 5090
- Samsung B650
- Samsung B850

Panas odpadł ze względu na brak USB co dla mnie jest bardzo ciekawą opcją, której często bym używał (samsung nie ma problemów z większością formatów filmowych, fullHD w mkv, wmv, divx i inne śmigały bezproblemowo na teście w sklepie)
Pioneer odpadł ze względu na cenę.
Dziś poszedłem do sklepu dla idiotów i saturna popatrzeć sobie na samsungi i szczena mi opadła jak z USB odpaliłem sobie własny materiał w fullHD (B850 - wersja 50").
Rozważałem zakup B650, ale 850tka jest dużo ładniejsza z wyglądu zewnętrznego no i ten cieniutki panel :). Klasa. Naczytałem się masę o 850tkach i ich bzyczeniu, mam nadzieję, że nie jest to aż tak dokuczliwe lub trafi mi się niebzyczący egzemplarz.

Ceny w sklepach dla idiotów i saturnach są niestety z kosmosu. PS50B850 (wersja 50") kosztuje w obu 7999, 58" bagatela 11999, mocne przegięcie gdy w porównywarkach ceny zaczynają się od ok. 5400pln (50").

Ktoś się orientuje gdzie w Wawie dostanę to cudo w cenie max 6000? Proszę o pw :) Strasznie się napaliłem na tego TV i już nie mogę się doczekać kiedy stanie u mnie w domu.
Wczoraj był na promocji w MediaMarkt promocja 7700zł minus Vat
 

ajven8

New member
skruf napisał:
Był za 7999 minus VAT (czyli ok 6500), byłem na Ostrobramskiej w Wawie wczoraj i to nadal wg mnie jest przegiecie za ten TV.

Ja swojego kupilem w Neonecie o 200-300 zl drozej od najnizszych cen na skapcu czy ceneo. Przy dzisiejszych cenach, mozna wytargac za okolo 5700-5800 a moze nawet taniej. Zawsze przy takich zakupach trzeba ostro negocjowac, oczywiscie to tez zalezy od konkretnego punktu, ale z reguly sa doscy elastyczni. Podpowiem Ci, ze obowiazkowo trzeba wspomiec, ze nie chcesz go kupic w sklepie dla "idiotow" lub innym "jowiszu" :D , a internet jest dla Ciebie niepewny - to napewno pomoże. Zycze powodzenia.
 

skruf

New member
Czy ktoś na tym TV korzysta z DLNA? Jak to się sprawuje? Czy filmy z kompa/NASa w HD polecą po WiFi w standardzie G (teoretyczna przepustowość 54MB/s) ?

Musiałbym sporo kabli przeciągać w domu żeby LAN podpiąć, a stoi w domu access point linksysa w standardzie G, więc do tego TV najchętniej bym kupił drugi taki sam access point pracujący jako AP client i podpiął go do LANa w TV.

Ktoś testował takie rozwiązanie? Jak się sprawują filmy 720p/1080p puszczone po WiFi G? Poleci czy będzie cięło?
 

ajven8

New member
Dżon Bondżoe napisał:
ja kupilem go 2,5 tyg temu za 5500 - terz mozna kupić spokojnie za 5400 w sklepach internetowych

No tak, ale w sklepie internetowym nie sprawdzisz czy np. nie bzyczy.
A z "normalnych" sklepow to NN chyba jeden z tanszych.
 

skruf

New member
Znalazłem w rtveuro blabla :)

Cena 5990 mi odpowiada bo i tak na raty go biore, a tam 0%. Wiec biorac pod uwage koszt kredytu w innych sklepach i zakładając nawet cenę 5500 to i tak wyjdzie więcej niz te 5990. Więc dla mnie już wszystko jasne w tym temacie :)
Pewnie dziś lub jutro podjadę bo TV zaklepany.
 

arkjec

New member
skruf napisał:
Znalazłem w rtveuro blabla :)

Cena 5990 mi odpowiada bo i tak na raty go biore, a tam 0%. Wiec biorac pod uwage koszt kredytu w innych sklepach i zakładając nawet cenę 5500 to i tak wyjdzie więcej niz te 5990. Więc dla mnie już wszystko jasne w tym temacie :)
Pewnie dziś lub jutro podjadę bo TV zaklepany.
skruf tylko nie zapomnij zakupić tego TV ze strony internetowej ;) tego sklepu. Osobiście przymierzałem się do zakupu u nich 50B650 (co prawda zrobili mi przysługę i mam 50B850 ale do rzeczy) pojechałem do sklepu i okazało się, że cena w sklepie a na stonie sklepu to dwie różne sprawy - należy zakupić na stronie internetowej sklepu a odebrać w sklepie. ( w moim przypadku nałożyło się jeszcze zakończenie promocji - cena w dniu, w którym pojechałem po TV z ok. 4600 skoczyła na 5900) - dzięki jednak temu jestem szczęśliwym "oglądaczem" 50B850
powodzenia w zakupie

ps. odnośnie 0% to owszem może być ale kredyt poniżej 5000, pewne zaświadczenie o zarobkach i nie więcej jak 10 rat (takie informacje uzyskałem w rozmowie w cztery oczy ;))
 
Ostatnia edycja:

skruf

New member
arkjec napisał:
skruf tylko nie zapomnij zakupić tego TV ze strony internetowej ;) tego sklepu.
Zaklepałem przez tel, w sklepie czeka, cena jak na stronie bo w sklepie też promo mają :)

arkjec napisał:
ps. odnośnie 0% to owszem może być ale kredyt poniżej 5000, pewne zaświadczenie o zarobkach i nie więcej jak 10 rat (takie informacje uzyskałem w rozmowie w cztery oczy ;))

Eee, 1000 to im od ręki wpłace więc przejdzie raczej :)

arkjec testowałeś na nim DLNA może po WiFi? Interesuje mnie czy sieć w standardzie G pociągnie mkv w HD z kompa i nie będzie cięło, bo tak dokupiłbym jeden access point G. A jak tnie to nie ma wyjścia i trzeba technologię WiFi na N w domu zmieniać i 2 access pointy zakupić :/
 

crocom

New member
skruf napisał:
Czy ktoś na tym TV korzysta z DLNA? Jak to się sprawuje? Czy filmy z kompa/NASa w HD polecą po WiFi w standardzie G (teoretyczna przepustowość 54MB/s) ?

Musiałbym sporo kabli przeciągać w domu żeby LAN podpiąć, a stoi w domu access point linksysa w standardzie G, więc do tego TV najchętniej bym kupił drugi taki sam access point pracujący jako AP client i podpiął go do LANa w TV.

Ktoś testował takie rozwiązanie? Jak się sprawują filmy 720p/1080p puszczone po WiFi G? Poleci czy będzie cięło?

niestety tnie sie :/

testowałem u siebie i właśnie jestem w fazie rozglądania się za routerem z wifi na N

co do AP client to do tv samsunga jest specjalna karta wifi na usb koszt około 200 zł, o tyle jest fajna, że nie widać jej z tyłu tv szczególnie gdy tv wisi.

pozdrawiam
crocom
 
Ostatnia edycja:

skruf

New member
crocom napisał:
niestety tnie sie :/

testowałem u siebie i właśnie jestem w fazie rozglądania się za routerem z wifi na N

co do AP client to do tv samsunga jest specjalna karta wifi na usb koszt około 200 zł, o tyle jest fajna, że nie widać jej z tyłu tv szczególnie gdy tv wisi.

pozdrawiam
crocom

Dzięki za odpowiedź.

Szkoda bo niedawno kupowałem linksysa AP WRT54G chcąc rozszerzyć sieć w domu o WiFi (router mam drayteka bez wifi, ale za żadne skarby go nie wymienię, chyba że na kolejnego Drayteka :) ).

Wolę jednak tam przy TV AP postawić za te 200 pln w trybie AP client to od razu będą 4 gniazda LAN ("N" recordera podepnę, i może coś mi się jeszcze kiedyś ubzdura obok TV). Chyba lepsze rozwiązanie kupić AP nowy do 200 pln i mieć 4 porty LAN niż kartę WiFi na usb za tę samą kasę, ale to zależy jakie kto ma potrzeby.
 

Dżon Bondżoe

New member
UWAGA!!!
w serwisie samsunga kłamia i wprowadzają w błąd!
jak pisałem wcześniej najpierw zapewniali, ze naprawa szybko raz dwa i to nawet u klienta a teraz dowiaduję isę ze naprawa potrwa nawet 30 dni!

nie mam pytań!
 

tesla74

New member
@skruf
@crocom

Po co Wam DLNA??? Pisze na tym forum od jakiegoś czasu, że jest to największy niewypał w samungu. Filmów puszczanych z kompa nie da się przewijać. Wyobraźcie sobie sytuację gdy musicie przerwać film w połowie, albo poprostu coś się zatnie. Czeka Was oglądanie jeszcze raz pierwszej połowy filmu. Nie da się w żaden sposób przeskoczyć do miejsca gdzie skończyliście oglądać.
Zamiast tracić kasę na router (jak niestety ja najpierw zrobiłem :() kupcie zewnętrzny dysk na usb i podepnijcie bezpośrednio pod TV.
 
Ostatnia edycja:

skruf

New member
jgx napisał:
prosimy nowych posiadaczy o wpisy na temat brzęczenia - słychać czy nie u was?
pozdro
Zawitał u mnie 2 godziny temu :)
Nie mogę się napatrzeć - jak ochłonę to napiszę więcej z wrażeń.

HD mkv poszło z pendrive'a - wrażenia MEGA. Niestety nie mam obecnie innego źródła full HD.
Póki co sygnał z cyfry po scart więc lipa, w najbliższych dniach przejście na "N", ale kanały DVB-T (TVP1) wyglądają rewelacyjnie. Tv oglądam z odległości ok 3,5-4m. Oczywiście trzeba to podkalibrować.

NIE SŁYSZĘ ŻADNEGO BZYCZENIA, NIC A NIC.
ale zweryfikuję to jeszcze jak wszyscy domownicy pójdą spać w totalnej ciszy.

<EDIT>

TO BYŁO DAWNO I NIEPRAWDA :p
Owszem TV bzyczy, ale tylko kiedy jest totalna cisza i volume na ok 5 i mniej. Nie denerwuje mnie to aż tak bardzo żebym miał go oddawać do serwisu i przypuszczam, że ogromną rolę przy tym, że w ogóle słyszę ten dźwięk ma sama siła sugestii i tego ile naczytałem się o tym na tym forum i wsłuchiwanie tego trochę na siłę. Musi być totalna cisza żeby to usłyszeć. Nie jest to dźwięk o stałej czestotliwości, raczej coś co jakby się modulowało w zależności od wyświetlanego obrazu. Nie jest to na pewno tak, że jasniejszy obraz = większe bzyczenie oraz wątpię by jakiekolwiek gumowe podkładki rozwiązywały problem bo to nie jest obudowa tylko po prostu pracująca elektronika.

Nie miałem kontaktu z wieloma plazmami, moj poprzedni TV to LCD LG 32", tam była totalna cisza. Tu jest delikatny bzyk, ale każda plazma bzyczy, czyż nie? Poza tym nie kupiłem TV do oglądania go na vol 5 i mniej.

</EDIT>

Jak ktoś szuka to euro ma ponad 300 sztuk na stanie w magazynach po najlepszej cenie w raty (wg moich poszukiwań i porównań). Co śmieszniejsze w dokładnie tej samej cenie jest u nich teraz PS50B650 :)

tesla74 napisał:
@skruf
@crocom

Po co Wam DLNA??? Pisze na tym forum od jakiegoś czasu, że jest to największy niewypał w samungu. Filmów puszczanych z kompa nie da się przewijać. Wyobraźcie sobie sytuację gdy musicie przerwać film w połowie, albo poprostu coś się zatnie. Czeka Was oglądanie jeszcze raz pierwszej połowy filmu. Nie da się w żaden sposób przeskoczyć do miejsca gdzie skończyliście oglądać.
Zamiast tracić kasę na router (jak niestety ja najpierw zrobiłem :() kupcie zewnętrzny dysk na usb i podepnijcie bezpośrednio pod TV.
Mam już 2 zewnętrzne dyski i jest to też jakieś rozwiązanie. Chyba żaden TV obecnie na rynku z DLNA nie wspiera przewijania filmów (mylę się?), może to drażnić, ale zależy mi również na muzyce i zdjęciach z NASa bo przy TV jest podłączony Ampli + zestaw audio.

Poczekam, przemyśle, potestuję i zobaczymy co wyjdzie. Teraz idę cieszyć swoje oczy dalej :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry